Diğer ülkenin insanları kendi ülkesinin ilerlemesini isterken bizimkiler niye yıkılmış Osmanlı'yı getirme derdinde?

Diğer ülkenin insanları kendi ülkesinin ilerlemesini isterken bizimkiler niye yıkılmış Osmanlı'yı getirme derdinde?

0|1
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• ne osmanlisi motun han/bahadir hanin attigi ok/soyla gokturklerden.. turgislere ordan yagbu ilterise.. ordan selcuklulara ordan osmanlilara gelen turkun ilini toresini ve goklerdeki atamizin kutsal ruhu ulug khandan gelen kutug olan tug yuzyillardir tasimis osmanli gibi zaten olamaz turkiye... zaten cografik olarak devllet sekli ve yapisi olarakta mumkun degil.. misyon olarakta mumkun degil... hem fantastic buluyorum hemde politik olarak mumkun degil... hem osmanli yikilmadi sadece kendini tasfiye etti... Ankara hukumetiyle birlikte cumhuriyeti kurdu... yasadiginiz topraklari taniyin ne tugrul beyin atinn nalinin sesi gitmistir ne de 4 uncu muratin yayindan cikan ok sesi... gecmisinizi tabi bileceksiniz edebalinin dedigi gibi gecmisini bilmeyen gelecegini bilemez... yoksa sitede bir kiz soru sorumustu canakkalede yunanlilari denize doktuk diye zirvalarsiniz... senin Şu an faliyette olan bir cok kamu kurumunun kurulus yil donemin 1923 den once ordun nasirali isadan once 209 yilidir.. İstanbul universiten 1453tur... ziraat bankan 1863... devlet demiryollarin 1860.. ptt 1840... vb tarihinizi ibret olarak okumak gerekir yoksa bugun ki meseleleri anlayamazsiniz... zaten o yuzden 1915 ermeni sorunlariyla karsilasiyorsunuz...1923le varolmadiniz...

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi birileri Türkiye cumhuriyetini yıksa sonra da yeni bir düzen inşa etse.. Değerlerinize aykırı, inançlarınıza zulm eden, sizinle çelişen..

Siz "Biz Türkiye cumhuriyetini geri getireceğiz" demeyecek misiniz? Size ileriye bak dediklerinde dötünüzle gülmeyecek misiniz?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bunların kafası yokda ondan tatlıcan. Cumhuriyetle insana değil Allah a kul olmayı öğrendiler halen anlamıyorlar. Osmanlı ailesinin kapısında kul olmaya meraklı bunlar. Bir de osmanlı gelmez ki zaten ülkenin adını omanlı yap herşeyi osmanlı yap ne değişecek? Hadi hepimiz yarın osmanlı gibi davranalım mehter marşları felan çalsın heryerde. Güçlü mü olduk bir gecede? Eğitim yok, bilim yok, ilim yok, ne değişeek? Ama bunlar bunu biliyorlar neden istiyorlar peki? Çünkü bunlar prim yapıyor, halkı oyalıyor tatlıcan.

0|1
    1|2
  • Yanlışınız var..
    Osmanlı'nın yıkılmış hali değil..

3 kıtaya hükmeden..
    Adalet dağıtan..
    Tüm dünyaya İslam'ı yaymaktan başka gayesi olmamış bir devletten çok bir milletten bahsediyoruz!

İstediğimiz, arzuladığımız budur!

Bu da böyle biline!

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Korkma Timarli Sipahiler ve Halifelik gelmeyecek. Osmanlı İmparatorlugu 7 cihana hukmetmis, vergi baglamadigi ulke kalmayan bir İmparatorluktur.
    Konu Osmanli gibi Şerefli, Onurlu ve Guçlü bir devlet kurmak.
    Senin demen Aynı Ataturk un yeniden dirilmesini istemeniz gibi bir sey.

0|0
    2|0
    • 3ay

O kadar güçlü olsaydı yıkılmazdı :/

• 3ay

@UnhandledException canım bu olay daha gecen sene yasandi. Twitter yazilarini da al git.

