Feminist kızlar hakkında ki düşünceleriniz neler?

Yanlış bilenler ve bilmeyenler için açıklayayım.
Feministler kadın erkek eşitliğini savunur. Kadın üstünlüğünü savunmaz.

Güncellemeler:
Feminist bir kızla evlenirmisiniz eğlenirmisiniz?

0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Tam benim manitam olucak hatundur

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadın haklarını savunurum hatta bazı konularda eşitliği de savunurum ama yeri geldiğinde bu konuda erkekler daha üstün olmalı zaten demisliğimde olmuştur. Feminizmi erkek düşmanlığı görenler veya kadın üstünlüğü gibi görenlerin demek istenileni bir türlü anlamak istemedikleri için böyle kalıplara soktuklarını düşünüyorum.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Orkoklordon nofrot odoyorom kafasindaki feminist oldugunu dusunen kadinlardan nefret ediyorum kusasim geliyor, ama gercek feminizmi bilenlerin sonuna kadar arkasindayim, feminizm guzeldir.

2|0
    0|1
  • Feministler kadın erkek eşitliğini savunmaz kadınları savunur :D ben mesela göremedim hukukta kadına ayrıcalık tanındığında eşitlik diye bağıran :D

0|1
    2|0
  • Eşit olamaz mesela dinen bir erkeğin kapatması gereken yerleri ile bir kadının kapatması gereken yerler aynı değil yani bir kadın dinen nasıl olması gerekiyorsa öyle olmalı bir erkek de dinen nasıl olması gerekiyorsa öyle olmalı mesela erkekler göğüsleri açık gezebiliyor diye bu kızlarda göğüsleri açık gezsin o zaman yani eşit değildir bir kızla erkek ama eşit olması gereken yerler çok tabi

1|1
    0|0
  • Feministlik bence içi boş olgulardan bir tanesidir. Hesabı 2 sefer ödedim diye erkek arladaşından ayrılıp ömür boyu çalışıp evine getirdiği parayı sorun etmeden paylaşan erkekler varken çalıştığı parayla 3 gün evine baktım diye eşinden boşanmayı düşünen bir dünyada feminizm olamaz.

0|1
    1|0
  • Eşitlik diye birşey yok o yüzden saçma geliyor. Boşuna kürek çekmek.

Ama hal gerçek şu ki türkiyedeki kızların büyük çoğunluğu cinsiyetci asla eşitlik istemiyorlar. Erkekleri rahatlığına göre kıskanıyorlar.

1|0
    1|0
    • Eşitlik diye bir şey var.

• @kusoldubeybi Kusura bakmayın ama daha neyin eşitliğini savunduğunuz bile bilmiyorsunuz. Eşitlik hakkında tek argüman söylemediniz. Sizin anlatmak istediğiniz kadın hakları ve hukuksal eşitlik. Daha önce dediğim gibi hukuksal olarak herkes eşit kanun karşısında buna kimse itiraz etmiyor, Ben de Kadınlara şiddete, zorbalığa, haksızlığa karşıyım. Ama kadın erkek eşitliği diye bir şey yoktur. Erkeğin her yaptığını kadın, kadının her yaptığını erkek yapamaz. Buna çabalamak da boşuna kürek çekmektir.

• Şu noktaya kadar bir sey anlatamadıysam bundan sonra anlatmaya çalışmakta bosuna iyi aksamlar size

• Bısı dusunkuom kanks

1|0
    0|0
  • Kadın ve erkek eşit sayılamaz. İkisininde eksik yanları vardır. Ancak bir araya geldikleri zaman tamamlanırlar. Tek başına hiçkimse kimseden üstün sayılamaz. Sadece ilahi olarak erkeklere verilmiş bazı görevler vardır.

1|0
    1|0
  • Ben feminist kızları severim onlarla iyi anlaşıyorum zaten bir tek.

2|0
    0|0
  • Feministim

1|0
    0|0
  • kayitdisi calisan kadinlar icin... emekci onurlu kadinlar icin savunulmasi gereken bir ideoloji...

2|0
    0|0
  • Bana uzak.

1|1
    0|0
  • Ozaman bir feminist kadın yanındaki adamın kapısını çok rahatlıkla açabilir öylemi 😂😂😂😂

1|1
    0|0
    • @eauzun nickime tıkla profile gir orada mesaj yazısını göreceksin.

• profilin gizliydi istek attım

• Alayının canı cehenneme. Bir feministe ben olmadan anne bile olmazsın demiştim. Oda sperm bankadından sperm aşır olutum dediydi. Tabi kafası o sperminde bir erkek tarafından üretildiği gerçeğini anlayabilecek kapasiteye sahip değildi 😂

0|0
    2|0
    • Bunun feministlikle alakası yok yanliz

• Giyinebiliriz, girip çıkabiliriz. Buna kimse karışmaz.

