Starbucks ve Sosyal fobi , tek ben miyim?

Arkadaşlar benim orta derece sosyal fobim var fakat aşmaya kararlıyım bu durumu, daha kötü olduğum zamanlar da oldu ama yavaş yavaş yeniyorum. Bir sorum var size, ben hayatımda hiç Starbucks'a gitmedim, onun ayarındaki birkaç yere de yanımda birileriyle gitmiştim ama saysam iki elin parmaklarını geçmez sayısı. Şimdi, ben bu Starbucks kafelerin özellikle dışarıda da oturma yerleri olanlarının önünden geçtiğimde oralarda oturan tiplere ayar oluyorum. Hani bilmiyorum bu kendime güvensizliğimden mi geliyor, ama teke tek kültür, dil vs. konularda eline vereceğim tipler bunların çoğunluğu bunu biliyorum, ayrıca tip olarak da sarı saçlı tatlı yüzlü 170 boyunda güzel fizikli bir kızım, iyi de giyinirim ama yok bu tiplerin önünde kendini rahatsız hissediyorum. Hani bu gibi "tiki" mekanı olarak görülen yerlerde ( Kadıköy'de de fazlaca var böyle mekanlar mesela) kendimi rahat hissedemiyorum, elim ayağıma dolaşıyor. Yani sanki girsem herkes bana bakacak, "Aa kız kahveyi nasıl sipariş edecek, hadi onu izleyelim acaba Macchiato diyebilecek mi, sesi titreyecek mii?" felan diyecek gibi hissediyorum ki evet komik böyle bir şey olamaz. Ama ne bileyim, iyi bir üni'de okuyorum bölümümün önü de baya açık. Hani 3 yıl sonra kendi paramı kazanmaya başlayıp, kendime güvenim geldiğinde bile tam anlamıyla rahat edebileceğimi sanmıyorum. Hani yabancılar "Egomaniac with an inferiority complex" diyorlar ya, Türkçe'de tam olarak karşılığını bulamadı çünkü üstüne düşülmedi; yani çevirirsek "Aşağılık kompleksli bir egomanyak" gibi hissediyorum kendimi zaman zaman. Hani hem hepsinden üstün görüyorum kendimi, hatta içimden "Ulan teke tek canınızı okurum vs." diyorum hem de " Çekinirim ben bunlardan." diyorum. Aaay ne bileyim, ben bunu bence olarak da yazayım bir gün genişleterek :d Neyse hiç böyle içimi dökmemiştim, konudan da saptım ama benim gibi hisseden var mı? Cidden merak ediyorum.

1|2

Erkekler Ne Diyor 13

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...