Kızlar, Evlendikten sonra çalışmayı düşünüyor musunuz?

Kızlar evlendikten sonra çalışma durumuna nasıl bakıyorsunuz?

Güncellemeler:
3ay Görüşlerinizi bekliyorum
3ay 100 görüş sayısına ulaşırsak 100. görüşe ödül vermeyi düşünüyorum

2|0
106

En İyi Kız Görüşü

• İşim güzel devlet memuruyum ama çocuk olunca çalışmak istemiyorum. Çocuğumu ben büyütmek, ilk adımını, ilk konuşmasını ben şahit olup, anneliği doya doya yaşamak istiyorum. Annesiz büyüdüm bari evlatsız yaşlanmayayım

1|0
    0|0
    • 3ay

Çocuğunda annesiz büyümesi olumsuz etkiler fakat bu insani yaklaşımımı feministler bombaladılar baya

• 3ay

Memur da olsa çalışma hayatını çocuğuma tercih etmem. Eşim çocuk olunca çalışmamı isterse o kişiyle evlenmem bile. Böyle evliliklere maaş çiftleştirmek diyorum. Ama karşıma sırf memurum diye evlenmek isteyen talipler çıkıyor. Ne kadar maaş alıyorsun diye soru soruyorlar.

• 3ay

Teşekkür ederim ☺️

Kızlar Ne Diyor 105

• Evlat sahibi olana kadar eşime destek olmaya devam ederdim tek maaşla ev geçindirmek zor

1|1
    0|0
  • ben calisirim :)

0|1
    0|0
  • nope, düşünmüyorum. hele çocuğum olursa aslaaaa

0|1
    0|0
  • Hayır. Çünkü çalışıp geldim zaman yorgun olurum evime fazla ilgi gösteremem. Ama çalışmasam sabah kalkar kahvaltıyı hazirlarim eşimi uyandırır beraber yaparız o işe gider ben evi toplarım aksama yemek yaparım çocuklara bakarım. İş çıkış saati yaklaşınca pencere kenarına oturup onu beklerim onu görüncede hemen kapıya koşarım. Bence evli bir hanımın çalışmaması daha uygun hem kocasının kıskanma ihtimali falan olabilir gerek yok..

1|1
    1|0
    • 3ay

bu ne be!! resmen kocana muhtaç yaşıcaksın paa lazim olsa hep kocandan isticeksin birsey almak istesen kocana soracaksin hayir dese ikinizinde cani sıkılacak bu cokmu iyi hem calissan ikinizde evi idare edersiniz cocuklarinizada birlikte bakarsiniz bide diyosun pencere önunde kocami beklerim. hayatin boyunca o pencereden kocanin gelisini mi izliceksin?

• 3ay

@askileyasa Evet kardeşim ben böyle olmasını istiyorum herkes kendi hayatına baksın

• 3ay

tam bir küçük çocuk gibi davraniyosun!

• Mutlaka düşünüyorum esim istemezse mutlaka ikna ederim hayat bu yarın ne olacağı belli olmaz garantiye almak lazım böyle isleri hele ki maddiyat

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum :)

0|1
    0|0
  • Istiyorum mezun olursam tabii

1|1
    0|0
  • Evet, boş yere mi okudum

1|1
    1|0
  • Senelerce emek vererek okumuşum tabi ki çalışmayı isterim. Fakat eşimin fikrinede önem veririm. Gerçekten maddi durumumuz iyiyse ve ek gelire ihtiyaç yoksa çocukta olduktan sonra eşim istemezse çalışmam

0|1
    0|0
  • Kadın aklını calistirirsa kocasıyla sefasini sürer ☺

0|1
    0|0
  • Evet düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Evlendikten sonra çalışırdım ama hamilelikte ücretsiz izne ayrıldım bir daha dönmeyi düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • Ben bilmem beyimin maaş miktarı bilir

1|1
    0|0
  • Evlenmek gibi bir gaflete dusersem cocugum olduktan sonra calismam ama evlenmicem

1|1
    0|0
  • Şimdilik nişanlım dugune kadar calismami istemedi daha sonra eger istersen calis dedi bende bir sure sonra calismaya başlarım diye dusunuyorum

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Eşim isterse çalışabilirim

0|1
    0|0
  • Evet zaten uzun süreli işim olmayacak işime de bakarik evime de insallah 😂

0|1
    0|0
  • Tabi ki evet. Ama anne olduktan sonra kesinlikle hayır, çocuğumu kendim büyütmeliyim.

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Tabiki çalışcam

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Hayır tabi.. cocuklarımı elin kadinina birakip perisan ettirmem ben😑

1|1
    0|0
  • Çalışırım sorun değil ama bir yaşıma kadar.

1|1
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • E bir zahmet. Okuduk ettik uzmanlaştık didindik. Ayrıca öpücük mü vereceğiz markete? alışveriş için para, para için çalışmak lazım.

2|0
    1|0
    • 3ay

Eşin çalışacak zaten illa sen mi para kazanmalısın?

• 3ay

Yanlış evlilik yaparsan sonuç çalışsan da değişmez ben farklı bişey anlatmak istiyorum

• 3ay

Geçin bunları. Karşıma Hz Muhammed çıkacak değil ya. Kim kusursuz kim en doğru? En doğru kişi dünyada sınırlı sayıdadır ve kısacık ömründe o insanı bulman im-kan-sız-dır. Aşkla peynir gemisi yürümez. Hayal dünyanızdan çıkıp dünyanın gerçekleriyle karşılaşın.

• Calisirim tum sorumlulugu sevdicegime yukleyemem

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Çalışmam ;)

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    75
Yükleniyor...