Kapat

Gelecek eşiniz "anneni istemiyorum bu evde" derse ne yaparsınız?

Düşünün ki, anneniz bakıma muhtaç bir halde ve kaç zamandır ona eşiniz bakıyor. Lâkin artık dayanamaz ve onu göndermenizi ister. Ne yaparsınız bu durumda?
Kızlar, siz peki bıkıp şikayet eder miydiniz?
#sitedesosyaldeney

1|0
36|54

En İyi Erkek Görüşü

• Ana gibi yâr olmaz deyip kizi reddeder anami tercih ederim

4|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• anne benim annemse ben bakarım. eşim yardım ederse bu onun lütfundandır mecburiyetinde değil.
    aynı şekilde ben de kayınvalideme bakmak zorunda değilim. destek olursam olurum olmazsam mecbur değilim. eşim kendi annesine bakmak zorunda. bakıcı tutabilir, bizzat bakabilir ama beni mecbur bırakamaz.
    evlilik dediğin de öyle ha deyince yıkılmaz. eşler anneleri veya eşleri arasında tercih yapmak zorunda da değil, farklı yollar bulunabilir.
    benim babaannem son aylarında yatalaktı. esas olarak babam baktı. gül gibi baktı hem de... annem benim çocuklarıma bakmam için genelde benim yanımdaydı, babama da haftasonlarında babaannemin bakımı için destek verdi. babaannemin diğer oğulları ise bakmadı hiç. evlerine almayı bırak, ziyarete bile gelmeyen, ölüm döşeğinde çağrıldığı halde ölümünden önce helallik almaya tenezzül etmeyen oğlu vardı... ahh ahhh... işte bu bir dramdır.
    anneme bakmayan karımı kapı dışarı ederdim diyen erkekler, neden annelerine kendileri bakmayı akıllarından geçirmiyor merak ediyorum. zaten yükün altına erkek girdiğinde, karısı da desteğini esirgemeyecektir ama sanki vazifesi imiş gibi kayınvalidesinin tüm bakım meselesini geline yüklemek ne ahlaken ne dinen doğru olur. bakım vazifesi evladındır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 53

• valla kusura bakmasın kimse ama
    kimse kimsenin annesine bakmak zorunda degil
    ve yaşlı bakımı gerçekten zor..
    evlatları dışında hele gelin daha zorlanır

En dogrusu bu durumda.. onu güzel bir yaşlı bakım evine yerleştirmek en iyisi

2|0
    0|0
    • Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz?

• Dedemde aynı sorunu yaşadık
      dedem bir yere sıgmadı
      en sonunda bakım evine yerleştirildi..
      tercubeliyim yani
      bu yüzden böyle düşünüyorum
      gerçekten çok fedakar bir eş olmazsa bir cocugun annesine ve babasına bakma kararını kendi başına veremez

• Anladım teşekkürler.

• Onu demeye cesaret bile edemez. O kim ki? Kovarım evden gitsin kendi annesiyle yaşasın. Hiç düşünmüyor ki acaba kendisi de anne olacak gelini istemese ne düşüneceğini?

1|0
    0|0
  • aynı durumda kendi Annesi de olabilirdi... bizde yaşlanacağız.. bizim çocuklarımız bize aynını yapsa hoş olur mu...

2|0
    0|0
  • Ben senin anneni istemesem ne yaparsın derdim

1|0
    0|0
  • Şimdi herkes demiş olmaz olamaz atarım boşarım vs vs vs bekara karı boşamak kolay tabi evlenmeden önce çoğu kişi anasına bakarım flan diyo anasına düşkün evlenince 180 derecelik bir donuşle kim bakarsa baksın oluyo o çevremde o kadar çok kişi varki çok az insan sonradan bu duşuncesini devam ettiriyor onlarında çoğunun iyi bir eşi var şanşlılar... Allah kimseyi anne babasına yuz çevirecek kadar şereften vicdandan yoksun bırakmasın...

1|0
    0|0
  • Beni gerçekten seviyorsa zaten gocunmadan annemide bakar..

Şikayetçi oluyorsada demekki yeterince sevmiyormus.. sevgi fedakârlık ister zira.

