Tacize veya tecavüze uğramış çocukların korkusu hepimizin vebali mi?

Tacize veya tecavüze uğramış çocukların korkusu hepimizin vebali mi ?

5|1
22|7

En İyi Kız Görüşü

• Benim üvey babam bana yıllarca tacizde bulundu 5 yaşından 16 yaşıma kadar bir süre. Ve erkek arkadaşım olduğunu öğrendiği zaman bana bekaret testi yaptı kendi çapında. ve ben korkumdan kimseye söyleyemedim. En sonunda ablama söyledim ve kamerayla kaydedip şikayetçi olduk şu an 24 yıl hapia cezası aldı. Hala rüyalarıma giriyor bazen.

2|2
    0|1
    • 3ay

Şerefsiz. iyi yapmışsınız. 24 sene bile az ona.

• 3ay

Benimde üvey babam var mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum

• 3ay

@Tuzlucubukraker intihar girişiminde bulunduğum için 4 ay rehabilitasyon merkezinde kaldım2 sene olacak çıkalı merkezden ve hayatım şu an çok güzel

En İyi Erkek Görüşü

• Rezillik işte

Hep söylerim: Güzel günler göreceğiz güneşli günler göreceğiz çocuklar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Ben bir sapigin isledigi vebali ustlenemem.

1|1
    0|1
  • Evet.
    Yapabilceğimiz şeyleri yapsak , toplum bilinçlense , yasalar bu konuda netleşip ağırlaşsa önüne geçilebilir ama tam tersi bu tür olaylar hep artmaya devam ediyor.

1|1
    0|0
  • Kafamdaki soruya mantıklı bir cevap bulunamıyor. "Neden" ? Neden bunu yapma gereği duyuluyor? Neden bukadar acımasız ve düşüncesizsin? Neden hala nefes alıyorsun?
    Allah o masum yavruların yardımcısı olsun! 😔

0|1
    0|0
  • Ne desek boşa gidiyor. Lanet olası şu durumun önune geçilmediği sürece o korku o çocukların gözlerinden kaybolmayacak.

0|2
    0|1
  • Ben kendimi suçlu hissetmiyorum bu konuda.

0|1
    0|0
  • Pedofili sapıkların hepsi yanarak öldürülmeli en acı verici şekilde...

2|2
    0|1
  • Evet hepimiz sucluyuz o tecavuzculer kadar. Cunku o cocuklardan biz de sorumluyuz biz koruyamadik. Biz egitemedik. Sapiklara biz goz yumduk. Biz isyan etmedik.

0|1
    0|0
  • Okurken esniyordum şimdi gözlerim doldu :( kiyamam yaaa :(

1|1
    0|0
  • Ben böyle haberlere dayanamıyorum ya. Çocuğu tacize tecavüze uğrayan ebeveyn o kişi ya da kişileri öldürse asla katil gözüyle bakmam. Tek şahit ben olsam ihbar etmem. İdam cezası verilsin artık küçücük çocukları istismar edenlere.

0|1
    0|1
    • 3ay

Böyle insanlar yaşıyor ya nefes alıyor ya...

• 3ay

Bir tecavüzcü eksi vermiş.
      @CahilleriSevmiyorum yorumları oku bak...

• 3ay

Sorunun cevabına gelince ben kendimi suçlu hissetmiyorum. Çocuğu ile iletişim kurmayan ebeveynler de suçlu, caydırıcı ceza vermeyen devlette suçlu.

• Sustuğumuz sürece hepimiz suçluyuz

1|1
    0|0
  • 😞😞 canım benim ya. Kötü oldum..

1|1
    0|0
  • Bende o çocuklardan biriyim bir çok kez tacize uğradım 7-8 yaşlarımda. Ama sanırım pek etkisi olmadı. Cinsel hayatım çok iyi. Sadece kel adamlardan korkuyorum taciz edenler kel olduğu için.

0|1
    1|1
  • Korku içinde bakışları

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Allah ıslah etsin minicik çocuklara kiyan insanları

1|1
    0|0
  • Evet o varlıklardan koruyamıyoruz suçun yarısı bizde

0|1
    0|0
  • Acizler zavallılar.

0|1
    0|0
  • Biz naptik

0|1
    0|0
  • hadım edin şu itleri

0|1
    0|0
  • Bende yıllarca tacize uğradım hemde 2 abimden ve yaşıtım olan kuzenim tarafından taciz bakışlarına maruz kaldım.2 defa sokakta ve 1 defa otobüste tacize uğradım 1 tanesi tecavüz girişimi yaptı ama Allah'a şükür bağırdığımdan bir abinin balkona çıkması üzerine kaçtı. Onun yüzene 3 saat sinir krizi geçirip elimde bardak parçalayıp hastanelik olduğumu bilirim daha öncekilerde de defalarca ağlayıp rüyamda gördüğümü bilirim. Hala aynı evdeyim abimlerle ve bu sene sonunda Ygs ve Lys ye girip başka ile gitmek istiyorum. Allah nasip eder de giderim inşaallah amin. Çok kurtulmak istiyorum elimde olsada başka ülke de okusam keşke. İnsanın etrafında ki herkese güveni sıfır oluyor. Babana, sokakta adım atan herkese sınıfında ki Hocalara bile. Arkandan biri geliyor olsa rahatsız oluyorsun. Bekliyorsun ki önüne geçsin. Allah hepimize yardım etsin. Allah kimseye yaşatmasın.

0|1
    0|0
    • 3ay

Neden polise hiç gitmedin? O şerefsiz abilerle niye yaşıyorsun?

• 3ay

@Beyaztutku her zaman zarar gören birileri olacak anlaşılan :(

• 3ay

@mtas159 işte alırım ama ailem izin vermez zaten küçük ya annemlerden de uzak duramaz hem ben İstanbul etrafı da istemiyorum uzak olsun istiyorum. Korkuyorum da abimleri kontrolle yanıma gönderirler diye.

• of tuylerım dıken dıken oldu ya.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• tüm toplumun vebali var aynen. Hukuk un bazen devre dışı kalması gerekiyor bence. çünkü insan hakları ayağına bu tür suç işleyen kişiler mahkum edilse bile çeşit çeşit imkanlardan faydalanıyor. hak sahibi oluyor. mağdur olan kişilerin bu kadar hakkı yok maalesef

2|1
    0|0
  • ben tanrı değilim,
    bu düzen onun,
    benim değil.

hiç bir şey yapmak zorunda değilim,
    ya da vebal almak.

2|1
    1|0
  • ülkemden utanıyorum

1|1
    0|0