• Eminim kimse karışmaz. Büyük bir ihtimalle buna senin ailen bile fazlasıyla karıştığı için Feministsin. Üstelik her şeyi giyinip her mekena girerseniz gün gelir çıkamazsınız bu ülkede ben söylüyorum. Kanadada yaşıyormuşuz gibi konuşuyorsun. Oyunu kurallarına göre oynamazsanız bu ülkede kadınlar olarak zarar görmeye devam edeceksiniz. Bize kimse karışamaz havalarında dolaşmayın diye diyorum ve yine sizin iyiliğiniz için. Tabii anlarsan.

• şimdi bir topluluk var ki tüm erkeklerin katledilmesi gerektiğine inanıyor. diğer bir grup kadına her şey serbest olmalı erkek kısıtlanmalı diyor. eşitliği savunan gerçek feministler haklılar ve destekliyorum zaten. neden evlenilmesin.

1|0
    0|0
  • Kendi kendilerini sabote ettiklerini düşünüyorum.

0|1
    1|0
  • Erkek kadına kadın erkeğe değer vermeli.

1|0
    0|0
  • ne dense bizim bildigimiz feministler. erkek dusmani oluyor yoksa. esitligi savunanlara lafimiz yok

1|0
    0|0
    • Ay erkek düşmanı olan feministim diyor adimizi karaliyor ya.

• yoksa bende isterim esit olmasini erkekler askere gidiyor. meseka suzde gidin bu ulke icin. savasin mucadrle edin bu ulke nene hatunlari gordu. kadinlarin yarrdimlari ile kurtuldu

• Askerede gidicem zaten de 158 boyla askere alıyorlar mi?

• 19 yasina kadar kimsryle cikmamis kimseye guvenmemis ilki ben oldugum bir sevgilim vardi. bazi konularda beni yanlis anlardı. ornek vermek gerekirse su kalemi tut desem ve bunu mesajla soylesem emir kipi diyr bana emir cumlrsi kullanma derdim. yanlis anladin dedigimde kabul etmezdi. beni anlamak istemezdi hep kendi bilirdi gorurdu olani biteni. cok yormustu beni

0|0
    0|0
    • E bunun feministlikle alakası ne?

• yani psikolojik olarak en ufak seyde bile onu kontrol etmeye calistigimi dusunerek savunma mekanizmasini calistiriyor. tamam insanlar bunu yapar zaten de asiri onemsiz seylerde de bu boyleydi

• Nasıl evlenicen erkek düşmanı bunlar :D

1|0
    0|0
  • Kızla eğlenip evlenmenin ne alakası var ki feministlikle hatta şu an kız erkek eşitliğini savunmayan çok az Kaş'ım vardır

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 18

• Feministim diyenlerin cogu kadını üstün tutuyor. Esitlik oldugunu kendilero bilmeliler once. Genelleme yapmıyorum bazıları icin konusuyorum. Burda bile bikere erkeklerden nefret ediyorum. Feministim diye kac soru gordum hatırlamıyorum. Ama onun dısında kadın erkek esitliğini savunanlara laf yok. 😊

1|1
    0|1
  • Feministim. Her insanın feminist olması gerekir zannımca

2|0
    0|1
  • İyidir hoştur 😂

1|0
    0|1
  • Yanlış bilenlerden bıktım doğru bilenlere arkanızdayım kızlar devam

1|0
    0|0
  • Ben bir feminenin erkeği savunduğunu görmedim ablacığım bende şu zamana kadar bu adın altında bir savunma yapmadım yapana eyvallah 😎

0|2
    2|0
  • Mantıklı

1|0
    0|1
  • O kişi beniiiim :D Ağır feminist oldum

2|0
    0|1
  • Lez sanan cühelalar var.

1|1
    0|0
  • Kimse evlenmez bu ülkede 😂
    Evde kalmaya mahkum kızlardır

0|0
    2|0
  • Herkes olmali ne var bunda

1|0
    0|0
    • acikcasi bazen dengeyi tuttiramayip asiriliklari yok degil. kadin erkek anatomik olarak ve ruhen birbirine esit yaratilmamislardir. ama ikisininde birbirine üstünlüğü olmadigini bilmek gerek

• Ben de feministim ve güncellemede sorduğun soru baya aptalca.

1|0
    0|1
  • Çok iyi şeyler düşünüyorum

1|0
    0|1
  • iyilerrr

1|0
    0|0
  • Feministim

1|0
    0|1
  • ayrıntılara fazla takılıyorlar. abartmayı seviyorlar.

1|1
    1|0
  • Kadin erkek esitligini savunuyorum o zaman bende feministim 😍

1|0
    0|1
  • Kedilerinin olduğunu düşünüyorum 😂

0|1
    1|0
  • Sacmalik

0|1
    3|0
Yükleniyor...