GÜNÜMÜZ İLİŞKİLERİ Kendinize Gelin Artık?

Günümüz ilişkilerinde kadın ve erkek bir çok alanda aynı aktiflikte rol almaya başladı. Önceden evde çocuk büyütüp bekleyen kadın, artık iş hayatında erkeklerin dünyasında yerini aldı. Bu dünyada kadın-erkek ayrımı azaldı. Azalan bu ayrım her iki cinse de fayda kadar zarar da vermeye başladı. Kadın rekabet dünyasında maskülen olmaya, erkek ise ya işkolik ya da hadım oldu. Çünkü yardımlaşma ve paylaşmadan ziyade rekabet psikolojisi hakim oldu. Çünkü yardımlaşma ve paylaşmadan ziyade rekabet psikolojisi hakim oldu. Bu süreç kadının her alanda kendine yetmesine evlilik ve doğurganlığı ertelemesine yol açtı. Ekonomik kaygı, kariyer hırsı her iki cinsiyetin de önceliği olduğu için tavır olarak birbirine benzemeye başladılar. Aslolan dişil ve eril enerjiler bastırıldı. Ev ve iş maskeleri çıkartıldığında ise yalnızlık depresyonu ile başbaşa kalan kadınlar ve erkekler kendileriyle daha ilgili oldular. Bu ilgi artık çoğunda takıntı boyutunda. Kadınlar estetik, erkekler vücut takıntıları geliştirdi. Yani duygusal ihtiyaçlarını karşılayamadıkça kadın daha güzel, erkek daha güçlü görünme hırsına büründü. Kendiyle aşırı ilgili bu halleri, karşı cinse sağlıklı ilgi ve alakayı azalttı.

Buraya kisa bir zamandir üyeyim ve insanlar sosyal ilişkileri saçma sapan dereceye gelmiş durumda olduğunu görüyorum her yazilan yazinin 4 de 3 sevgilimden ayrildim oluyor.
Gerçekten durumlar vahim yazik insanlarimiza ne zaman böyle şıp sevdi oldular çorap değişir gibi sevgili değiştiriyor evliliklerin ise durumu daha kötü bazilari bir seneden az bazilari ise en fazla 5 yılı geçemiyor.

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...