Türkiyede neden erkekler hep üstün?

Bence türkiyede kadın erkek eşit diyorlar fakat görüyoruz ki kadına şiddet git gide artmaya basladı birde diyorlar ki kadın erkek eşit o zaman niye haberleri izledgimde karısına şiddet uygulayıp öldüren erkekler çıkıyor?

0|0
10|30

En İyi Kız Görüşü

• ataerkil aile yapısı ve ailelerin
    ''aslanım benim tabi yapacak''
    ''koçum sevgilin olacak tabiki''
    ''erkek değil mi gidecek tabi'' vs vs şekilde eğitmeleri, erkekleri bu hale getirendir bence. yani AİLE

1|0
    0|0
    • 3ay

Bence çok haklsın benim babam bile ben ise gderken yolda iki erkk gormus bizim ordaki okulda beklerlermis neymiss annemi aramış büşrayı takip et yolda iki erkk var eminimki büşrayı beklyrlar demis sonra bunu annem bna dedi bnde babama sordum simdi bunu birde dger acidan dusun abimi iki kız yolda bekleseler nasıl düşürsun dye babam da bna onlar erkk beklesin kızlar onu dyr

• 3ay

işte görüyorsun doğru mu yanlış mı sen yorum yap. yani ailenin değişmesi lazım erkeklerin değişmesi için

Erkekler Ne Diyor 30

• Türkiyede eşitlik yok.. çünkü saygı konusunda geii bir ülkeyiz.. erkeğin güçlü kavramı haklılık ve her şeyi yapabilme eğilimini savunan toplumda , doğruyu ve yalnışı ayırt edemediğimiz gibi karşı tarfa saygısızlık ediyoruz... hiç bir cinsin diğerine göre üstünlüğü yok eksiğide... diğer gelişik ülkelerde böyle değil.. kişisel hak ve özgürlüklerin daha iyl yaşandığı ve öğrenildiği toplumda insanların yaşayışına bakarsanız.. daha dengeli bir düzen olduğunu görürsünüz zaten... kişiler çünkü kendini yetiştirmiş artık aşmış durumdalar.. bizler bir çok şeyi geriden takip ediyoruz...

0|0
    0|0
  • Çünkü medya sürekli kadına olan şiddeti gösteriyor ama hiç bir zaman tarafsız olup kadına olan şiddeti 90 lı yıllardan geleceğimize kadar ne kadar oranda düştüğünü göstermedi. Eskiden çok fazla kadına şiddet vardı artık o kadar çoktu ki kanallar haberini bile yapmıyordu şimdi medyaya malzeme oldu. Gelelim eşitliğe kadın erkek eşit değil evet çünkü şurda dışarı çıkıyoruz 50 iş ilanının 40 tanesi bayan eleman alıyor. Bayan satış danışmanı, bayan reyon yöneticisi, bayan sekreter bayan bayan bayan...

0|0
    0|0
  • türkiyede mi? erkeklerin egemen olduğu bir dünya düzeninde yaşıyosun ve bu insanlığın varolduğu milyonlarca yıldan beri böyle. o yüzden bu gece , bu düzeni değiştirmek için çok kısa. daha faydalı ve daha mantıklı şeylere kafa patlatalım olur mu. iyi geceler

0|0
    0|0
  • Genel olarak eğitimsiz kesimde kadın erkek eşit değildir bu bir gerçek eğitimli kesimde kadın erkek eşit oluyor oda genellikle eşittir diyemem öyle bişi yok ülkemizde dünyada mesela bir mühendislikte erkekler kızlara göre daha rahat iş bulabiliyor vb şeylerde

0|0
    0|0
  • adamına göre muamele
    kadınlar zaten direk erkeği havalara çıkarıyor devamında da erkek üstünlüğe devam ediyor

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşitliğini erkeğin kadını öldürmesi ile bağdaştırmak olmamış bence biz ataerkil bir toplumuz kadın erkek eşitliği yasalarla olur öldürenler zaten yasadışı iş yapıyor ki bence eşit hak ve özgürlüklere de sahibiz ( toplum görüşlerini saymazsak tabi)

0|0
    0|0
  • Geldi feminist

0|0
    0|0
  • Erkek elittir kral nokta qwe

0|1
    0|0
  • çünkü this is türkiye
    www.relatably.com/.../42509819.jpg

0|0
    0|0
  • Siz eşit olabilecegine inandinizmi hic bir zaman.. erkek dogasi geregi esit kalamaz birak o sani hayvanlar bile boyleyken..
    Şiddete karşiyim..

0|0
    0|0
  • bence eşit değil kadın bir tık daha üstün.. evli olanların evde kadın son noktayı koyar kararlara.. sevgili olanlar kadın trip atar tamam aşkım olur.. otubuste erkek kalkar bayan oturur.. yol vermede bayanlara yol verilir.. yasanın adı bile anayasa şimdi erkek ve bayan eşitmidir sizce?

