Kadınlar erkekler için yaratılmış? Bu hiç adil değil?

Demek istediğim bedensel açıdan değil. Yani kadın ve erkegin yaradilisi farkli tamam. Ama niye erkekler daha ozgur. Dinimizce çarşaf gerekli. Hatta cok gerekmedikce evden cikmamiz bile dogru degil. Biz insan degilmiyiz? Biz kadinlar eger kendimizi kisitlayacaksak yasamanin anlami ne? Ben acilalim sacilalim demiyorum. Ben kapalıyım. Erkekler istedigini rahatca yapiyor. Neden? Erkegin bircok esi olabilir kadinin tek esi. Şunu duydum. Adem Hz. Tekmiş. Havva anamiz onun icin yaratilmis. Yani kadin erkek icin yaratilmis. Boyle birsey gercekten olabilir mi? Biz erkeğe kölelik yapalım diye mi yasiyoruz? Onu yapma bunu etme. Bunun neresinde adalet var? O zaman ben yaşamıyım. Toplum dayatmaları desen o ayri zaten. Erkektir yapar bilmem ne. Cennette bile kadın tek eşli olacakmış. Erkek zevkin dibine vuracak. Biz niye yasiyoruz o zaman? Cennet de bile haklarımız eşit değil. İsyan etmiyorum ama deli olucam. Biz köleyiz diyip boynumumu eğeyim napayim yani? Dinin birçok vecibesini yerine getiriyorum. Allah a inaniyorum. Ya tamam bedensel olsun baska birsey olsun esit degiliz. Ama yaşam sartlari olarak niye bu kadar kisitlaniyoruz?

0|0
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• peki sorum sana. dünyadaki zengin varlık içinde yaşayanlarla afrikada açlıktan ölen çocuklar bir mi sence? bu dünyada tabiki adalet yok. herkes farklı birşeylerle sınanıyor. bazısı daha az bazısı daha çok sabrediyor. adalet diğer tarafta olacak. müslümansan senin cennetin öbür taraf zaten. erkeklerin de kendine göre sayısız işi sorumluluğu var. erkeğiz diye herşey serbest diyorsun ama dışarıda ne işlerde çalışıp akşama evine ekmek götürenler var. karısına baksan akşama kadar evde mahalleyle dedikodu yapıyor belki de. belli olmaz. bence yanlış düşünüyorsun. kapalılık açıklık değil de mesele ya da rahatlık değil de herkesin kendi ailesi yetiştiği ortam bakış açısı meselesi. sana izin yoksa bu çevrenden kaynaklı.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bence eşitiz sen kendini öyle gorursen oyle olursun. tek eşlilik erkekde de olması gereken birşey erkek evlenmeden bırlıkte oluyosa o da zina yapmıs olur cinsiyet ayrımı yok kadın erkek eşittir benim gözümde bu sadece güç manasında eşit değildir o kadar onun dısında günah günahtır irade iradedir karakter karakterdir erkeği kadını yoktur. kadın da ıstedıgı saate dısarı cıkabilir istediğini giyebilir dusunsene ben kendıme bakıyorum kapalı değilim ama gözüm kapalıdır kafam onumde yürürüm bu benım tercihim ama kapanıp ona buna bakan ınsanlar var kapalılıkla da olmuyor insanın karakteri neyse insan odur. ayrım yoktur ayrım yapanların da insanlıgından süphe duyarım zaten

0|0
    0|0
    • 3ay

Erkek zinayı tek başına yapmıyor. Ama çok güzel.

• 3ay

@szerahmet2001 bana kimse birşey ogretmedi ben kendim ogrenıyorım dogruyu yanlısı ayırt etmeye calısıyorum sizin goruslerınızde kendinize tabiki öyle iş bolumu ben aksini söylemedim zaten

• 3ay

Size basit bir soru. Peygamber (SAV) 'in cenaze namazında kaç kişi vardı? Neden?

