Başörtüsü takan kadınlarımızın bazılarına itici gelmesi?

Başörtüsü takan kadınlara itici diyen erkeklere sormak istiyorum. Neden itici geliyor gözünüze? İslamın gereğini kendi öz iradesiyle yapmış bir kadın neden itici oluyor? Saçtan kim tahrik olmuş diyenlere gelecek olursak onlar sadece siz tahrik olmayın diye mi takıyorlar? Hayır. İslam bunu uygun gördüğü için yapıyorlar. (Aile baskısı için takanlardan bahsetmiyorum.) Ben kendim kapalı bir kız değilim ama kapalı kadınları itici gören erkeklerden de soğuyorum. Çoğunluğu müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve kapalı olmanın neden bir iticiliği olsun ki? Lütfen konuyu başka yerlere çekmeye çalışmayın. Sadece düşüncemi belirttim. İtici görenlerin neden onlara itici geldiğini uygun bir dille belirtmesini istiyorum sadece.

1|1
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• ben hiç kimseye karışmıyorum kendini pazarlayana dahi saygım var ama tek kızdığım şey pardon 2 kızdığım şey var bunlardan biri ailesine akrabalarına çevresine kapalıyım rolü yapıp altında her haltı yemeleri. oruç tutmayan bir kız vardı bizim okulda oruçtan 1 hafta önce adet oldu ve 1 ay da oruç boyunca adetim yalanı sunuyordu ama kaç kere gece kütüphanede sınav zamanı sabahladım ve bunu tuvalette yiyişirken gördüm anlatamam. sor kızım namazından niyazında der babası inanmaz kızdığım olay bu işte. kapanmaya sığınmak

bir diğeri ise bakireyim diye evlenecek ama ön hariç yapmadığı kalmamış arka delik olmuş su borusu gibi kısaca bu gibilerden de tiksiniyorum. bir halt yiyorsan arkasında durun bari.

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes özgür fakat bana itici gelen başörtülü olupta kendini göstermeye çalışan abartı makyaj yapanlar bide bazıları açık olanlara laf ediyolar dini kullanmaya her şeyde göstermeye gözüne sokmaya bayılıyolar. Her şey usulüne göre olmalıdır.

1|0
    0|0
    • 3ay

Para için kapanıyorlar. Kapanma karşılığında para alıyorlar. Bakın göreceksiniz.

Erkekler Ne Diyor 11

• İticiliği dış görünüşte arayan kıyafette arayan insanlardan hiç haz etmem asıl iticilik davranışlardır yani bir insana itici diyebilmen için ondan kişisel bir zarar görmüş olman lazım ya da dedikoducudur falandır bunlardan itici dersin. Açık veya Kapalı diye bir insana itici diyor isen ön yargılısındır boş insanın tekisindir net...
    İnsanları hal ve hareketlerine kişisel yapılarına göre değerlendirin kıyafetler gibi eften püften şeylerine takılmayın (eften püftenden kasıt insanların ne giydiğine bakarak yargılamak bu arada)

0|0
    0|0
  • öyle ama sebebini bilmiyorum gerçekten

0|0
    0|0
  • Onlar bizi sevmediginden bende onlari sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • bak islamın şartında örtünmek yoktur yalnız şu vardır kuranda kapanmaları söylenir kadın için ama namaz kılmayan oruç tutmayan kadın kapanırsa ben ona müslüman demem

0|0
    0|0
  • Düşünceleri itici geliyor kendileri değil.

0|0
    0|0
  • ne saçı açık kadın nede türbanlı kadın itici gelmiyor bu ayrıma düştüğümüzde insanlığımızda bitiyor herkesin kendi inancı o allahın emirlerine inanmış örtmüş ne mutlu ona

0|0
    0|0
    • 3ay

Para için kapanıyorlarsa. Kapanma karşılığında para alıyorlarsa. Bakın göreceksiniz.

• 3ay

@szerahmet2001 kardeşim o kıza kapalı diyemezsin zaten herkesi aynı kefeye koymak olmaz onlar kefere

• 3ay

Merhaba, Benim sözümün kimlere olduğunu biliyorsunuz ya, gerisi önemli değil. Tabiki başını herhangi bir nedenle samimi -ihlaslı olarak örtenlere sözüm yok. Tamamen saygı duyarım. Saygılar.

• Para için kapanıyorlar. İnancı gereği kapananlara sözüm yok. Kapanma karşılığında para alıyorlar. Bakın göreceksiniz.

0|0
    0|0
  • Kapalı kızlarımıza ilgimiz var 😀

0|0
    0|0
    • 3ay

Para için kapandıkları için, Kapanma karşılığında para aldıkları için her şey serbest. Ver parasını yap.

• birde o komik gözlükleri takip kendini adrealima zannetmeleri yoimu

1|0
    0|0
  • Evet benim buyrun?

0|0
    0|0
  • makyajı abartmadıkça itici değiller

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bazılarını bende itici buluyorum, çünkü başını örtmenin esas olduğunu zannediyorlar. Esas olan başını örtmek değil müslümanlığın temellerini yerine getirmek, inançlı olmak, iyi insan olmaktır. Kimseyi hor görmemektir, kimseye iftira etmemektir, kimseyi kınamamaktır. Kınadıklarını kendilerinin yapmaları da cabası. Lakin genelleme yapmıyorum benimde çok temiz, iyi niyetli kapalı bayan arkadaşlarım var. Onlar istisna.

1|1
    0|0
  • Kapalı bayanların itici olduğunu düşünmüyorum ancak bir takım kapalı bayanların davranış hal tavırları dolayısıyla normal kapalı bayanlara da önyargılı davranılmasına sebep olduklarını düşünüyorum. Yoksa aynen dediğiniz gibi durum

1|1
    0|0
  • kapanmak icin kapanmıs olanlar gercekten iticiler madem kapanıyorlar vucut hatlarını belli eden kıyafetlerde giymemeleri gerek ve çoğu kapalı kız daracık pantolonlarla geziyor adabına göre giyiniyorsa kesinlikte itici değildir

0|0
    0|0
  • Bazıları çok kasıntı davranıyor inançla alakalı değil bu bazı kapalı arkadaşlarım bana itici gelirken bazıları normal geliyor. Tamamen kişiyle alakalı görünüşle değil.

0|0
    0|0
  • Aslinda kendileride disladiklari icin bize itici geliyor haberleri yok :)

0|0
    0|0
  • ben kapalı kızları çok seviyorum çok tatlı oluyolar yaa yerim ben onları...

0|0
    0|0
  • Bence asıl neden bazı kapalı kızlarımızın hoş olmayacak davranışlarda bulunması. Böyle tipler çok fazla olduğundan insanlar artık kapalıları itici görüyor. Ama bir kaç kişinin yanlış davranışı yüzünden bütün kapalıların adını karalamamak gerekir. Usulünce kapanmışsa ne mutlu. Zaten kusursuz olan İslamdır müslümanlar değil... herkesin kendi tercihidir

0|0
    0|0
  • bana itici geliyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...