Dinimizde ırkçılık yoktur. Ancak, genelde bir millet diğer milletlerden üstün olamaz mı?

Elbette olur. Genelde bazı milletler cömert, bazıları cimri olur, bazıları yiğit bazıları korkak olur. Bazıları çalışkan, bazıları tembel, bazıları kavgacı, bazıları uysal olur. Ama bir millet toptan hep böyle olmaz. Bir babanın bile iki evladı olsa biri iyi, öteki kötü olabilir. Âdem aleyhisselamın oğlunun biri çok uysal bir mümin idi, öteki ise zalim bir kâfir idi. Resulullah efendimizin amcasının biri mümin, öteki kızıl kâfir idi. Buna rağmen Arap milleti genelde üstün vasıflara haizdir. Bu soylu Arap milletinin Arabistan’da kalmadığı din kitaplarında yazılıdır. Seadet-i Ebediyye kitabında diyor ki:
(Bugün, Arabistan’da, Mekke-i mükerreme ve Medine-i münevverede bulunanlar, asırlar boyunca, Afrika’dan, Asya’dan ve diğer yerlerden gelip yerleşen yabancıların soyundandır. Sultan ikinci Abdülhamid hanın amirallerinden Eyyub Sabri paşa, beş ciltlik Türkçe (Mirat-ül-Haremeyn) kitabında, koca Mekke şehrinde, iki Arap evinin kalmış olduğunu yazmaktadır. Bugün ise hiç yoktur.)

Arap, kelime olarak güzel demektir. Zenciler ve fellahlar Arap değildir. Müslüman olan Araplar hakkında bir çok hadis-i şerif vardır. Bazılarının mealleri şöyledir:

(Allahü teâlâ, insanlar içinden seçtiklerini Arabistan’da yerleştirdi. Bu seçilmişlerden de, beni seçti. O halde, Arabistan’da bana bağlı olan Müslümanları seven, benim için sever. Onlara düşmanlık eden, bana düşmanlık etmiş olur.) [Taberani]

(Şu üç sebepten dolayı Arabı sevin: Ben Arabım. Kur’an Arapçadır ve Cennet ehlinin lisanı da Arapçadır.) [Taberani, Hâkim, İbni Asakir, Abdürrazzak]

(Fakirleri sevin ve onlarla oturup kalkın. Müslüman Arabı da kalbden sevin.) [Hâkim]

(Arabı ve onların bekasını da sevin. Çünkü onların bekası İslam’da nurdur. Son bulmaları ise İslam’da zulmettir.) [Ebuşşeyh]

1|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• islam aslinda dunyada irkciliga karsi cikan ilk orgutlenme... bilali habesi adindaki koleyi islam peygamberi olarak inanilan muhammed tarafindan mekkede musrik olarak tanimlanan kitleden aliyor ve eshap yani muhammedi gorup iman edenlerden bir nevi siyahi kokenliyle oradaki arap sami kokenli eshaplarla bir tutuyor.. ayrim yapmiyor burda yonetim ve organizsyon acisindan tepe.. alt bolumu kaldirip esit yapiyor... bu tarihe dusmus hadise irkciliga karsi ilk eylemdir... o yuzdende islam genetik konulardan daha cok ummet adi verdigi orgutlenmeyi savunmustur... ustun olma konusu tartisilir.. ulusal olarak ustun olabilirler.. simdi anadoluda musluman turkler bir selcuklu olarak bahsettigin araplardan daha cok mimari eser ve yazili eser vermistir... daha buyuk medeniyet kurmustur simdi gelip bana araplarin turklerden ustun oldugunu kimse anlatamaz.. tarihte turklerin eserleri hala ayaktadir... saadati edebiyye saygi duyarim bence islam icin en dogru kaynak gunumuzde ama bugun araplar hala vardir yani.. gelip fellah demekde antropolojik olarak mumkun degil.. simdi ulkenizede gelen suriyelileri bir fenikeli veya fellah diyebilirmisini arap iste herseyiyle belli... birde bugun suudi arabistandakiler bak o yayin evinin kitabi var bilirsin o zaman ingiliz casusun itiraflari diye bugunun itikati olan hatta isidin bile itikati olan selefilik vehabiliktir... turklerin itikatida bellidir... bu adamlari nasil sevsin bir selefiyi nasil sevsin bir turk? tebaranin hadis olarak verdigin kismina gore...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Hz. Muhammed'in Arap olması herşeyi degistiriyor adamim.

0|0
    0|0
  • o yetenektir. asil üstünlük takvayladir. hucurat suresi 10

0|0
    0|0
  • Adamlar resmen bizle aşık atmaya çalışıyo
    Olm sana bir tane geçirdimmi yerden kalkamassın
    Tengri biz menen !

1|0
    0|0
Yükleniyor...