Otobus yolculuklarinda koltuğu arkaya yatirma-yatirmama konulu tartismalarda kim hakli?

"Koltugunuzu kaldirir misiniz rahatsiz oldum" vb diyen mi,
"Hayir bu islev bu koltuga konmus benim hakkim sen de yatir" diyen mi?
Sen ne yaparsin?

Güncellemeler:
3ay Koltugu yatan otobusler oldugu surece sorum güncel.

0|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi rahatin icin once koltugun islevini dusunmemelisin, baskalarini rahatsiz etmeye hakki yok kimsenin bence

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bana sen de yatir diyemez, herkes yatirmak zorunda degil. Kendi konforun icin baskasinin konforunu da bozamazsin. Senin ozgurlugun, baskasinin huzurunu bozdugun yerde biter. Belki daraliyorum ben oyle? Baskasinin rahatsiz oldugu bir hareketi yapmamalisin. Bencillik. Bu insan toplum icinde agzini sapirdatsa yanindakilere yemeginizi aoin gidin bana ne der. Ayakkabisini da cikarir trende.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Koltuğu yatıran haksız. Ben böyle durumda önce kibarca uyarırım. Baktım dinlemiyor kafayı gömdüğüm gibi sündürürüm acımam. O işlev o koltuğa sen arkandakini rahatsız et diye konmamış. Eğer böyle düşünen varsa benimde yumruğum hakedene yumruğumu çakmak için yaratılmış. Sen onu kullan bende benimkini güçlü olan kazansın ;)

0|0
    0|0
  • kimse yatırmasın

0|1
    0|0
  • ''Bu işlev bu koltuğa konmuş, benim hakkım'' mantıklıymış...

1|0
    0|0
  • Yatıran haklı. Ama hani insanlık gereği, tam en arkaya kadar değil, bir tık üstüne alabilirsin, arkadakini rahatsız etmemek için.

0|0
    0|0
  • yatıran haklı tabi ki kişi o konfor için alıyor bilet arkadaki diyor yatırmayın kardeşim bu benim suçum değil bu firmanın suçudur aralıkları daha geniş tutsunlar yani der insan... bide ben horlayanları hiç sevmem şehir dışı otobüs seferlerinde

0|0
    0|0
  • O koltuğa o özellik konmuşsa kullanılacak abi.

0|0
    0|0
  • Haklıyı bilmem ama suçlu firma

1|0
    0|0
  • aşırı derece de yatıran bazı krolar var... nefret ederim öylelerinden... bir de söylesen bile kaldırmaz

0|0
    0|0
  • İkinci şık

0|0
    0|0
  • 2. haklı oda yatırsın arkadasındakide.

0|0
    0|0
  • hakım olduguna göre yatırırım ama pokunuda cıkarmamaklazım

0|0
    0|0
  • Yani bana göre de 2. olan mantıklı geliyor sonuçta madem rahatsızlık veriliyor firmalar o kadar abartmasın bu olanağı. Adamlar yapmış vatandaşta kullanıyor sonuçta 😄

0|0
    0|0
  • O koltukların yatırma mesafesini ayarlayamayanların ya

0|0
    0|0
  • ikisinin ayarini tutturamayan otobus yapimcisi xd

0|0
    0|0
  • Otobüs firmasında.

0|0
    0|0
  • Hehe oyle bisi basima gelmisti adam yatiramassin dedi durdu sonunda adamin yerini degistirdiler

0|0
    0|0
  • Ulan ayıp olurmu diye düşünüyoz biZ

0|0
    0|0
  • ortasını bulan haklı

0|0
    0|0
  • yatıran. hiçççç sevmem

0|0
    0|0
  • kucakta yolculuk seviyorsa kucagima kadar yat irsin

0|0
    0|0
  • Bu tarz konularda muavinle akraba çıkan haklıdır genelde :D

0|0
    0|0
  • Insan gibi rica ederseler az yatiririm nezaketsiz yaklasimda bu koltuk bu kadar yatiyor sen de kendininkini yatir derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Yatiran kisi hakli bence sonuc olarak boyle bir imkan var ve boyle bir yasak yok.

1|0
    0|0
  • Tamamda karacigerime kadar da yatirma koltugunu yani. Nefes alamiyoruz it.

1|1
    0|0
  • aslında yapılması gereken 2. seçenek ama insanları rahatsız etmemek adına yapamıyorum

1|0
    0|0
  • Yatırmasında problem yok da, molalarda veya inerken hayvan gibi bırakmayıp tekrar kaldırmayı bilseler çok da fazla sorun çıkmaz bence.

1|0
    0|0
  • Yatırılır tamam ama bence bir ayarı olmalı. Arkadaki kişiyi pek fazla rahatsız etmeden olmalı bu

1|0
    0|0
  • yatırırım, daha serviste başlarım uyuklamaya, otobüse kadar zor dayanırım. otobüste de uyurum zaten. yatırırım acımam :D

0|0
    0|0
  • Ya otobüsün aralığı önemli. Bazı otobüsler var bacaklarını zor sığdırıyorsun. Bir de önde ki yatırınca Adam ağzının içine giriyor resmen. E aralık müsaitse ben yapana ses çıkarmam, çok yorgun değilsem kendim yapmam ama.

0|0
    0|0
  • Sen tv izlersin adam koltuğunu yatırır iki tarafta haklı gelde çık işin içinden

0|0
    0|0
  • Birinci

1|0
    0|0
  • Bence yatirilmamali

0|0
    0|0
  • İkiside haklı ikiside haksız

0|0
    0|0
  • Rahatsız oluyorum gece olmadan indirenler hep bana denk gelir, uyarırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...