Starbucks ve Sosyal fobi , tek ben miyim?

Arkadaşlar benim orta derece sosyal fobim var fakat aşmaya kararlıyım bu durumu, daha kötü olduğum zamanlar da oldu ama yavaş yavaş yeniyorum. Bir sorum var size, ben hayatımda hiç Starbucks'a gitmedim, onun ayarındaki birkaç yere de yanımda birileriyle gitmiştim ama saysam iki elin parmaklarını geçmez sayısı. Şimdi, ben bu Starbucks kafelerin özellikle dışarıda da oturma yerleri olanlarının önünden geçtiğimde oralarda oturan tiplere ayar oluyorum. Hani bilmiyorum bu kendime güvensizliğimden mi geliyor, ama teke tek kültür, dil vs. konularda eline vereceğim tipler bunların çoğunluğu bunu biliyorum, ayrıca tip olarak da sarı saçlı tatlı yüzlü 170 boyunda güzel fizikli bir kızım, iyi de giyinirim ama yok bu tiplerin önünde kendini rahatsız hissediyorum. Hani bu gibi "tiki" mekanı olarak görülen yerlerde ( Kadıköy'de de fazlaca var böyle mekanlar mesela) kendimi rahat hissedemiyorum, elim ayağıma dolaşıyor. Yani sanki girsem herkes bana bakacak, "Aa kız kahveyi nasıl sipariş edecek, hadi onu izleyelim acaba Macchiato diyebilecek mi, sesi titreyecek mii?" felan diyecek gibi hissediyorum ki evet komik böyle bir şey olamaz. Ama ne bileyim, iyi bir üni'de okuyorum bölümümün önü de baya açık. Hani 3 yıl sonra kendi paramı kazanmaya başlayıp, kendime güvenim geldiğinde bile tam anlamıyla rahat edebileceğimi sanmıyorum. Hani yabancılar "Egomaniac with an inferiority complex" diyorlar ya, Türkçe'de tam olarak karşılığını bulamadı çünkü üstüne düşülmedi; yani çevirirsek "Aşağılık kompleksli bir egomanyak" gibi hissediyorum kendimi zaman zaman. Hani hem hepsinden üstün görüyorum kendimi, hatta içimden "Ulan teke tek canınızı okurum vs." diyorum hem de " Çekinirim ben bunlardan." diyorum. Aaay ne bileyim, ben bunu bence olarak da yazayım bir gün genişleterek :d Neyse hiç böyle içimi dökmemiştim, konudan da saptım ama benim gibi hisseden var mı? Cidden merak ediyorum.

1|2
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Starfaks sevmem, gideni de pek sevmem, koka moka cadde tall mol falan eaahhh... bana göre değil. Bir de bunları bilince entel - kültürlü falan sananlar var kendilerini. Onları hiiiç sevmem. Sosyal fobi olduğunu sanmıyorum, sadece rahatsız olduğun bir ortamda bulunmak seni fazlasıyla geriyor ve boğuyor dolayısıyla da kendin olamıyorsun, o yüzden makiaatooo haytoo diyemiyorsun derkende 47 kere düşünüyorsun.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence ilk adımı at ve ilk gördüğüm Starbucks'a gir kahveni veya ne içeceksen onu al otur. Tek başına hemde. Etrafını izle. Kimsenin sana bakmadığını görünce yavaş yavaş rahatlayacaksın. Ama o an aklından da ben bunları teke tek yerim falan diye düşünme gereksiz. Kimseden utanma, çekinme. Yanlış mı söyledin ee dünyanın sonumu? Onlar analarının karnından latteyle mi doğmuş? Boşver hayat çok kısa ve çok güzel. Tadını çıkarsana ne de güzel alımlı bir kızmışsın. Bırak havalı ol, millet senin yanına yanaşamasın sen kimseden çekinme.

1|0
    0|0
    • 3ay

Çook teşekkür ederim canım

Erkekler Ne Diyor 13

• Evet hazır ismi gecmisken size ozel bir bilgi
    Bunları Biliyor muydunuz.
    Starbucks şirketlerinde bir kısım Kahveler in %90 ı Fil dışkısından yapılmaktadır bu yüzden kullanmıyorum icmiyorum

1|0
    0|0
  • Dostum kasma ne olcak git trolle milleti gir starbucksa bana iki şekerli bol sütlü gayfe de dbszjsjz

1|0
    0|0
  • Girceksin bundan ver diceksin ismini söylemen gerekmiyor para sendeyse gerisi seni izlesin zaten çekincek birşey yok gide gide yeneceksin

1|0
    0|0
  • Milletin ne dediğine bakma bu kadar boşver starbucksa sırf selfie çekmek ve check-in için giden salaklarda var bu ülkede

1|0
    0|0
  • oralardaki tiplere ben de ayar oluyorum. bir kahve icin 1 tl ve uzerinde para odeyenlerin o parayi kazananlara saygisi olmadigini dusunuyorum. starbucks falan degil de kahvedunyasi falan gittigim oluyor, sarmiyor beni.

1|0
    0|0
  • Arada banada oluyor böyle bide oturan tipler her gecene veya içeri girene öküz gibi bakınca ulan diyorum bende mi bir farklılık var

1|0
    0|0
  • öyle herkez sana bakiyo gbihissetrginde hic birseyi umursamaz ukala burnu dik biri olarak gec herkeze inat ustesinden gelirsin sen basarılar 😊😊😊

1|0
    0|0
  • Takma bu kadar oralara gidenler de velet çoğu

1|0
    0|0
  • Arada olur

1|0
    0|0
  • Seni el üstünde tutup seni prenses olduğuna ikna edecek birisi lazım sana

0|0
    0|0
    • 3ay

Zaten piremsesim ben sen raad ol, ezo seni

• aşağılık kompleksi var sende

0|0
    0|0
  • İlaç

0|0
    0|0
  • Bence kafayı yemişsin! Ben şöyleyim ben böyleyim yazacağına önce git de kimseyi umursamadan bir sipariş ver! Git ve KAHVE istiyorum de! Macchiato falan diil KAHVE!

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• biz Ankara bahçelideki starbucks a bir gidip 3 4 saat arkadaslarla muhabbet eder otururuzz güleriz eğleniriz niye öyle düşünüyosun ki bence eğlenmene bak kimseyi yargılama. Kendini çok eleştiriyosun bence

1|0
    0|0
  • arkadaşım da vardı sosyal fobi.. psikoloğa giştti.. 6 ay gibi bir sürede yenmişti canım

1|0
    0|0
    • 3ay

psikolojik destek almayı düşünüyo musun

• 3ay

Evet düşünüyorum , ama fiyatlar hakkında bilgim yok işte :/

• Rezil olmaktan korkma rezil olursan Gül. Konuyu değiştir. Kurtulursun

1|0
    0|0
  • Hastasın sen bir white chocolate mocha içte kendine gel.

0|0
    0|0
  • Belki de kendini onlardan ustun gordugun için böyle bir algı oluşmuş olabilir. Sunu da unutma lutfen. kimse göründüğü gibi değildir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...