Kapat

Neden ayrımcılık var?

Türkiye'de ateistlere ve eşcinsellere yönelik aşırılıklar niçin var?

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• Konunun iki başlığı var aslında:
    1- inanç
    2- farklı cinsel tercihlerin toplum içindeki tepkimeleri

Aşağıdaki yorumlara baktığımda işi siyasete dökmek için popişini yırtan embesilleri görmekte zorlanmıyoruz.

Bu arada soru çok guzel, zaten böyle güzel soruyu pi-ç etmeye çalışanlar olduğu için ayar oldum :)

Gelelim cevaba

1- ateist arkadaşlarım var, lakin bir çoğu farkında olmalı ki bulundukları toplum %95e yakını müslüman olan bir toplum ve kendileri böyle bir toplumun içinde illa li tepki göreceklerdir. Olması gereken bu değilken olanlar sadece Türkiye'de olanlar değildir. Misal: Hindistan, azıcık inceleyin neler göreceksiniz.

2- eşcinsellik konusuna gelince bu konu yine yaşadığımız toplumdaki ahlaki kurlar, gelenekler ve inançlara göre kabul edilebilir birşey değildir. Ancak gayet güzel kabul edilmiş durumdadır. şu an bu saatte çıkın taksime, taksimden Şişhane'ye yürüyerek inin, TRT nin yokuşundan bahsediyorum. Her 100m de bir travesti, her kalabalık içinde bir eşcinsel göreceksiniz. Üstelik bunları döven birisi, kovan birisi de görmeyeceksiniz. Haliyle bizi ahlaksızlaştırmak isteyenler bunu başardılar.

Yazık 😒

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede insanların kendi dinine ırkına düşüncelerine karşın farklı bir düşünce besleyen veyahut inan insanlara karşı düşman gibi davranmasının asıl nedeni insanların içine aşılanmış farklı olanı yerme nefretidir. İnsanlara bu aşılanıyor emin ol küçüklükte bu farkındalıkların normal olduğu öğretilmediğinden büyüdüğünde de aynı tas aynı hamam. Sonra niye Şiddet?

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 14

• turkiye musluman bir ülke. muslumanlarda Allahin mulkunde Allah yokmus gibi yasamak isteyen Allahin mulkunde Ona isyankar bir hayat sürmek isteyenlerede dogal olarak tepki gösterirler. yok öyle bir özgürlük onu geçcen. ozgur olmaninda bir sınırı var

0|0
    0|0
  • Çunku dogu kulturunde yasiyorsun. Insana birey degil maraba gozuyle bakan, iyi niyeti olmayan, %50 sinden fazlasinin cocuk tecavuzune bile gozyumdugu insanlardan (ki insan demiyoruz bunlara, maraba diyoruz) olusan bir cografyadasin. Ancak gecmis olsun diyebilirim hepimize.

0|0
    0|0
  • Eşcinselliğe bende kötü bakıyorum, normalleştirilmesini istemiyorum. Ateizm konusunu bilemiyorum benlik sorun yok.

0|0
    0|0
  • ateistlere karşı bişey diyemem de eşcinsel sapıklara karşı normal

0|0
    0|0
  • Kendi inançlarına güvenmedikleri için

0|0
    0|0
  • ben yapmıyorum yapan utansın. cahil ve geri kafalılıktan yaptığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Skmde degil hicbiri

0|0
    0|0
  • Çünkü toplum cahil, yobaz, medeniyetten uzak. Din ile gözü kör olmuş cahil hayvanlar hepsi.

0|0
    0|0
  • Ateistleri bilmemde din özgürlüğü olması taraftarıyım ama eşcinseller ahlaksızlık yaratır diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • çünkü saygıları yok

0|0
    0|0
  • nerde var ben görmedim aşırılık onlara karşı ama onların aşırılık yaptığını çok gördüm

0|0
    0|0
  • Ateistlere lafim yok escinseller serefsizdir

0|0
    0|0
  • %98 müslüman olan bir ülke olduğu için olabilir mi?

0|0
    0|0
    • Lan sokaktaki insanlar 4 büyük meleği bilmiyo ne müslümanlığı :( namaz kılan sayısı %8 namaz kılıp içi fesat olmayan insan sayısı %0.1 :/

• İslama göre eşcinseller Allahı reddetmediği sürece kafir değildir. Ayrıca ben sana çok müslümanım mı dedim?

• Ne bilgide olduğun ortada. Senin lut kavminden hic haberin yok mu? Onlar peygamberlerinin çağrısına uymayarak inkar etmediler mi? Peki inkar eden kimdir? Kafir demek inkar eden demektir. Escinseller müslümanmış. Ne günlere kaldık ya rab

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 7

• Yok ya

0|0
    0|0
  • Bir süre modern ülke taklidi yapmış tipik ortadoğu ülkesiyiz çünkü.

1|1
    0|0
  • Cunku insanlar cahil. Egitimsiz

0|0
    0|0
  • Çoğunluğun İslam'i görüşü olması işte

0|0
    0|0

• Caiz değil diye
    Çoğalıp diğerlerinide etkilemesin diye

0|0
    0|0