Annemden vazgecmem.. gidecekse kapı 'yı gösterir eşim gider

1|0
    0|0
  • Eşimi ana babama hizmet etmesi için zorlamam 😐 bu benim görevim 😐 ben yaparım hizmetlerini bakıma muhtaç olduklarında 😐
    Ama eşimin annemle babamla ilgilenmesi hoş olur 😇 çok çok daha severim onu o zaman 😇 o benim iki kıymetlime değer verip hizmet ederse ben ona iki katı değer verip iki katı hizmet ederim 😇

Ama evde istemiyorum onları gibi bir şey çıkamaz ağzından 😄 o zaman hoş şeyler yaşanmaz işte 😄

0|0
    0|0
  • Onu oracıkta linç ederdim o kim oluyor da benim annemi istemeyecek

1|0
    0|0
  • Annem öyle bir durumda olsa, bir bakıcı tutar kendi evimde bakılmasını sağlarım..
    buna rağmen eşim konuşursa, Annesinin evi çok da uzak olmaz..

1|0
    0|0
  • Ben ne olursa olsun anneme bakarım. Çünkü o bana 20 yıldır bakıyo ve ben ömrümün sonuna kadar onun evinde kalsam, ömrümün sonuna kadar da bana bakar. Bu dünyada hiçbir kadın kendini annemle kıyaslamaya çalışmasın yerini öyle güzel gösteririm ki...

1|0
    0|0
  • dünyada hiç menfaat gözekmeksizin arkamda duran benim mutluluğum için çırpınan tek kişi
    ve ben o kişiyi evden göndericem
    kadın seni en ufak şeyde bırakır ama annen aslaa.!

1|0
    0|0
  • Kariyi kovarim

1|0
    0|0
  • Kıçına tekmeyi basarım. Net.

1|0
    0|0
  • Annemi istemeyeni bende istemem.

1|0
    0|1
  • Baybay sevgilim derim

1|0
    0|0
  • Bu gezegendeki hiçkimsenin bana annemden daha fazla emeği geçmedi. geçemez de. Öyle düşünen bir kıza ''Ananın a.. na kadar yolun var si.. ir git'' derim gururla ve göğsümü gere gere ! . NET...
    Not : Eğer annemle beraber yaşamak zorunda kalırsak tabi. Normalde kendi evim var evlenince ailemle yaşamıcam. Onlar da razılar zaten. Artık aileyle beraber yaşamak pek kalmadı. az var yani.

0|0
    0|0
  • yol veririm anadan büyük sevgili olmaz ALLAH hariç

2|0
    0|0
  • Istemiorsa zijtir olup gider elin karisi icin annemi birakamam

1|0
    0|0
  • zaten annemi en iyi şekilde bakarım onu tamamen eşime bırakmam istemezsede kapı orda

1|0
    0|0
  • Ayaklarının altında cennet olan bir kadına bakılmaz mı hiç kızım 😍

1|0
    0|0
  • Uzun uzun esimle konusurum bu konuyu, anladi anladi, anlamiyorsa hiiiic kusura bakmasin anami atamam...

0|0
    0|0
  • Valizin hazır mıydı hayatım?

0|0
    0|0
  • Baska eve tasin :-)

1|0
    0|0
  • istemiyorsan annemn olmadıgı eve git derim. anneye terch edlmez hc bir kadn

1|0
    0|0
  • Boşanırım.

1|0
    0|0
  • Kendisi defolsun

1|0
    0|0
  • sektir gitsin

1|0
    0|0
  • Bende seni istemiyorum derim

1|0
    0|0
  • Hadi bakim gelisine sevindim simdi gidisine sevineyim kapi orda 😉

1|0
    0|1
  • Annen i hiç bir kadına değişmiyeceksin, haa tabi baştan ona göre davrancaksın ki sana böyle bir soru dahil yöneltemiyecek

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 35

• Sen ne dediğini zanlediyosun o.. c... derim Hayır yani o 3 günlük gelmiş ne hakla anneme bakıma muhtacken öyle bişey diyoo

1|1
    0|0
  • Evden onu gönderirim, defolup gider 😄

2|0
    0|0
  • hastaysa anneye bakılır elden geldiğince ama şimdiki dönemde karı kocanın calıstıgınız dusunursek kız nasıl yetısıcek işemi gitsin cocugunamı baksın anneyemı baksın yemekmı yapsın evmi temızlesin kocasınamı sarılsın kendinemı baksın bu kız napsın? erkek uzerine duseni yaparsa anne de huysuzluk yapmaz ve arayı huzuru bozmazssa kalabilir ama benım esımle hızurumu kasıtlı bozan kim varsa kapı dışarı olur.