• 3ay

@bedirhan03 senin interntten öğrendiğin belli bu olayları dostum sen twitter da takıl oradan öğren, sonrada böyle birilerinin şak şakcılığını yap. Ama dur devir döner o zaman sizinde döneceğinizi göreceğim ama size üstten yadigar kandırıldık de geçersiniz o zamanda. Ülkesine sahip çıkacağına kül olmuş imparatorluk peşinde beyhude geziyorsunuz.

• Kemalistler atatürkü tayyipciler osmanlıyı gerici gösteriyor sagcılar solcular kadar rahat degiller kusura bakma atatürkcüyüm diyenlerin cogu dine karşı baş örtüsüne karşı böyle atatürkcülük olmaz atatürkü düşman gösteriyorsunuz eşcinselleri destekliyorsunuz böyle şey olmaz asla ne tayyipciyim nede chp

0|1
    0|2
  • Yıkılmış Osmanlı dediğin senin, 600 kusur yıl Dünyaya hükmetmiş. Ata yadigarı bir ülkede yaşıyorsun bunu sakın unutma

0|0
    0|1
    • 3ay

Ama yıkılmış sonuçta.

• Çünkü ilerlerken ilerleme amacımızı, kim olduğumuzu unutmak istemiyoruz. Kim olduğumuzu, güçlenme sebebimizi unuttuktan sonra dünyanın en güçlü ülkesi olsak ne yazar? ABD'den ne farkımız olur?

0|0
    0|0
    • 3ay

Unutan yok. Osmanlı'nın küllerinden doğan bir ülkeyiz ve tarih derslerinde de öğreniyoruz zaten

• 3ay

@CryingPhoenix kendi yaşadığı ülkesine karşı kaba konuşan, beğenmeyen, kanla kurulan cumhuriyeti beğenmeyip saraya kul olma derddinde olanlara kibar olamıyorum maalesef. Kusura bakma dostum.

• 3ay

@UnhandledException Eğer Osmanlı zamanında yaşasaydık bu kez senin tavrın yaşadığın ülkeye karşı kaba konuşan olacaktı. İdeolojiler zaman ve mekana göre tartışılmaz. Ve bir kaç padişah hariç zaten son birkaç asırda padişahların çoğu kuklaydı zaten. Sana kaç kez Osmanlı umurumda değil, önemli olan temsil ettikleri diyeceğim?
      Ve ben Milli Mücadele karşıtı değilim. Sadece diyorum ki uygarlaşırken uygarlaşma sebebimizi kaybetmeyelim.

• Çünkü insanları cumhuriyete ve Atatürke karşı dolduruyorlar.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle ya. Osmanlı'nın küllerinden bir ülke kurulmuş ama batıyor birilerine

• 3ay

Yıkılmışım küllerinden kurdu. Kurduğunun yıkıldığını görmedi Allah'a şükür 🙏🏼

• 3ay

Ve inşallah dediği gibi de ilelebet payidar kalacak

• Osmanlı yıkılmadı, rejimi değişti. Yani cumhuriyet devrimi oldu. Hala eski rejimi isteyenler tarihi savaşlardan, kılıçtan ibaret sanıyorlar da ondan.

0|0
    0|0
  • osmanlının tamamen geri gelmesi imkansız fakat o ruhu tekrar yakalayabilmek adına bütün çaba, bunun nedeni ise ecdadımızın yıllarca dünyaya hakim olurken kimseyi zorlamadan islamiyeti yaymasıdır o nedenle.

0|0
    0|0
  • Osmanlida zamaninda avrupadan ilerdeydi

0|0
    0|0
  • Bende anlamıyorum cumhuriyet gibi güzel bir rejim daha olamaz çünkü söz milletin elinde ama padişahlık sisteminde tek kişinin sözüne bakar

0|0
    0|0
  • çünkü osmanlı islamı yaşamıştı bizimkiler batı mantığında

0|2
    0|0
  • yıkılmış Osmanlı dediğin zamanında Dünya İmparatorluğuydu.

