İnsan yalnız mı kalır yoksa dışlanır mı?

Yalnız kalmak kişinin kendi seçimi ya da asosyalliğinden mi kaynaklıdır? Yoksa insan diğer insanlar tarafından dışlandığı için mi yalnız kalır?

Güncellemeler:
3ay Dışlanmanın etkisi yalnız kalmada ne kadardır?

0|0
6|18

En İyi Kız Görüşü

• Çevrenin etkisiyle birsüre sonra yalnızlaşır insan ve sosyalleşmek istemezki bu onun tercihidir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Asosyalite olayında ilginç bir durum vardır. Bu şahıslar genelde kendi yaş gruplarıyla anlaşamamalarına rağmen kendilerinden büyük olan kişilerle daha rahat anlaşırlar. Bu durumu birebir yaşamış biriydim o yüzden biliyorum. Ben mesela erkek ortamından karı kız muhabbeti yüzünden, kız ortamından ise "yaaaa" diye başlayan tavırlarından dolayı hoşlanmıyorum. Şimdi daha çok kişisel planlarıma odaklanıp sosyalleşsem de sosyal ortam bana hala zevk vermiyor. Nitekim anlatmaya çalıştığım şey dışlanmakta kendi isteğiyle çekilmekte kişide biten bir olgudur.

0|0
    0|0
  • Kendi seçimidir yalnız kalmak. Kendimi örnek verebilirim... Zor bişi de değil.

0|0
    0|0
  • kendi tercihinle yalnızlık bellidir ama bazen kendi tercihinledee olmayaibiliyorrr

0|0
    0|0
  • ikisi beraber gelir

0|0
    0|0
  • Ben bildim bileli yalnız ve dıslanmıs biri olarak size tavsiyem O güzel Rabbime bırakın herşeyi.

0|0
    0|0
  • Kimi yanlız kalmak ister, kimi dışlanır

0|0
    0|0
  • insan kendi istediği için yanlız kalır bence

0|0
    0|0
  • Kendi seçimi.

0|0
    0|0
  • yalnız kalır

0|0
    0|0
  • Nen dışlandığım için yanlızım

0|0
    0|0
  • Yalnizligin itesi nedir bilir misin? En kotu yalnizlik yani?

0|0
    0|0
  • Kendini dışlar toplumdan. Yalnız kalır.

0|0
    0|0
  • diğer insanların kendini anlamaması sonucu yalnız kalır

0|0
    0|0
  • İnsan yalnızlığı seçer

0|0
    0|0
  • Fikirlerinde yalnız olabilirsin ama yaptığın davranışlarla dışlanırsın.

0|0
    0|0
  • kisiye baglı

0|0
    0|0
  • Yalnizlik guzeldirr ve benim hasret cektigim bise ;)

0|0
    0|0
  • Kisiden kaynaklanir bence cunku eger isterse illaki girebilecegi bir ortam bulur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• benim şahsen tercihimdir her zaman diger insnalar çok standart çünkü bana uymuyorlar ben onları dışlıyorum

0|0
    0|0
  • İkisi ayri seyler

0|0
    0|0
  • tercih meselesi.

0|0
    0|0
  • Benim bazen yalnız kalmak kendi seçimim

0|0
    0|0
  • dışlanır