Her birey istediği dini seçmekte özgür müdür? İslamdan başka dine geçen birine saygı duyar mısınız?

Ben saygı duyarım. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|1
16|32

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Önemli olan iyi bir insan olması bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• 15 yaşından küçük çocuklar o yaşta cehennemle korkutuluyor, sonra gerçek ne olursa olsun her zaman gerçeği reddediyor.
    En iyisi dünyadan bu hastalığı el birliği ile kaldıralım.
    www.hayatinanlaminedir.com/.../...%BCst-Olursa.jpg

1|0
    0|0
  • Belli seviyeye kadar duyarim

1|0
    0|0
  • İyi de bu dinde neyi beğenmiyor da, değiştirmek istiyor dinini? Ben ne beğeniyorum, ne beğenmiyorum. Bana bir zararı yok dinimin. Namaz kılmıyorum, ama kötü şeyler de yapmıyorum. Normal düz yaşıyorum. Hangi dinde olduğumun önemi yok o yüzden. Başka dine geçmeye ne gerek var ki? Burada yapamadığı ve istediği bir şeyi başka dinde yapabiliyor sanırım ondandır...

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu kadar sığ bu kadar saçma bir görüş olamaz.

• 3ay

Saçma değil, en doğrusu bu. Ne istediğini söylesin bana. Bizde günah, başka dinde iyi bir şey mi? Günahtan korkmaz öyle birisi zaten. Diğer dinin nesi hoş geliyor? Açıklarsa, mantıklı gelirse hak veririm. Ortaya laf atma, detay gerekir...

• 3ay

Ona diğer din mantıklı gelmiş olabilir illa günahla sevapla ilgisi yok. Ya da hiçbir din mantıklı gelmemiş olabilir

• İslam hoşgörü dinidir, bu nedenle herkesi hoş görmek ayıplamamak ve kararına saygı duymak lazım. Ben şahsen saygı duyarım..

1|0
    0|0
  • tabiki..
    beni ilgilendiren tek kıstas var..
    iyi insan & kötü insan..

1|0
    0|0
  • Saygı duyarız tabi

1|0
    0|0
  • Benim dinime bir yanlışı olmadığı müddetçe özgürdür. Aksi halde tez kellesi vurula gözüyle bakarım.

1|0
    0|0
  • Her insan dini inancını seçmekte özgürdür ve saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Duyarım

1|0
    0|0
  • Onunda vardır bir bildiği derim ama ateistlerle tartışmak hoşuma gider ama saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Başkaları beni ilgilendirmez herkesin dini kendine 🤗😊

1|0
    0|0
  • Saygı duyulur tabiki...

1|0
    0|0
  • Kendi bileceği iş. Dinde zorlama yoktur isterse kibrit çöpüne tapsın

1|0
    0|0
  • Şimdi gelip dinde zorlama yoktur diye saçmalayacaklar. Halbuki islamda mürtedin (dinden çıkmanın) cezası ölümdür.

1|0
    0|0
  • Ben saygi duyarim

1|0
    0|0
  • Saygı duyarım :) dinlere çok merakım var hristiyanlık musevilik ve hinduzm

1|0
    0|0
  • Gecebilir...

1|0
    0|0
  • Dinim yok ki :)

1|0
    0|0
  • Özgurdur saygi duyarim...

1|0
    0|0
  • Özgürdür saygı duyarım

1|0
    0|0
  • saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur.
    Ama İslam dinindensen sorumluluklarını yerine getirmen mecburdur.

1|0
    0|0
  • Bana saygı duyulduğu sürece saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Ateist hariç herkese saygım var.