Erkekler Ne Diyor 19

• Erkek kadına, kadın da erkeğe muhtaçtır. Kimsenin kimse için yaratıldığını düşünmüyorum. Ve ilk insan olarak yaratılanları biliyoruz, fakat farklı zamanlarda yaratıldığını nerden duydun merak ettim, aynı anda yaratılmış olamazlar mı? Kadın da erkek de birbirine muhtaç, biri olmadan diğeri olmuyor. Ve kadının isteği olmadan erkek çok eşli de olamıyor dinimizce diyorsan. Daha sonra, kadın erkeğin kölesi falan da değil, sen boyun eğiyor olabilirsin ama bir çok kadın haklarını kullanarak gayet özgür olabiliyor. Hatta erkekten daha da özgür olabilirler. Cennet olayına gelince cidden bunu da nerden duydun merak ettim, Kur'an da cidden bu yazıyor mu? Hacının hocanın yazdığı kitapları mı okuyorsun, yoksa kulaktan duyma bilgilerle mi diyorsun?

0|0
    0|0
  • Biz erkegiz çünkü :) ohhhh kadinlara bu layik:) hem bir kadinin 2 erkek esi olursa o kadin o... Olur. Ama erkekte öyle durum yok. Kadınlar köledir falan dediğin gib;)))

0|0
    0|0
  • Elbette İslamiyette erkeklerin kısıtlanması söz konusu değil. Bunu anlamak için zeki olmaya gerek yok ki. Her zaman kadınlar kısıtlanmıştır. Kadınlara haram kılınmıştır. Erkek zina bile yapsa suçlusu karısıdır. Kadınlar himaye altına alınır. Kapanır örtünür. Ama erkekler özgürdür. Tatile gidiyorum denizde adam şortla duruyor. Karısı kapalı. Adam denize giriyor güneşleniyor. Kadın o sıcakta o kıyafetlerle terlemekten bir hal oluyor. Ve adam bikinili kızlara it gibi bakarken kadın çocuklarıyla ilgileniyor. Siz kadınlar bunu kaldırabiliryorsanız devam edin.

0|0
    0|0
  • sorgulamaya yeni başlayan biri daha bende soruyorum bu tip sorular neşet ertaşında dediği gibi erkekler insan kadınlar insanoğlu diye kadınlar erkeklerden daha üstün olması gerekiyorken günümüze kadar gelen kadına şiddet tecavüz vs. şeyler hiç güzel değil ben müslümanım evet ama anlam veremiyorum senin gibi bazı şeylere

0|0
    0|0
  • Din sandığın çoğu şey gelenek olduğu için bocalıyorsun. Havvanın adem için yaratıldığı büyük bir yalan. Erkek kas gücü olduğu için herşeyi kendine yontuyor zor kullanarak kendi borusunu öttürüyor hepsi bundan ibaret. Merak etme Allah adil ama insanlar bencil ve açgözlü. Sandığın gibi değil ve ahirette de öyle olmayacak.

0|0
    0|0
  • Seni kole goren dine inaniyorsun? Iyiymis.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuranda oyle yazmiyor ama toplumda cok baski var

• 3ay

Erkegin kadindan ustun olduguna dair veya bunu ima eden bir cok ayet var.

• 3ay

Gerçekte bunları yazıp hala dine inanmanı anlamıyorum daha ne lazım odunla kafana mı vuralım?

• 0|0
    0|0
  • Sonunda şunu sorgulayan bir kız gördüm ya gözüm açık gitmem :D

0|1
    0|0
  • Çoğu tartışılır...

0|0
    0|0
  • dinince çarşaf falan gerekli değil kim söylüyor size bunları.

0|0
    0|0
  • Dinimi sorguluyon kafir.

0|0
    0|0
    • 3ay

Sen sorgulamadan direk inandim mi diyorsun herseye? Tabi ki sorgulayacagim arastiracagim?

• dünyada herşey kadınlar için kör müsün?

0|0
    0|0
  • Anlattıkların Asrı saadet devrinde yoktu. Aklını kullan.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kadin erkege hizmet etsin kadin onu yapsin kadin bunu yapmasın?

