Okulda Öğretmeninizden Fiziksel Şiddet Gördünüz mü?

Son 3 yıla kadar okulda öğretmeninden şiddet görmeyen öğrenci hemen hemen yok gibi bir şeydi. Maalesef biz de öğrenciyken çoğunu hüzünle, bir bölümünü de tebessüm ederek andığımız fiziksel şiddete ve dayağa maruz kaldık. Peki öğretmeniniz size karşı fiziksel şiddete başvurdu mu? Başvurduysa yukarıdakilerden hangisine ya da hangilerine maruz kaldınız?

• Avuçlarına Vurmak
    A seç
  • Parmak Uçlarına Vurmak
    B seç
  • Parmaklarının Arasına Kalem Koyup Sıkmak
    C seç
  • Tokat ya da Tekme Atmak
    D seç
  • Öğrencinin Başına Elinin Ayası ya da Cetvelle Vurmak
    E seç
  • Öğrencinin Saçlarından Tutup Kafasını Tahtaya Sürtmek
    F seç
  • Sırtına Cetvel ya da Sopayla Vurmak
    G seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|1
73|42

En İyi Erkek Görüşü

• ilk okul dörtteki hocam canım aptalın biriydi sözde herkesi biri birşey yapınca sıra dayaığına çeker herkese cetvelle vururdu

5. sınıfta farklı okula geçtim şiddetin s si dahi yoktu

ortaokulda ise beden öğretmeni iğrenç biriydi. maddi imkansızlıktan eşortman giyemeyenlere yaptıklarını anlatamam bile ama aklımda kalan en büyük olayı anlatayım. 4 5 çocuk kışın soğukta ceketleriyle sıraya geçmiş hoca azarlıyor bunu yapan kadın. sonra yere çömelin dedi hepsi çömeldi arkalarında su birikintisi var çamurlu pis su ve kar yağıyor hepsini tek tek itekledi üstleri başları çamur oldu birde küfür hakaret bağıra bağıra. neyse ertesi gün bir adam ben eve zor ekmek getirirken birde eşortmana mı para vericem başıma kuru temizleme masrafı çıkardın bu çocuk bugün okula gelemedi diye bağırıp çağırırken kadın küfür etti adama senmisin küfür eden adam kadını tekme tokat dövmüştü zaten erkek gibi bir kadındı.

beden dersleri dışarda sıra olun erkekler futbol topu kızlar voleybol eşortman şart spor ayakkabısı şart kar yağmur çamur dinlemeden mont giymek yasak 2 ders top oyna gel eee kendi kalorifer peteğinin dibinde oturur. içerde spor salonu var ama kullanmak yasak nedense

0|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• 97 doğumluğum.3. sınıftaydım. öğretmenim röportaj ödevi vermişti. hiç bilmediğim bir şeydi. yine de araştırarak bir şeyler öğrendim. apartmanımızdaki komsulara sordum bir seyler. sorumu yazdim altina onum cevabini sonra mavi bir dosyaya koydum okula gittim. meğer öğretmenin istegini tam olarak yerine getirememisim. tabi öğretmenim tepkisini beni kolumdan tutup hem var gücüyle sıkarak hemde sarsarak bağirmisti ben bunu mu istedim diye. yere düştüm tabi. öğretmenim elimden dosyayi alarak çope atti. zor tuttum kendimi aglamamak icin kizar diye. biraz akli dengesi yerinde olmayan bir kadindi. kizar diye korkmustum. zil calinca aglaya aglaya gittim onu copten aldim. cok iyi hatirliyorum. ha simdi yeni kazandim universiteyi ingilizce ogretmenligini. ogretmen olunca ogrencime yapmadi gereken odevi nasil yapacagini anlatacagim. yanlis yapsa bile o siddeti gostermem. ogretmenimin adı esindi. birkac haftaya gitti zaten. sanirim bakırköye 😓

