Emekli maaşının alındığı banka nasıl değişiyor?

Babannem yürüyemediği için maaşını ben çekiyorum. Pttden alıyor ancak oturduğumuz yere çok uzak, ziraat bankasına nasıl geçiş yapabilirim. Babannem evden çıkamıyor. Vekalet olmadan hallolur mu?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kendisinin görülmesi gerek.

Ancak Ptt ye gelmesine de senin çekmene de vekalete de gerek yok. Bir sgk hakkı olarak Ptt den evine maaş teslimi hizmeti talep edebilir ve günü geldiğinde bankalarla uğraşmadan mutemet maaşı eve getirir, kendisinin de sağ olduğunu görüp maaşı ona teslim eder gider.

Müracaatı ya siz yapacaksınız dilekçe ile ya da kendisi e devletinden yapacak ( kullanamıyorsa ilk seçenek geçerli ) . Yok yakın bankaya gelse de olur derse ve her ay yakındaki bankaya yürüyebilirse ptt deki memur kendisini gorup kimliği ile değiştirir ya da e devletten kendisi değiştirebilir.

0|1
    0|0
    • 3ay

Evden çıkamıyor ne yazikki. Zaten alışverişini biz yapıyoruz yani parayı benim almam daha iyi oluyor. Kira, ilaç, faturalara harcıyorum.
      Ama büyük ihtimalle yakın zamanda maaş için de sağ değil mi diye gitmesi gerekecek sgkya

• 3ay

E devlet yok dışarı çıktığımzda araba ile hepsini halletmeye çalışacağım

• 3ay

Belli bir yaştan sonra zaten kartı , mecburen biri gelsin diye kapatılıyor sanırım 6 ayda 1 kapatılacak. Kapatıldığında kendisinin görülmesi gerek , yani geçici değil kalıcı çözmeniz gerek, bu da eve mutemet istemekten geçiyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• dilekçe veriyorsun bankaya o hallediyo

0|1
    0|0
  • Vekâlet olmadan mümkün değil. Ya da gidip bankayla konusacaksın eve gelip onlar halledecek.

0|1
    0|0
    • 3ay

Başvuru e devletten yapılıyor ama şifre de alamıyorm, bankaya gidip sorarım olmazsa mecburen vekalet

• 3ay

Özel bankaya gidersen her turlu yolunu bularlar. Üstüne birde altın falan alırsın ;)

• günü dolunca bankaya gidip başcuruyorsun hangisini istersen

0|0
    0|0
Yükleniyor...