En saçma bulduğunuz şey ne?

Bence önyargı. Birisini tanımadan ve onunla konuşmadan onun hakkında olumsuz şeyler düşünmek çok anlamsız. Dış görünüş, hatta ses tonu bile bir önyargı sebebi o insanlar için. Neden insanları, olayları, durumları ya da şeyleri tanımadan bencilce fikir ve düşüncelere kapılıyorlar?

Önyargılı insanlarda çokça görülen kişilik özelliklerini söyleyeyim de utansınlar:

1-) Sadece başkalarını farklı özelliklerinden dolayı ayırt etmek ve cezalandırmak eğilimindeler.
2-) Bir gruba ait olma bilinci fazlaca gelişmiş ki, dışarda kalanlara ezik muamelesi yaparlar.

En saçma bulduğunuz şey ne?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• bir şeye gereğinden fazla üzülmek ve depresyona girmek. realiteden uzaklaşmadan yeteri kadar üzülmeli sonrasında elimizden bir sey gelmiyorsa bitirmeliyiz.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sürü piskolojisi kendilerinden daha farkli gördükleri herkesi önyargili düşünce ile yargiliyorlar.
    Halbuki farklilik çeşitlilik iyidir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Insanlarimiz kendi dusunce kaliplarina uymayan şeylere hep ters bakiyorlar zaten , ama bazen insanin elinde olmuyor birine dis etkenlerinden dolayi değil de böyle konuştum an soğudum anlasabilecegimi düşünemediğim insanlar oluyor , önyargı ama Oyle hissediyorsam yapcak birşeyim yok

0|0
    0|0
  • Ego.

0|1
    0|0
  • Bile bile insanları terslemek ve bununla mutlu olmak 🙄

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dış görünüşüne bakarak karar verme

0|1
    0|0
  • o kadar çok şey var ki hangisini yazacağımı bilemedim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...