❗❗️ Bunu biliyormuydunuz? Tuzlu kahvenin anlami ve hikayesni. ☕ ❗️❗️️ ?

Eski zamanlarda, gelin ve damat adayı görücü usulü ilk kez kız isteme töreninde bir araya gelirmiş. Gelin tarafı ve erkek tarafı birbirlerini şöyle bir süzer, gelin hemen kahveyi hazırlarmış. Gelinin ilk kez gördüğü damat adayını beğenip beğenmediği de burada ortaya çıkarmış. Çünkü gelin hanım eğer damat kardeşimizi beğenirse kahvesini şekerli yaparmış. Hatta yanına tatlı da getirerek “Seni ailem de ben de istiyoruz.” mesajı verirmiş.
Ancak her hikaye maalesef ki güzel bitmiyor. Gelin adayı eğer damadı hiç beğenmediyse kahvesine şeker yerine tuz koyarmış. Tuzlu kahveyi içen damat adayı, kızın kendisini beğenmediğini anlayıp anasını babasını toplayarak bu işten vazgeçermiş. Tuzlu Türk kahvesi servis etmenin işte böyle subliminal bir özelliği de varmış. Artik adetten yapiliyor - elimize ne gelirse onu atıyoruz. Fakat anlamini damat bilseydi tepkisi ne olurdu? 🤔 😁

0|0
17|8

En İyi Kız Görüşü

• Vayy be bizlerle paylaştığın güzel oldu. Eminim ki benim gibi çoğu kişi bilmiyordur. Teşekkürler. İleride beni istemeye gelirlerse şekerli yapacağım sanırım o zaman. :S

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• anlamı ne olursa olsun böyle pislik yapcak karıyı istemem . saglıga bile ne yararı var ki. sokayım adetine.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Bu hikayeyi hiç bilmiyordum şimdilerde eğer kahveyi tuzlu da içiyorsa seni her zaman sevecek sabır duyacak gibi bir manaya getiriyolar ama durum çok farklıymış

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet o hikayede vardi :) ama tabi dogrumudur bilemiyoz ama mantikli bir hareket gibi :)

• 3ay

bence biraz riskli olabilir fakat şimdilerde hikayenin aslını bilen var mıdır pek zannetmiyorum

• 3ay

Yani hikayeyi bizim degil onu karsi tarafta bilmesi gerekki yaptigin eylem karsilik bulsun yoksa pek bir anlami olmaz , cok hikaye var ama hangisi dogru bilemiyoz bir adeti dogru yanlis alip gidiyoz oyle :)

• Biliyordum

0|1
    0|0
  • bende anlamını başka ttürlü biliyorum bu da güzelmiş ama :)

1|1
    0|0
    • 3ay

Evet buda bir hikaye digeride hangisi dogru bilemiyoz buda mantikli gibin ama tabi karsindakininde bilmesi gerek :)

• 3ay

evet aynen öyle :)

• Bilmiyordum, zaten bu işkenceyi asla yapmam

0|1
    0|0
    • 3ay

En güzelini yaparsiniz tuzlusu nerden neden cikti bilinmez ama cok gereksiz bir adet olmus

• Eneee gitti damat o zaman shshs

1|1
    0|0
    • 3ay

Damatlarda bilmiyorki sorun yok gariplerim iciyor iste tuzlu tuzlu napsinlar :D

• Aaa cok iyi :) ya

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum. Güzelmiş👍

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet daha mantikli gibi :)

• 3ay

Zaten şimdilerde görücü usulü evlilik çok az. Gelen damatla da önceden konuşulmuş, birbirlerini beğenmiş oluyorlar. Onun için basıyorlar kahvenin içine ellerine ne gelirse🙂

• 3ay

Hahaha aynen zaten bu adeti gorucu usulude olsa geleninde bilmesi gerekki eylem sonucuna ulassin yoksa bir mantigi olmaz :) ama evet bu zamanda genelde kendileri bulup evleniyor oyle olunca zaten ikiside razi sekilde isteme yapiliyor kizda kahveye ne bulursa dolduruyor :D

• Ben kıyamazdım sevdiğime be kızlar nasıl yüreğiniz el veriyor.

0|1
    0|0
    • 3ay

Yeni nesil kizlar kiyor hic gozun yasina bakmadan hemde :)

• Ahahhaha süpermiş😂😂😂

0|1
    0|0
  • Öğrenmiş oldum 😊😊

0|1
    0|0
    • 3ay

Yani bende yeni ogrendim dogrumu bilmiyom ama daha mantikli gibi duruyor :)

• Bilmiyordum o zaman şeker gibi kahve yaparim

0|1
    0|0
    • 3ay

Bende bilmiyordum ama dogrumudur onuda bilmiyom ama mantikli gibin :)

• Bırakır giderdi heralde, bende ilk defa duydum vayy be

0|1
    0|0
    • 3ay

Tabi nedenli doğrudur bilmiyoz ama mantikli gibi :)

• Bilmiyordum. Guzelmis

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet guzel bir eylem ama bunu karsindaki isteyende bilmesi gerek yoksa pek bir anlami olmaz :)

• Ben beğenmesem çamaşır suyu dökücem

0|1
    1|1
    • 3ay

Naptin sen ya :D tamam istemiyon ama bari sag saglim evden ciksin :D

• 3ay

Yok bana gelen ölü çıkar ha ha

• 3ay

Senden korkukur cidden :D bence seni istemeye degil sen istemeye gidicen adami oyle gorunuyor :D

• ya şahsen ben kıyamam. adettendir deyip içine milyon tane şey katmayı düşünmüyorum 😔

0|1
    0|0
    • 3ay

En guzeli o sekil zaten :)

• Güzelmiş şimdi severek evlenen bile tuz, isot vs koyuyor. Ben sade yapacağım. O sadece seviyor ❤️

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bizimkiler şimdi tam tersi yapıyor 😂😂
    Hata bazıları abartarak baharat maharat karabiber ne varsa katıyor haberlerde görmüştüm 😅😅

0|1
    0|0
  • İçimicem ki 8)

0|1
    0|0
  • Bilmiyordum bak mantıklı

0|1
    0|0
  • zaten ben bu adete karşıyım reyiz kahır çekmeye mi evleniyoruz mutlu olmaya mı ank

0|1
    0|0
  • Cok mantikli

0|1
    0|0
  • biliyordum

0|1
    0|0
  • Şekersiz olursa kararsızım mı demek oluyor. :D

0|1
    0|0
    • 3ay