1|0
    0|0
  • Allah kimseyi ele ayağa düşürüp kimseye muhtaç etmesin evlat dahi olsa. . Eğer böyle bir durum varsa Biz sınav deriz ama Bu sanstir. . Anne Babanın bir duası seni cennetlik bir ahı seni surundurur. .

Hepsini geçtim seni 9 ay karnında taşımış bu yasa getirmiş bu kadar ekmek vermiş birine yapılmaz. . Bu anne baba yabancı olsada farketmez muhtacsa el uzatmak gerekir. .

2|0
    0|0
  • Net Boşanırım

1|0
    0|0
  • Annemi alirim yanima başka ev tutarim

1|0
    0|0
  • Bosarm asla olmaz o is.. zaten bosamaya yer ariyom 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Anneme birisi bu lafı etsin direkt boşanma davasını açarım. Büyüğe saygı sevgisi olmayanın bana da olmasın.

1|0
    0|0
  • Eşimin annesine bakarım kendi anneme de bakarım yoldan geçen teyzeye de bakarım hatta senin annene bile bakarım neden çünkü kahrolası hipokrat yemini sayesinde hasta ayırt edemiyorum atıcam kendimi

1|1
    0|0
    • ahahahha koptum ulan 😂😁

• doktor hanım sakin sakin sakin. bu memleketin doktorlara da her şeyden önce böyle duyarlı insanlara da fazlasıyla ihtiyacı var..

• Boşarım öyle vicdansız kocayi.

1|1
    0|0
  • Etmezdim ne yaparsa yapsın gerekirse eşimle uyumak istesin sonuçta annesi zatende istediği herşeyi yapardım çünkü bize muhtaç durumda oluyor

1|0
    0|0
  • hayır sikayet etmezdim. sonuc itibariyle benimde annem sayılır

1|1
    0|0
  • Direk boşarım annem daha önemli

1|1
    0|0
  • Annem olsaydı ben bakardım. Eşime minnet etmezdim. yok işine gelmiyorsa işte kapı işte sapı derdim. Annem olsa kıymetini bilirdim.

0|0
    0|0
  • Benim anneme neden eşim baksın ki?

0|0
    0|0
    • Pardon sonrasını okumamışım. Bakıcı tutar veya kendi de yardım eder. Ben tek başıma bu kadar ağır bir yükü yüklenemem.

• Bırakmam annemi

1|0
    0|0
  • Aynı ev olmasa bile ya üst kat ya yan daire kesinlikle olmasi şart derdim

1|0
    0|0
  • Bakıma muhtaç olduğunu bile bile bunu isteyen biriyle birlikte kalmak istryeceğimi sanmıyorum

0|0
    0|1
  • Ailemi ailesi olarak görmüyorsa zaten evliliğin temel direklerinden biri yıkılır kimin annesi olduğunun bir önemi yok herkes kendi annesine bakması gerek öyle ben istemiyorum diyorsa kapı da orada

0|1
    0|0
  • Defolur gider o zaman esim

0|0
    0|0
  • Gelecekteki bosandigim kocam olur

1|0
    0|0
  • Bizde bigun yaslancaz ve ne ekersen onu bicersin

0|1
    0|0
  • Boşarım.

0|0
    0|0
  • Gidecek eşim olur

0|0
    0|0
  • Boşanrdım o ne öyle ya anne o anne kimse anneme bir şey diyemez helede muhtacsa onun annesi Öyle olsa ben bakarım

0|0
    0|0
  • Boşanmaya kadar gider

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • kendisi gider.

0|0
    0|0
  • ağlarım

0|0
    0|0
  • benim anneme bunu diyen kocayı şutlarım kendimde onun annesine bakmaktanda yılmam ana lan bu

0|1
    0|0
    • kendimde onun annesine bakmaktanda yılmam. Keşke herkes sizin gibi anlayışı ve vefalı düşünebilse. nesliniz tükeniyor inşallah burdan görürler de ders alırlar sizden. ne güzel. tebrik ederim @ayvam

• Kızlar Devam
    5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...