Din ve felsefe hakkında bilgi alışverişi?

Din ve felsefe alanında geniş bilgilere sahip kişilerden bilgi almak isterim. Dinlere inanmam ama bir yaratıcı olduğuna inanırım. Deizm inancına yatkınım kısaca. Araştırdım ama deistim demem için daha fazla bilgi alışverişinde bulunmam lazım. Yeteri kadar bilgisini paylaşacaklar mesaj atabilir😄

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Deizm yaratıcıya inanır ancak aracıları reddeder. Ateizmden farklıdır. Din felsefesi içerisinde benzer akımlar vardır ama İslam felsefesi içerisinde kutsal kitap ve peygamber konu dışında bırakılamaz. Akımın çıkış nedeni yaratıcı ile araya ne kadar çok vasıta girerse, yaratıcıdan o kadar uzaklaşılır görüşüdür. İslam felsefesi içerisinde de yukarıda dediğim kitap (Kuran) ve peygamber hariç mürid, şeyh vs gibi aracılar sonradan çıkmıştır. Aslında konu çok derin. Günün sonunda inanç tercihtir.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Islam hakkinda bilgim var istersen mesaj atarim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hmmm.

1|0
    0|0
  • Bence ateist olman daha mantıklı deist olmaktansa. Çünkü Allaha ya da bir yaratıcıya inanıp onun var ettiklerine inanmamak tamamen mantıkdışı.

Felsefecilere de pek inanma tamamen beyin bulandırıcılar

0|0
    0|0
  • Tanrı'nın bizi iyiliğin kötülüğün, güzelliğin çirkinliğin olduğu bir dünyada yaratıp kendisinin huzura çekilip keyif sigarası yakması kadar saçma bir inanış yok.

0|0
    0|0
    • 3ay

Herkesin inanışlarına saygı duyulması gerek diye düşünüyorum

• 3ay

Benim kendi fikrim ise tanrının insanlar (peygamberler) ile iletişime geçip onlara belli başlı kurallar koyup, peygamberlerin belli başlı düzen koymasını istemesi de bana göre saçma

• 3ay

Tanrı buyruklarını insanlara nasıl iletsin?

• olur konusalım takıp atarsan mesaj atabılırım

1|0
    0|0
  • Benm islam hakkinda daha faxla bilgim var ama

1|0
    0|0
  • Anayasa gibi düşün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Din diyorsak ve İslam ise insanlara gitme Kuran sana yeter

0|0
    0|0
    • 3ay

Bir ayetinde bir şeyi öğütler iken, başka bir ayetinde tam tersini öğütleyen kitap mı bana yetecek?

• 3ay

Yeter yetmez o senin yorumun ama İslam diyorsak İnsanlardan değil kitaba bakmak gerek
      Yine sana hangisi uygunsa onu seçebilirsin

Yükleniyor...