Üniversite eş bulamayanın çalışma hayatında şansı yok mudur?

Üniversite 4. sınıfa geçtim artık öğrenciliğin son yıl olması beni hüzünlere itti resmen :( Bu zamana kadar umursamadığım, istemediğim şeyleri ister oldum çünkü bundan sonra olsa sa tadı olmaz gibi sanki şimdi öğrenciyken hata payı var ergenlik yapma şansı var da 1 yıl sonra okul bitip çalışma hayatına atılınca o şans hiç olmayacak hayatın tadı kalmayacak gibi :(

Bir tane üniversite aşkı istedim mesela olmadı bomboş mezun oluyorum gibi kişiliğime çok şey kattı güzel dostluklarım da oldu ama üniversite bulamayan sonra hiç bulamaz diyen çok ve çalışma hayatında artık olacaksa evlilik üzerine olur görücü usulü misali ve bir üniversite aşkı gibi eğlenceli olmaz diyorum 😞
Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• okul orası eğitim öğretim yeri aklınız fikriniz yerinde değil

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yer, zaman, yaş bence bunlar önemsiz. Üniversitede sevgilin olmadı diye hiç olmayacak diye bir şey yok. Sadece mahalle baskısı dediğimiz şey artacak çevrende. Okul da bitti ee ne zaman evlilik filan. Birisiyle sevgili olmak için de olma derim boşa geçen zaman olur. Gerçekten hayatına birisi girecekse emin ol onun yeri ve zamanı vardır çaba içine girme o seni bulur :) Görücü usulü bence günümüzde biraz modernize ederek mantıklı bakılabilir. Bahsettiğim şey yüzünü hiç görmeden nikah günü tanışmak değil. Arkadaş tavsiyesi akraba eş dost tavsiyesiyle birisiyle de tanışabilirsin şans ver bence buna da. Ablam mesela İstanbul Ünv. mezunu eniştemle görücü usulü tanışıp evlendiler düğünde görüp beğendiler ablamı şimdi ikisi de çok mutlu çok şükür :) Kader kısmet biraz da bu işler sen sıkma bence canını son senenin keyfini çıkar :)

0|0
    0|0
    • 3ay

Yorumun çok güzel teşekkür ederim :) Ve sanıyorum haklısın çabalayınca gerçekten olmuyor farkındayım ama sanki hep çok özel birini bekliyorum hayatım o gelince renklenecek gibi niye dersen annem babam ayrı aile denilen şey bende yok ve hep aile özlemi var içimde ve hep hayal kuruyorum huzurlu mutlu bir evlilik yaptığımı çocuklarımın olduğunu :( bu zamana kadar feministtim nerdeyse düşün bu haldeyim :( ve düşünmemek istiyorum sanki tek derdi koca olan basit kızlar gibi hissediyorum kendimi ama engel de olamıyorum feminist idealist eski bene dönemiyorum :(

• 3ay

Bu güzel yorumun için teşekkür ederim moral verdin gerçekten inşallah her şey seninde istediğin gibi olur :)

• 3ay

Teşekkürler, kendine iyi bak :)

Erkekler Ne Diyor 5

• kismet

0|0
    0|0
  • Yasamak istemene bagli bende uniyi bitirdim uniden bir kisiyle cikmadim

0|0
    0|0
    • 3ay

İstesem de hayatım boyunca beklediğim o özel kişi çıkmadı ki karşıma :/

• 3ay

Aynı ben :( sanki hep çok özel birini bekliyorum hayatım o gelince renklenecek gibi ama biliyorsun değil mi asla o özel kişi yok her şey çıkar

• 3ay

Keske biri ciksa da ozel hale ben getirsem zamanla

• Yoktur

0|0
    0|0
  • İş hayatında bulursun evlenmek için olmadı görücü var olmadı ben sana tslibim ya üzülme

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya bulunur zaten o dert değil ki ama aşk yaşamak özellikle de üniversite aşkı isterdim :( çünkü bundan sonra çıkar ilişkisi olacak olsa da araya para durumu girecek evlilik vs :(

• 3ay

Ben onu da istemiyorum bahsettiğim senaryo o değil :/

• 3ay

Üni de sevgilim olmadı diye üzülme dediğim gibi üni aşklark yatak aşkıdır önüne bak

• sevgilinolur merak etme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İcekapanik bir gencsin sanırım. Gecmise uzulme bence harekete gec.

0|0
    0|0
    • 3ay

Biraz öyleyim de harekete geçmeyi bırakın bakmayı bile beceremiyorum ve ona değer birini de göremiyorum :(

• 3ay

Ben bunu beceremem ama sağolun :( keşke öyle olsam hep öyleleri kazanıyor

• 3ay

Olursun yaşın gecince

• Tinder dan bulursun 😔

0|0
    0|0
Yükleniyor...