Burası Türkiye olduğu halde neden her yerde İngilizce?

Batılaşma mı sadece? Çünkü İngilizce hayatımızın tam ortasında. Bakın dil olarak öğrenmek farklı ondan bahsetmiyorum. Türkçe bile bu kadar değer görmüyorken... Tişörtlerde, alışveriş merkezlerinde, kafe isimlerinde ve daha bilmediğim görmediğim bir sürü şeylerde. Neden bu kadar yabancılaştık ya da neden bu kadar yabancı özentiliği?

Güncellemeler:
3ay Biliyorum İngilizce dünya dili ama bahsettiğim durum farklı.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Neden merhaba demiyorsun da selamın aleyküm diyorsun? Neden kuranı ezanı türkçe değil de arapça okuyorsun? İşte bu baskın kültürlerin diğerlerine kendi dilleriyle birlikte değerlerini transfer etmesinin bir şeklidir. İngilizcede de durum benzerdir. Türkiye kendi coğrafyasında gerçekten güçlü bir ülke olsaydı bu sefer Türkçe hakim olurdu birçok yerde.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ticaret alimm satim birazda turist ceken bir ulkeyiz. Yoksaki allaha sukur ikinci dilimiz ing değil . Birlesik kralliga bagli bir ulke deiliz. Cogu yerde de boyle aslinda olmamasi lazim. Fransada butun diller varken sadece ingilizce cok az gorursunuz. Yani ama biz gelismektr olan bir ulkeyiz. O yuzden normal simdilik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• İngilizce çok önemli bir dildir yalnız kullanılası gereken yerde kullanılırsa daha uygun olur. İngilizceyi ihmal edemeyiz ya da görmezden gelemeyiz ama ondan önce kendi dilimize sahip çıkıp milliyetci olmalıyız özenti değil

0|0
    0|0
  • ingilizcenin insanları esir alma özelligi var
    dünya dili oldugundan dolayı:)

0|0
    0|0
  • Adamlar ürününü iyi pazarlıyorlar. Bizimkiler de pazarlasaydı böyle olmazdı

0|0
    0|0
  • Uluslararası dil İngilizce
    De

Ondan

0|0
    0|0
  • Dilimiz tecavüze uğruyor. Yavaş yavaş dilimizi, bununla beraber kültürümüzü yitiriyoruz.
    Evvel zaman Farsça, Arapça katıldı, şimdi İngilizce.
    Titreyip kendimize dönmemiz gerekiyor.

0|0
    0|0
  • turist fazla çünkü

0|0
    0|0
  • İngilizce international bir dil olduğu için olmasın o

0|0
    0|0
  • Bence de. Keşke her şey Türkçe olsa. Ne arapça ne ingilizce. Milliyetçilik ilkesi.

0|0
    0|0
  • İngilizce dışında bir dil söyleseydin haklısın derdim ama ingilizce dünyaca ortak kabul edilmiş bir dil. Bu kadar yaygın olması da normal.

0|0
    0|0
  • Esir alınmış bir ülke zihin olarak.

0|0
    0|0
  • ulkemizin en buyuk sorunu. ne dilimize. sahip cikiyoz nede dinimize

0|0
    0|0
  • O da bir şey mi? Türkçe karakterleri bile kullanmaz olduk. "ç, ş, ğ, ü, ö" bunların hepsi kayboldu.

0|0
    0|0
  • adı üstünde özenti milletiz

0|0
    0|0
  • afferin çok güzel soru nefret ediyorum bundan gerçeken

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• İngilizce dünya dili ve ülkede sadece türkler yaşamamakla birlikte turizm ülkesi. Sen bir yabancı olsan necmettinin yerine mi gidersin yoksa sana daha tanıdık gelen bir yerlere mi.

0|0
    0|0
    • 3ay

Benim vurgu yaptığım nokta ta evimize kadar girmesi. Mesela baharatlığın üzerindeki yazılar, tişörtler gibi gibi ya da yastık yüzleri love gibi

• 3ay

Tekrar söylüyorum, dünya dili. Ve pek çok üretici de yabancı olduğu için ingilizce yazıyor. Bu kadar rahatsız oluyorsan alma bence.. Başka dil desen anlarım mesela arapça, buna ben de karşıyım. Ama ingilizce olmasunda yanlış bir durum görmüyorum.

• Merak etmeyin artik arapça oldu. Güzel Türkçemiz duruken

0|2
    0|0
  • Çünkü çok özeniyoruz ingilizceye

0|0
    0|0
  • Çünkü senin dilin dünyada yaygın diy. Yaygın olan dil ingilizce.

0|0
    0|0
    • 3ay

Evimizdeki tuzluk, tişört baskıları bundan bahsediyorum ya da dilimize İngilizce karıştırıp konuşmaktan

• Özeniyolar ablası 😒😒 aynı fikirdeyim seninle 👌

0|0
    0|0
Yükleniyor...