• 3ay

Kadın erkeğe hizmet etmesin. Hayatın içinde evin içinde doğal bir işbölümü oluyor zaten Olmuyorsa insanlar konuşma denen anlaşma denen bişey icat etmişler.

• Bütün bu soylediklerin herkes dinini gereğince yasamadigi inanmadigi için sence böyle herkes sadece müslümanim elhamdulillah diyor ama dinle alakalari yok herkes yaşadığına inanıyor halbuki inandigi gibi yasasalar dinin sadece beş vakitten sadece ramazan ayından ibaret değil ama herkes böyle yaşıyor maalesef. Dediklerine gördüğüm kadarıyla bnde katılıyorum ama islamda kadının yeri bambaşka islam kadını asla ayirmamistir hatta kadına daha çok değer vermiştir. ..

0|0
    0|0
  • sen dini yanlış öğrenmişssin. Söylediğin çoğu şey uydurma. Adam gibi dini öğren. kulaktan duyma sacma seylerı sallama.

0|0
    0|0
    • 3ay

Kuranda kadinlarin cok gerekmedikce evden cikmasi bile yasak

• 3ay

Hadi ordan. Yanlış anlamak için elinizden geleni yapıyorsunuz.

• Evi geçindirmek erkeğin görevidir biz niye demiyoruz erkekler olarak biz yatalim siz bize bakın diye. Dinin kurallarını kısmen alıp adalet nerde diyemezsin bütüne bakacaksın cuma namazı yok cenaze namazı yok cennet sizin ayaklarınız altında bunlara ne diyeceksin. Sacmalamayi bırak madem inaniyorsun inancını dini kötülemek için insanların bazı yerlerini aalarak burası neden böyle demelerine kulak vermeden yasa. Butune bakmayan ahmaklarin izinden gitme tövbe de

0|0
    0|0
  • Dinimizde çarşaf gerekli değildir. (Nur suresi 31. Ayet)
    Bedensel açıdan kadın erkeğe verilmiş bir hediyedir.
    Ve objektif olarak evli çiftlerde evet kadın çoğu zaman erkeği mutlu etmek veya hizmet etmek zorundadır. Kadın erkeğinin kölesidir. Ama değerli bir köledir. Erkek kadina her zaman muhtaçtir. Kadin evde köledir dişarida köledir yatakta köledir. Ama değerlidir...

0|0
    0|1
    • 3ay

Cilbab 👉 karsiligi Carsaf demek

• 3ay

Daha doğrusu biseksüel misin?

• 3ay

O ne demek?

• evrenin muhammed için yaratıldıgı soyleniyor birazda bunu kıskan sen işssizlikten

0|1
    0|0
    • 3ay

inandıgın seyin sapıklıgınıda söyleyip körü körüne baglısnız

• 3ay

O bir imtihan irade miz var ve Allah bizi bu konuda siniyor emir koymus

• 3ay

bir imtihandır gidiyor adil bir sınav sistemi mi var ?
      biri fakirdir kötü ortamda dogar kötülük içine işler bu olasılık fazladır
      biri iyi ortamda yetişir en azından ortalama iyi niyetli olma olasılıgı daha yuksektir .

ee bu nasıl adalet ? guncellenmeyen bir kitap ve değişen surekli değişen bir dunya var . kadının toplumdaki yeri ve sorumlulugu artık daha fazla . şartlar giyimini etkiler konusmalarını insanlarla olan ilşkileri etkiler.1500 yıllık şeyler her konuda yardımcı olmuyor malasef. insanın içini rahatlatmıyor .3-5 hoca sahtekar tanrı gibi atıp tutuyor gunah olmaz su olmaz . ulan sende insansın işte . ne biliyon ne olacagını gunahmıs degilmiş. tanrıcılık oynuyor bunlar

• İslamda kadının yerini özetlemişsin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kulaktan duyma fikirler şikayetler öfff ne kadar cahilsiniz dinliside dinsizide cahil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...