3. köprüye ýavuz sultan selim adinin verilmesini nasil değerlendiriyor sunuz?

ben toplumun her kesiminin ortak kullanimina açık yerlere her hangi bir kesim için yoğun şekilde tartışmalı isimlerin konmasıni uygun ve iyiniyetlı bulmuyorum. ekteki bağlantidaki yazı da ilgimi çekti
https://m.facebook.com/nesegokce.cam/posts/612863295415347

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• AKP nin ülkeyi bölme hamlelerinden birisidir bu tartışmasız... Aleviler ve hassasiyetleri umurumda değil diyor açıkçası.. ve hatta onlara hakaret ediyor bu isim hamlesiyle.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 11

• Ak partinin politikası açısından mantıklı bir hareket. Neticede bir tabanları var ve onları memnun edecek şeyleri yapmaları doğal.
    AMA
    Bu memnuniyet eğitim, sağlık, güvenlik, adalet, yargı kısaca tüm kamu hizmetlerinde herkesi kapsayacak şekilde olmalı.
    Mümkün olabildiğince buna dikkat edilmeli.

Neye ne isim verildiği o kadar önemli değil ama bu konu önemli.

3|3
    0|0
  • O zaman Gazi Mustafa Kemalin isimlerine de karşısın sen..

Şayet Yavuz Sultan Selim ismini değiştirmeyi teklif edenler önce M. Kemal'in isimlerini değiştirip samimi olduklarını kanıtlayacaklar..

NOT : Şimdi bazı ergenler çıkıp beni M. Kemal düşmanı olarak görüp yaftalayabilirler. Öyle düşünenlere sadece önerebileceğim şey beyin..

0|1
    0|0
    • 3ay

Ben geçmişte buna dair bir görüş bean etmiştim. Atatürkün adının herkese her yere dayatılmasını doğru bulmadığımı hamasetin genelde toplumu çıkmaza soktuğunu düşünürüm...

• Olumlu bakıyorum. Nasıl biz Şah İsmail gibi bir atamıza saygı duyuyorsak Alevi'ler de Yavuz'a saygı duymalı.

0|1
    0|0
    • 3ay

YAni köptünün adı ileri de değiştirilir Şah ismail olursa bu seni rahatsız etmez öyle mi.. ve bilgin dahilinde Şah ismail ile Yavuz un konumları aynımı bunu da yazabilirsen sevinrim

• 3ay

Evet rahatsız etmez. Başbuğ Timur'un adını da verseler rahatsız etmezdi.

• 3ay

Peki lenin ya da seyir rıza?

• Barış köprüsü
    Medeniyet köprüsü
    Gibi bir isim olabilirdi

0|1
    0|0
  • bence güzel olmus

0|1
    1|1
  • Ataturku bile sevmeyenler bu sekilde dusunursen hicbiryere hic bir isim veremezsin

0|0
    0|0
    • 3ay

Emin misin:) Böyle düşünüyorsun çünkü yanlış gelen bir gelenek gibi olmuş bu durum. Zihnin sadece şahıslar üzerinden gidiyor... ondan sıyrıl hatta bir öneriyle geleceğine eminim:)

• 3ay

Ben bu bahsettiklerinin hicbirini demiyrm ben diyrmki nereye ne isim verilirse verilsin mutlaka birileri itiraz edecek. Siz bunlari dillendirdikce de ayrimcilik artacak kimse kimseyi birbirinden soyutlamasin birlestirici olmaya calisin ayristirici degil. Alevi sunni hiristiyan atesist yahudi humanist vs vs bir cok arkadasim var ve ben hepsinin bu kimlikleriyle taninmasiji reddederim ve hafizama asla o sekilde kaydetmem inanclari onlari ilgilendirir ben tavirlariyla ilgilenirim. Ince bir cizgiden bahsediyrm anlamak biraz zor olabilir

• 3ay

Tüm bu dediklerini çok iyi anlıyorum. benim düşüncelerim de böyle. varsa da ünsana bakışımızda böyle ayırımlar kaldırmalıyız. sadece senin basit bir öantık hatası için de olduğunu düşünüyorum. o da şu.. Toplumun içinde büyük nüfusa sahip bir topluluğunrahatsoz edecek bir isim konmasını normal bulup bundan tahatsız olmayışlarını birlik ve beraberlşk olarak görmek mi mantıklı olan yoksa toplum için de rahatsızlık uyandırması düşük olan isimlere yönelmek mi gerçek anlayış ve birliktelik olur... İşk şıkkı seçmek gerçekten bir mantık hatasıdır. KÖtü niyet demiyorum dikkat edersen. Bu tıpkı kürt meseleainde ülkenşn yaptığı hata gibidir.. yani ne murşu türküm diyene deyin. Barış inde yaşayalım.. biz kardeşiz demekle aynı hata.. Yönetmi terse çevirmek gerek.. ben de sana bunu anlatmaya çalışıyorum..

• Yanlış bir karar

0|1
    0|0
  • Sloganı da üzerinden arabayla geçmediğimiz Padişah kalmasın...

0|1
    1|0
  • 2023 köprüsü olsun

0|0
    0|0
  • firavun köprüsü olsaymış

0|1
    0|1
  • gayet güzel

0|0
    0|0
Yükleniyor...