Sizce İstanbul'da yaşamak için ne kadar maaş olması gerekir?

Evin kira olduğunu varsayarsak ne kadar maaş alsak geçiniriz. Çok lükse gerek yok. Çünkü ben çalışmayı düşünmüyorum ama esimin maaşı yetersiz olursa mecbur

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yani çocuk yoksa cok büyük bir ev gerekmez birde lüks yasayan bir insan değilseniz çok uygun fiyatada daireler var ama ortalama 700tl kira dersek, faturalar 500, alısverisiydi evin eksiği 700de ona gitse her ay en azından bir 2.500tl gerekli ama pek bir birikim yapamazsınız

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Herkesin hayat standartı farklı, 2k diyende olur , 5k diyen de :)

0|0
    0|0
  • 5000 tl. en az. niye kira 1000 tl. desek fstura ev madrafi kil tuy desek. 3000 tl. gitti. daha sizin masraflar var. hic bisey almican. bir dunya. eksik olucak uzerine bisey aliyim desen yandiniz. istde kirada yasamak cok zor

0|0
    0|0
    • 3ay

Ev almak daha zor napıcan :(

• 3ay

aynen belli oranda veriyorlar ana para. olmasi lazim tokinin kuralarina. katilin orasi baya uygun ama o evlerde istanbulun disinda oluyor. allah yardimciniz olsun ya insallah istde mutlu olursunuz ben kiracilara cok uzuluyorum cok bosa verilen para ama yapicak bisey yok. o yusden babama cok dua ederim allahtan bize biseyler birakmis

• 3ay

Amin inşallah. Ne güzel 😊

• 2 altı olmamalı

0|0
    0|0
  • Semt ver

0|0
    0|0
  • 2 bin üstü

0|0
    0|0
  • Oturduğum yerde kiracı isen , kafadan 4000 lira gelirin olması lazım.

0|0
    0|0
  • Nerede oturacağına bağlı semtten semte kira fiyatları uçuyo hemde öyle böyle değil

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet öyle. Dediğim gibi orta halli yerler artık

• 3ay

Diyorum ya harcamanıza bağlı İstanbul'da harcayabileceğin paranın sınırı yok

• 3ay

Kesinlikle

• en az 3 lazım

0|0
    0|0
  • 2000 tl orta düzeyde bir ev icin yeterli

0|0
    0|0
  • Semte göre değişir ya

0|0
    0|0
  • 4000

0|0
    0|0
  • Kiralar 1000 tlden başlıyor, kolay geçinilecek bir şehir değil..

0|0
    0|0
    • 3ay

1000den mi başlıyor. Biz 700e iyi oturuyoruz o zaman hem de İstanbul'da

• 3ay

Semte göre değişiyor, ben Mecidiyeköy'den bahsediyorum

• 3ay

Oralar öyle tabi

• Min 3.000

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 4 bin

0|0
    0|0
  • Sen çalışmayı dusunmuyosun.. Gecinmeniz zor biraz esin 7-8 bin almıyorsa ki ben tek başıma o parayı kazanmama rağmen İstanbul'da yaşamayı göze alamıyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

7 8? Benim babam bile o kadar almıyor ki annemde çalışmıyor. Üstelik kiradayız biz mi geçinmeyi biliyoruz acaba

• 3ay

Gecinmeyi değil , kıt kanaat açlık sınırındaki yaşama adapte olmuşsunuz demek oluyor bu. İnsan standartlarını yükseltmek hayatına kalite katabilmek için ugrasmali.

• 3ay

Kıt kanaat değil. Babam çocukluğumdan itibaren tek bir şeyimi bile eksik etmedi hiç bişeyden mahrum kalmadan büyüdüm. Hala da öyleyim çok şükür ne insanlar var. Bence bu gider meselesi fazla büyütülmüş insanların gözünde

• ne kadar kiraa cocuk var mı

0|0
    0|0
    • 3ay

Evlenicez daha vaktimiz var. Eşya vs. Tabi çocuk illa olur da ilk borçları kapatırsak

• 3ay

maddi sıkıntılarını halletmeden evlenme

• 3 bin

0|0
    0|0
  • En az 2 buçuk olması lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...