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 41

• 3. sınıfta kızlarla çakıl taşı atıyorduk birbirimize tenefüste, bir attım biraz büyükmüş heralde kızın ağzına girdi ve ön 2 dişi kırıldı. Müdür odasında öldüresiye bir dayak yedim, hala unutmam ama hakettim. Bir arkadaşım vardı işi gücü yaramazılık, ben de sınıfın gözde öğrencisiyim. küfür etti çok ben de söyledim. Arkadaşımın kıçına bir tekme vurdu, çocukta iğne vurunmuşmuş o zaman, bir ağladı bir ağladı onu da unutamam. Sınıf başkanıyım orta okulda, konuşanları tahtaya yazdım ama sınıf kontrolden çıkmış. Hoca bir geldi bana azarı kaydı, kurunun yanında yaş da yanar dedi, sonra sıra dayağı. Hiç unutmam sol ön sıradayım 3 kişi oturuyoruz, ben iki kızın arasındayım sıra dayağına yanımdaki kızdan başladı. Dısardan sopa buldu geldi birisi , ilk vuruşta öyle bir vurduki yanımdaki kızın elinde kırıldı, kızın eli kıpkırmızı oldu. Yeni bir sopa buldu devam. Kışın kar topu oynuyoruz, yakın arkadaşım sınıfa kar getirmiş sınıfta oynuyor hoca bir yakaladı, döverken burnu kanadı arkadaşımın. Bir çocukla kavga ettim yan sınıftan, kavga ederken bizim sınıfın kapısının camını kırdı. Okul müdürü geldi o çocuğu herkesin gözü önünde kafasını duvara sürttü. Fol çekme olayı vardı bir de, çok can yakan. Lisede kopya çekerken yakalandım, sağlam bir tokat yedim. Bizim zamanımızda normaldi dayak kimse de birşey diyemiyordu. Ben bir de sınıfın hatta okulun gözde öğrencilerindendim, o halde bir sürü dayak yedim. Bir de en arka sıradaki yaramaz tiplerin yediği dayakları sen düşün artık

0|0
    0|0
    • 1gün

eğitim hayatınız boyunca sürekli işkenceye maruz kalmışsınız, bir de kız arkadaşınızın elinde sopa kırması nasıl bir şeydir, düşünemiyorum bile.

• ilk okul-orta okul-lise hepsinde şiddet gördüm arkadaşımm sopa ilede tekme tokat ilede en zoruma gidende ilk okulda iken

ZİHİNDEN PROBLEMLER diye bir kitap vardı hoca ben çağırırdı herkesin önünde yapamayınca aşağılardı matematikten böyle soğudum ben DÖVSE DAHA İYİYDİ

0|0
    0|0
  • Bizim okulda serefsiz coktu. Ben dayak yemesem de cok korkardim. Mezun olunca facebook grubundan yazdim, ufacik cocuklari dovmek nasil bir sapiklikti diye isim vererek. Ataturk ilke ve inkillaplarina uygun davranmayan ogrencileri doverdim dedi seeefsiz. Ataturkun adini boyle bir sapikliga bile karistircak kadar serefsizdi anlayacaginiz. Ismini yazsam mi burda bilemedim.

1|1
    0|0
  • Sınıfın kapısını kıran arkadaşımızı ispiyon etmedik diye sınıfça, çok ilginçtir rehberlik öğretmeni tarafından sıra dayağına çekilmiştik ilkokulda.

Okul her zaman doğru şeyi öğretmiyormuş.

0|0
    0|0
  • hepsi diye bir seçenek olsaymis keske. bunu yapan insanlar hayatta eksik kaldiklari alanlari bununla doldururlar. otorite eksikliği mesela. hayatta devlet okulunda ogretmen olmaktan baska bir sey olamamis olmanin verdigi yetersizlik eksikligi mesela. bir de sorulmasi gereken bir soru da fiziksel şiddet mi daha zarar verici, ruhsal siddet mi? ayrica cinsel istismar olaylarinin bu denli sik yasandigi bir ulkede fiziksel siddet belkide basimiza gelebilecek en iyi sey.

0|0
    0|0
  • Din hocamdan görmüştüm. O gün bu gündür din dersini ve hocalarını hiç sevmem.