0|0
    0|0
  • benim eski sevgilim beni döverdi :S aşkmmm nerdesınn geri dönn :D

0|0
    0|0
  • cok dogru söylüyorsun keske tüm kadinlar kendilerini savunabilicek kadar dövüş sanatı öğrense ve sokakta gece saat 3 te sadece erkek degilde korkmadan yuruyen bayan da görsek

0|0
    0|0
    • 3ay

Keşke bunu bende istyrum ama insanlarmzın zihnyeti degismedgi sürece bu boyle dewam edicek

• 3ay

ama erkekler Şu an gücünü bunun için kullanyrlar kadınları dövmekle adam olduklrnı göstermye calsyrlar

• 3ay

hayır genellikle pasif olan erkekler kadın dövmeye kalkarlar

• eşitlik adalet yok

0|0
    0|0
  • Eşitlikle şiddetin ne ilgisi var anlamadım. Eşit ise madem kadının eli armut toplamıyor ya ozaman kadında şiddet uygulasın

0|0
    0|0
  • he mk he hep erkekler üstün

0|0
    0|0
  • Tüm dünyada erkek kadından üstündür.

0|0
    2|0
  • osmanlidan kalan gelenek malesef

0|0
    0|0
  • Kadınların zeka ve kültür yönünden eksiği var. Eşitlik verilmez alınır. Bizim kadınlarsa köle olmaya meraklı. Yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Sen kendini ezik görme bacım bu yeterli

0|0
    0|0
  • İki hayvanın yaptığını herkese mal etmesek diyorum hani

0|0
    0|0
  • Ben öyle değilim savasmam sevisirim :p

0|0
    0|0
  • olduren kadinlarda var. Gecen biri vardi pompali tufekle esini vuracagina sucsuz bir genci vurmustu

0|0
    0|0
  • düz mantık

0|0
    0|0
  • Eskiden evet senin dedigin gibi erkek egemenligi vardı kadınlara kötü davranıyolardı taciz olayı şiddet olayı vardı ama günümüzde bence tam tersi yani metropol bir kentte yaşıyosan işe atla ya da eşşekle gitmiyosan günümüzde kadın erkekden üstün hale geldi eşit diyolar ama günümüzde senin dediklerinin tam tersi bence çünkü artık mahkemede devlette kadınları her türlü koruyolar mesela yakından örnek veriyim babamın arkadaşı karısını kendi evinde başkasıyla bastı ve karısı adamı aldattıgı için sadece tek tokat attı diye 10 milyar tazminat davası açıldı bak bu gerçek kendimden örnek veriyim benim babam annemden boşandı boşanırken annem evden her şeyi götürdü üstüne 50 milyarlık tazminat açıldı hakim insaflıydı yinede 2 milyarlık nafaka ödedi hala ödüyo bak geçen haberde gördüm kadın adamdan ayrılirken kadın köpeği içinde nafaka istemiş köpege 750 lira bağlamışlar şu an tam tersi bir durum yaşanıyo anlıyacağın

0|0
    0|0
  • Şeytan diyor bu kızı dövme sev.

0|0
    0|0
  • üstünluk evet var yok dersem yalan soylemis olurum. simdi bir is yapilirken erkekle kadini bir kefete koymak aptalliktir. ve bu ustunluk yuce kitabimizdada yer aliyor

0|0
    0|0
  • o erkekleri buyuten analar yani kadinlar, kadinlara deger vermeyi ogretmedikleri icin..

0|1
    1|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Tüm dünyada erkek egemenliği hakim sadece Türkiyede değil. 😂

0|1
    1|0
  • eşitlik olması gereken fakat realitede etkin değil ne yazık ki.. önce hemcinslerimizin zihniyetini eğitmekten başlamalı; tecavüz olayında vs hemcinsim bile gece dışarı çıkmasaydı, mini etek giymeseydi diyebiliyorken erkeklerin düşüncesini hiç değiştiremeyiz!

0|0
    0|0
  • güçlü bir de merhamet yoksunu olunca olacağı bu malesef

0|0
    0|0
  • Oncelikle kadin erkek esitligi gibi bir sey yoktur erkeklerin usyun olmasinin sebebi de kizlarin daha muhafaza edilmesidir

0|0
    0|0
  • Sadece Türkiye de mi

0|0
    0|0
  • Kadinla erkegi esit yapana kadar erkege kadini el uatunde tutmayi tembihleeniz keske

0|0
    0|0
  • Hem ataerkil bir toplumuz erkektir yapar gorusu var hem de kadinla erkegin gucu ayni degil esitlik bir cok yonden mumkun degil

0|0
    0|0
  • Çok kötü bir durum 😓

0|0
    0|0
  • Ailerlerden dolayi bence bunu asiliyolar

0|0
    0|0
Yükleniyor...