0|1
    0|0
  • Saygı duyarım elbette, ama islamı tanıyan bir insanın bu hataya düşeceğini sanmıyorum

0|1
    0|0
    • 3ay

İnsanlar din değiştirmeden ya da dini bırakmadan önce defalarca araştırıyor, okuyor öyle karar veriyor emin ol. İslam yanlıştır demiyorum haddime düşmez ama o insanın kafasına yatmamış olabilir. Aynı şekilde Diyelim kişi Hristiyan araştırmış kafasına Hristiyanlık değil İslam yatmış o da din değiştirip Müslüman olmuş mesela. Kişiden kişiye değişir yani dini inanca bakış açısı.

• 3ay

Elbette böyle şeylere karşı değilim zaten, bu konularda bir çok etken olabilir. Yaşam tarzı, düşünce yapısı, sosyal çevre vs. Ben Allah'ı tanıyan hiç bir inancı yadırgamıyorun.

• Ateist ve Yahudi dısında saygım yok olamam yani..

0|0
    0|0
  • En kotu din dinsizlikten iyidir kendi secimi baskasina zarari yoksa saygi duyarim

0|0
    0|0
  • saygı duyarım lakin onun için üzülürümde ama yaşadığı sürece ümit kesmemek lazım kimseden

0|0
    0|0
  • duymam bir kere müslüman olmuş sonuçta yılan derisini değiştirsede yılandır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 15

• 11. sınıfta bir dershane hocam '' her insan Müslüman doğar '' demişti. Deist olmadan önce mana mantıklı geliyordu. Dinde sorgulama yok sonuçta. Yıllardan beridir ' hak din İslamdır ' diye öğretildi. Allah'ın korkulacak bir şey olduğu , çarpacağı , günah yazacağı , cehenneme yollayacağı öğretildi.
    Başta , ben de deistmiş ateistmiş saçma bulurdum. İslam en mantıklısıydı. Çünkü araştırmadım hiç. Ne öğretilirse kabul ettim. Yarım kalan hatimimi Arapça yaptım. Arapça namaz kıldım. Diğer dinlere saygı duyulmayacağını , diğer inançları saçma bulunacağı konusunda yetiştirildim. Sadece ailem değil , okulum arkadaşlarım çevrem... Hepsi. Haberler bunu gösterdi , diziler filmler bunu gösterdi. Müslüman olan ben , saygı duymazdı. Çünkü kitapta saygı duyulmayacağı öğretiliyor. Ama deist ben , İslama inanmasam bile bildiğim kadarıyla Müslüman insanlara din konusunda yardım etmeye hazırım. Ve asla ama asla onları din dışına çıkartmam. Çünkü din içine girmek de dinden çıkmak da kişinin kendisine bağlı olmalı. Aile zoru veya arkadaş baskısıyla değil.

2|0
    0|0
    • 3ay

Ben de Müslüman olarak büyüdüm ama katı değildim din konusunda. Son 1 yıldır bana da din olgusunun sanki Tanrı tarafından değil de insanlar tarafından iyi ve ya kötü nedenlere baglı olarak oluşturuldugunu düşünmeye başladım. Kafam karışık. Araştırma aşamasındayım.

• 3ay

Umarım sonucun seni mutlu eder <3

• 3ay

İnşallah😊

• En çok ona saygı duyarım düşünmüş karar vermiş sonuçta

1|0
    0|0
  • Bir kesim var ki saygıdan yoksun dediğim dedik ancak ben tam tersi düşünüyorum her insan kendi seçiminde inançlarında özgürdür yargılamam bana düşmez.

1|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • duyarım zaten bu ara bu dini bırakan bırakana

1|0
    0|0
  • elbette duyarım

2|0
    0|0
  • Özgürdür onun kendi kararı beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Müslüman olup dinini tanımayan insana duyacağıma, araştırıp ve düşünüp doğru yolu seçtiğine inanana saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Tabikide duyarım

1|0
    0|0
  • manava gidipte secmece yapmiyorsunuz tasvip etmedigim konular bunlar saygi duyariz herkesin günahi kendine lakin Dogru degil

0|1
    0|0
  • Kendisi bilir beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • duyarım

1|0
    0|0
  • Saygi duyarim

1|0
    0|0
  • Evet