0|0
    0|0
  • İlk ve ortaokul da çok yedim ama lisede artık dönem değişti hocalar gig cikaramiyordu derste bile sigara içtiğim oluyordu

0|1
    0|1
  • bizi hergün sudan sebeplerde bile tekme tokat döven hocamız resmi kutlamalarda dahi okulun bando takımını bizden oluştururdu yalnız bando takımımızın davulu yoktu hocamız marşlara eşlik etmesi için davul sesini bize attığı tekme tokat sesleriyle çıkararak takımın davul ihtiyacını karşılıyordu

0|0
    0|0
  • İlkokulda kanı bozuk bir picc vardi
    Ayakkabima basarak kaçmami engelleyip yumruklamisti kani bozuk...

0|0
    0|0
  • Hiç görmedim vallaha.

0|0
    0|0
  • Sira dayaginda sopa yemistim
    Birde tokat 😀

0|0
    0|0
  • Görmedim

0|0
    0|0
  • Hahahaha, guluyorum o zamanlara ama simdi olsa sekerim.

0|0
    0|0
  • Coook dayak yedim lisede :)

0|0
    0|0
  • Sıra dayağı

0|0
    0|0
  • ılkokulda bır tokat yemıstım hıc unutmuyorum ama haketmıstım ((:

0|0
    0|0
  • 5. sınıfta manyah kadın defteri kafama vurmuştu.

0|0
    0|0
  • öyle dayak attıki dışarı çıkıp ellerini kar ile ovdum morarmasın diye

0|0
    0|0
  • Parmak uçlarımıza cetvelle vururdu. Buna da şükür. Şimdiki çocuklara tecavüz ediyorlar...

0|0
    0|0
  • Oooo cooookk o tokat sallar ben kacatlr

0|0
    0|0
  • Hemde nasıl :D

0|0
    0|0
  • hiçbir öğretmen boşuna dövmez

0|0
    1|1
  • Tokat yedim.

0|0
    0|0
  • Yurt dışında okuyup büyüdüğüm için böyle bir şey başıma hiç gelmedi.

0|0
    0|0
  • Avuçlarıma vururdu parmak uçlarıma vururdu sırtıma tahta cetvelle vururdu

0|0
    0|0
  • Ben daha çok psikolojik şiddet uygulardım hocalarıma 😂

0|0
    0|0
  • tekme yemiştim

0|0
    0|0
  • Çok dayak yedim

0|0
    0|0
  • Gormeyen nesil yoktur

0|0
    0|0
  • yıllar önceydi başıma gelenler; A, D (tokat) ama hak ettim yaramazdım ben çok:D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 72

• Inanmazsin 10 tokat üst üste yemiştim 1 değil 2 değil 10 tokattan bahsediyorum. sirf tc kimlik numarami getiremedim diye ve kilomu yanlış yazdım diyeydi. Her hafta nerdeyse illaki vuruyordu bir gün kulagımı cok kotu cekmisti sınavdan 31 almıştım diye. 31 alan başka kızda vardı ama ona hiç birşey yapmamıştı çünkü zengin ve havaliydi derste güzel kızlarla oyun oynuyordu benim gibi fakirleride dövüyordu iste djsgdsd hocanin adını hala hatırlıyorum Ferhat Gür sanırım psikolojisi bozuktu hala yüzünü hatırlıyorum birde kızı olmuş ınsallah da bize yaptiklarini yapmaz.
    yorumların hepsini okudum elinin acısını söyleyenler acı görmemişler.

0|0
    0|0
  • ben iki kere dayak yedim biiri sıra dayağı içi avcuma vurmuştu hala izi var düşün nasıl vurdu ise diğeride tırnağım uzun diye parmak uçlarıma vurmuştu onuda hala hatırladıkca içim acıyor insafsız hocam :D Allah rahmet eylesin vefat ettiğini geçenlerde duydum çok üzüldüm :(

0|0
    0|0
    • 2ay

İnanılacak gibi değil 2 kere dayak yemişsiniz ama ikisi de kalıcı olmuş, nasıl bir vurmadır ki o hala izi baki:( Uzun tırnaklara vurma lisede bizimde bazı arkadaşların başına gelmişti, ben o dayağı kısa tırnaklı yemiştim ama dediğiniz gibi akıl tutulması bence bu, çok acımasızlarmış yazık ya! Gerçi hocanız rahmetli olmuş Allah rahmet eylesin gene de!