0|0
    0|0
  • çünkü başka milletler kendini ilerletiyor bizimkiler ise geriletiyor bu 1600 den beri böyle

0|1
    0|0
  • Senin gibi cahiller yüzünden geri kaldık osmanlıyı geri getirmek isteyen kim biz 1500 lerin süper gücü osmanlı gibi olmak istiyoruz

0|0
    0|1
    • 3ay

Cahil olan sizsiniz. Süper güç olaydı zaten yıkılmazdı be

• 3ay

Tarih bilgisi 0 olan insanla konuşamam git biraz tarih oku hadi işine

• 3ay

Sen git bence. Gayet biliyoruz. Yıkılmış bitmiş bir devleti kurmaya çalışmayın hadi yallah

• Kelalaka

0|0
    0|0
  • osmanli medeniyetti... arkadaş tarihi iyi oku demiyorum iyi araştir.

0|0
    0|2
    • 3ay

ya ne olduğunun önemi yok ki. Bitmiş gitmiş küllerinden de Türkiye Cumhuriyeti doğmuş. Neden batıyor?

• 3ay

icrat gorelim oylegizliden konu acip ileri geri konuşmakla olmuyor... al facemide verdim.. duvara iiyi bak.. ezik salak. ergen

• 3ay

ne oldu olum kaçtin... elin suriyelisi konya altinda plajda karilara kizlara bakip suyun icinde mast yaparken bizim askerimiz.. suriyede catişmaya gidiyor... cik soka hadi...

• Alacağın tepkiyi bildiğin için gizlisin dimi 😡

0|0
    1|0
    • 3ay

Tepki gösterseniz ne olur ki? Yanlış bir şey yazmadım.

• 3ay

sen kimsin 😂😂😂😂😂

• 3ay

@Gururlu_basketçi engellediğim değişiği boşver 😄

Kızlar Ne Diyor 4

• helal olsun vallavok guzek soylemisin

1|0
    0|0
    • 3ay

Anlamıyorum bizimkileri cidden :/

• 3ay

tayip asklariyla yasayip ulkemize hic bir katki saglamayip olecekler

• 3ay

Ülke elden geri döndürülemeyecek kadar gitmezse tabi

• Yikilmis osmanliyi getirmek nedir ya?

0|1
    0|0
  • çünkü o ülkeleri yıkan Osmanlı

0|0
    0|0
    • 3ay

Yıkılan da Osmanlı ;₺

• 3ay

@UnhandledException şuanı kasdetmemiştim biraz cümlrlerime odaklan sonra tekrar gel konuşalım

• 3ay

Diyorsun ki şimdi değil, ne zaman? Amerikanın kuruluş tarihine bir bak tatlıcan göreceksin ki osmanlı o zamanlar zaten bitmiş halde. Bunu söylemek benim için zevk değil, osmanlı devletinde yaşayan dedelerimizin torunuyum ben de sen de ama osmanlı torunu değiliz bu ifade yanlış. Osmanlının çöküşü ve diğer ülkelere olan gücü en yüksek zamanında bitmiştir. Zaten en yüksek olunan dönem çöküşün başladığını belirtir. Osmanlı bu arada ülke yıkmadı bunu da bil. Şu anda başımıza bela olan batılı devletlerin hiçbiri osmanlı tarafından feth edilemedi (viyana son hudut zaten) zaten feth ettiklerimiz de macaristan gibi bizi çok severler (macaristana git konya sanarsın heryer türbedir ve çok severler). Olay insanın tarihine atasına karşı olması değil, olay gerçekci olmak, türk tarihinde en büyük zafer çanakkale zaferi desem belki abartı olmaz önemi düşünüldüğünde bu nedenle bu savaşın temeli olduğu bir ülkenin meşrutiyetini sorgulamak vefasızlık olur.

• Kölelik ruhlarina islemis..

0|1
    0|0
    • 3ay

Osmanlı torunları demeleri de ayrı komik. Hepsi padişahın kullarının torunları halbuki ahaha

• 3ay

Komikler denk geldigim zaman guluyorum sozde padisah torunlarina 😄

• 3ay

Bende valla

Yükleniyor...