Yahudiler neden başka dinden biriyle evlenmez?

müslüman ve yahudi evliliğine nasıl bakıyorsunuz? baştan söylüyom yahudilere senpati duymuyorum ve dinimi seviyorum saçma yorum olmasın lütfen

0|1
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• radikal musavi olanlar evlenmiyor cunku atadan yahudi olmazsa yahudi kabul edilmiyor... benim yahudi arkadasim evlenmistir protestan hristiyan kizla... ona bakarsan radikal muslumanlarda sunni degilse evlenmiyor... bu inandigi dine ne kadar bagladigina mutediyyen olduguna gore degisir...

1|0
    0|0
    • 3ay

valla müslümanlar yahudiler kadar katı değil genc yahudiler fazla ırkçı değil ama yaşlıları hahooooo

• 3ay

evet ama müslüman erkekelr başka dinden kadın alıyorlar bu helal yahudiliktede kadın başka dinden erkekle evlenebiliyor ama kızın ailesi karşıçıkıyor hemen islam ve yahudilik bence birbirine benzer yahudi arkadaşım var ona pek soramıyorum böyle sorular

• 3ay

evlenen erkekler oluyor ama tahrimen mekruh kabul etmistir kitapli gayrimuslimle ve bu tahrimen mekruh haram demekten kacinmak icin kullanilmistir imami gazali.. imami rabbani islam dininin onemli isimleri kitaplarinda bunu yazmistir muhammed olarak inanilan peygamber zamanindan geldigine inanilan din bilgilelerini ogretden silsile aliye denilen kisiler bunlar... yani musluman olanlarda yahudilerden daha cok bu evlenme konularindaki normlar ve degerler.

En İyi Kız Görüşü

• Onlara göre yahudi dogulur sonradan yahudi olunmaz. O yüzden doğacak çocukları için farklı dinle evlenmiyolar. Kendi içlerinde evlenip kendilerini cogaltiyorlar. Yoksa yahudi dini sona erer. Çünkü kimse sonradan yahudi olamaz genisleyemezler

0|0
    0|0
    • 3ay

çünkü insanlar yahudiliğe sanki haslıkmış gibi bakıyor hristiyanlarda müslümanlarda yahudilik son bulur yahudiler başka dınden biri alırsa

• 3ay

onlar ilk hristiyan olanlardan ve çoğu zaman sürgün edilmişler roma ve bizans dönemlerinde süriye ırak hatta hindistana göç ettirilmiş arap değiller zaten

• 3ay

Kismen dogru ama baska dini kendilerine tehdit gorduklerinden evlenmezler ama evlenen de var tabiki erkekler evlenebilir ama kizlari mumkun oldugunca evlendirmemeye ikna etmeye calisirlar

Erkekler Ne Diyor 17

• Benim için pek farketmez, müslümanım ama insan aşık olursa ne din ne ırk ne de başka bişey buna engel olabilir. Din bize 5 vakit namazı da zorunlu kılar, ama çoğu müslümanım diyen kılmaz. Din sana başka dinden biriyle evlenme dediğinde de yapmaman pekte şaşırtıcı olmaz. Evlenin gitsin, benide çağırın halay başı olurum halayı öğrendiğim zaman

0|0
    0|0
    • 3ay

dinler bazen insanları uzaklaştırır birbirinden

• 3ay

araştır hocalara sor canlı yayınbdada kaçkere soruldu hocalara

• 3ay

Hocayı boşver şimdi Kur'andaki ayet sayısını öğrenirsen bakacağım, beklemedeyim

• Onlarda da Yahudi, Yahudi olmayanla evlenemez diye birşey var dini nikah kıyıyorlar önce ama Yahudi olduklarını ispat etmeleri gerek-miş. Dini nikah olmadan devlet kıymıyormuş nikahı

0|0
    0|0
  • Yahudilerin kuralları daha katı
    aralarına başkası girmesin soy bozulmasın istiyorlar

0|0
    0|0
  • Hicbr yahudyle karslstnmii tnmdn on yargi ypmylm lutfen ama bzmkler ermniye kiz vrmz yahudye vermz vrmzde vrmz

0|0
    0|0
    • 3ay

yahudilerde ne kız alır nekız verir

• 3ay

Ndnn arstrdnmii yahudlk hakknda blgn var muu dstm

• 3ay

evet araştırdım ve yahudi olan kişilerlede tanıştım sosyal medyadan fazla soru soramadım onlara biraz utangacım yabancılara karşı bide yahudiolunca tepkisini ölçemedim

• Onlarda yahudılık anneden yuruyo ve sonradan yahudı olamıyosun onlar o yuzden evlencegı kısıyıde ona gore secıyo

0|0
    0|0
  • her dinde böyle bu sadece yahudilikte böyle değil. ama bana sorarsan umrumda değil başka dinden olması

0|0
    0|0
  • adamlar kanlarını kırmıyor heps saf Yahudi aklsjdkslahfjaskhdkjsa

0|0
    0|0
  • müslümanlarda evlenmez ki baska dinden biriyle imam nikahı düşmez hükümet kıyıyo neyse

0|0
    0|0
  • Bizler ona çok agır geliriz.. Kaldıramaz bünyeleri ;)

0|0
    0|0
  • Soylarını korumak amaçları diğer tüm dinlerdekileri kendilerine hizmet etmek için yaratılmış köleler olarak görüyorlar amaçları büyük israili kurup tüm dünyayı köleleştirmek (bknz:siyonizm, illumunati, arz ı mevud )

0|0
    0|0
  • Saçmalama o zaman sende

0|1
    0|0
  • Kendilerini üstün görüyolar. En çok peygamber onların içinden gönderildi.

0|0
    0|0
  • Sanki müslümanlar çok temiz yahudiler sıkıntı gibi yazmışsın :D

0|0
    0|0
    • 3ay

evett yahudiler takıntılılar biraz

• 3ay

Ben ateistim mi dedim? :D

• 3ay

türkiye halkının din değiştirmesiçok nadirdir geneli ateist olur müslüman olmayanın hem sadece sana dost tavsiyesinde bulundum seni dövsünler seni dövecem demedim gayet barışçıl konuştum insanın dili onu bazen ona düşmandır o manada söyledim yanlış anlama

• Onlar üstün ırk. Diğerleri hizmetkar

0|0
    0|0
  • Evlenirler

0|0
    0|0
    • 3ay

ama sıkıntılı olur

• 3ay

müslümanım diyorsun ama boşver baan ne biliyormusun ben yahudilerin şu huyunu çok seviyorum dinlerini herşeyden üstün tutarlar ama biz müslümanlar kendi zevklerimizi ve isteklerimizi hep dinimizin üstünde tutar yeri gelincede müslümanım deriz senin için söylemiyorumbende dindar değilim

• 3ay

Hayır ben zevklerimi dinimin üstünde tutmam müslüman olmaktan gurur duruyorum sadece din ayrımı yapmam esim çocuğumu yahudi olarak yetistirse bile büyüyünce bütün dinleri araştırıp hangisine inanıyorsa onu seçer

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende sempati duyuyorum. Kuzenim evlendi. Tel Aviv de yaşıyorlar.

0|0
    0|0
    • 3ay

ama yahudi erkeklerin başka dinden kız alamsı yasak değil mi kuzenin erkek se sorun yok ama yahudilerle müslümanar anlaşamıyorlar

• 3ay

müslüman mıydı başta

Yükleniyor...