• Birinci sınıfta sıra dayağına çekmişti hoca. Avuç içlerimize cetvelle acıtmadan vurmuştu :D
    Sosyal dersimize giren hanım hocamız da sevme amaçlı saçlarımı çeker, arada kolumu cimciklerdi sonra da "kuzum sevmek istiyorum ama et de yok ki sende" derdi :D
    Bence bu kadar bir şeyin fazla bir zararı yok. Ama yüze tokat atmak, başa vurmak vs.. bunlara kesinlikle karşıyım. Dayağın da bir sınırı vardır.

0|0
    0|0
  • 94 doğumluyum. Sadece 1. Sınıfta öğretmenim kulağımı çekti o kadar onun dışında şiddet görmedim ama arkadaşlarım gördü. Bu biraz da aileden kaynaklı benim ailem okulumla çok ilgilenirdi benim hocalarım bana vursa bir laf söylese o okulu hocayı ne yapardı bilmem

0|0
    0|0
  • İlkokulda erol diye bir bacım çocuğu vardı onun gibi bir öğretmen olamaz. Sınavdan düşük alan son 10 öğrenciyi önce kendi tokatlardı sonrada en yüksek alan 5 öğrenciye tokatlatırdı. Birde belirli öğrencileri vardı onlar dışındaki hiç bir öğrenciyi etkinliklere katmazdı. Kodumun pezevengi

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte bu da en kötüsü, yukarıda saydığım maddelerden daha da ağırı. Çocuğu yaşıtına, arkadaşına dövdürmek, küçücük yaşta birbirlerinden nefret etmelerini sağlamak!

• 3ay

Hepsi o ayırdığı çocuklardı, bazısı yapamaz bazısı öğretmenin verdiği hırsla seve seve yapardı. Hiçbiride kendi gruplarından başkasıyla görüşmezdi sınıfta. Velileride bundan hoşnut olurdu bizi başarısız gördükleri için. Yazık.

• 2ay

şimdi yeni eğitim ve öğretim yılı başladı ben de hala bu bahsettğiniz olayı ve kendi başımdan geçenleri düşünüyorum. Demek ki kolay unutulmuyor:(

• Parmak uçlarıma vurmuştu.
    Sırf verdiği sayfalarca ödevin arka sayfasındaki bir kelimelik boşluğu görmemiştim o yüzden..

0|0
    0|0
  • Öğrencilik hayatım boyunca hiçbir öğretmenimden şiddet görmedim.
    Hocalar beni severdi, onların gözbebeğiydim ben.
    Hey gidi günler, hey 😄

0|0
    0|0
  • Cetvelle ele vurmak falan hafiftende tokat. kizlara degilde erkeklere daha cok vururlardi dicemde orta sonda kizlar derse gec kalmisti iclerinden bir tanesine hoca oyle bir vurduki kiz sarsildi ama haketmisti hoca ona bise diyodu piskin piskin guluyodu karsisinda baya yanindaki bir kac kiz kahkaha aticak nerdeyse yer iste oyle dayagi sarsilir ama kiz catlak heralde sonra yine gulmustu :D

0|0
    0|0
  • şimdi yalan söylüyor diyeceksiniz ama hiç öyle birşeye rastlamadım ama bir ara okulda kimse ing. mat. sınavından 100 almamıştı bir tek ben almıştım cetvelle elime şaka maçlı vurmuştu yani inek gibi bir şeydim

0|0
    0|0
  • Ilkokulda siradayaginda yemistim bir tek sonrasi yok :)

0|0
    0|0
  • Ortaokuldayken ben bir Fen Bilgisi hocamız kalbinden rahatsız bir çocuğa yumruk atmıştı... Adam boksörmüş eskiden, düşünün...

Lisede görmedim şiddet, ama mobbing vardı biraz... Üniversitedeyken de az da olsa mobbing vardı...

İlkokuldayken kulağımı çeken, 50 cm cetvelle gezen çok hocam vardı... Korkardım...

0|0
    0|0
    • 3ay

işte şiddeti eğitim olarak görüyorlardı, en çok dayak atan hoca en iyi oluyordu maalesef.

• İlkokul öğretmenimden neredeyse her gün fiziksel şiddet gördüm. Tokat, kulak çekme gibi. Psikolojik şiddeti saymıyorum.

0|0
    0|0
  • . mı olan çocuk doğuruyor. kendi ilgilenmiyor. gönderiyor it kopuk veledini öğretmenin başına. çocuk laf anlamıyor zarar veriyor. napsın öğretmen.
    he haksız yere vuran öğretmenler de oluyor ama az.

1|0
    0|1
  • Bir keresinde sıra dayağı çekmişti bir orada vurdu ellerimize. Benim eller şişti morardı. Dayım okulu basmıştı. Sınıfça ailelerimiz hocaya dava açtı.

0|0
    0|0
  • Ben görmedim bir kez tokat attı bana kadın tüm gün ağladım bir haftada hocayla konuşmadım ben sınıf birincisiydim başkandımda hiç derse katılmadım görevimi yapmadım falan djakjdjs tripkardım

0|0
    0|0
    • 2ay

aynı benim gibi sınıf birincisi ve başkan olmakta dayağı durdurmuyormuş maalesef:(

• 2ay

Evet tam illallahlıktı ya :D

• 2ay

burada da konuştuk en kötüsü öğretmenin öğrenciyi öğrenciye dövdürmesi bence:(

• Kafama kitapla vurmuştu yanlış yazdım sanıp sonra baktı doğru yazmışım güldü 😒😒😒😒

0|0
    0|0
  • Hayır görmedim hiç.

0|0
    0|0
  • ilkokulda sıra dayağından geçmiştim :) o cetvelin tadını bilirim

0|0
    0|0
  • Gördüm. Çocuklara karşı merhametli davranmak lazım. Çünkü çocuklar büyüdükleri zaman unutmuyorlar bunu. Tokat atmıştı ilkokul öğretmenim bana 9 yaşındayken. O gün o kadar utanmıştım ki. Aileme söylesem bile ailem savunmazdı beni, biliyorum.12 yaşındayken beden öğretmenim (bayan ) kafama vurmuştu. Yine 16 yaşındayken erkek öğretmen sınıf defteriyle kafama vurmuştu. Hiçbirine hakkımı helal etmeyeceğim.

0|0
    0|0
  • hiç yaşamadım öyle bişey

0|0
    0|0
  • daha ogretmenlerden dayak yedigimi hatirlamiyorum. nefret ettigim bir hocayla kavgamda itmist benii sadece o kadar.

0|0
    0|0
  • hocanin samimiyetiyle gercekten kavga amacli vurmayi karistirmayjn arkadaslar

0|0
    0|0
  • zillİ hocanın biri matematik ödevini unutup yapmadığım için tokatı yapıştırmıştı Allah belasını versin o günden sonra matematikle aramda bozuldu. ne yani unutmuş olamazmıyım :/

0|1
    0|0
  • Benim ilkokul öğretmenim bir ruh hastasıydı

0|0
    0|0
  • Hayır çünkü annem öyle bişey olsa okulu birbirine katar jsjsjsjsjsjnsns hocalar da annemi tanıyo 😂😂😂

0|0
    0|0
  • İlkokulda ogretmenim ellerime cetvelle vurmuştu

0|0
    0|0
  • Lise 1 de bizim. bir mudur vardi hergun bizim gruba dayak atardi ya :D sonra sikayet ettik atılmışti okuldan.

0|0
    0|0
  • Kucukkensanki hatirliyorum simdiki aklim olsa verirdim agzinin payini

0|0
    0|0
  • hiç bir hoca vurmadı amam 8 ci sinifda falan kadin beden hocasi pencereden baktigimda arkamdan gelip minciklamisdi beni bende napiyosunuz bana vuramazsiniz falan deyip atarlandim zaten sonra hocalikdan cikartdik

0|0
    1|0
  • Hiç ogretmenim tarafından tokat vs bir şey gormedim valla

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    42

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...