Kapat

İyinin ve Kötünün Ötesinde... Sana göre iyi olan, bir başkasına göre kötü olabilir ya da tam zıddı. Ne düşünüyorsun?

Her insan kendisini hoşnut eden ve kendisine zevk verenlere iyi der; etmeyenlere ise kötü: İnsanların yapısı nasıl birbirinden farklıysa, iyi ile kötü arasındaki ortak ayrımlarla ilgili düşüncelerinde de birbirlerinden farklıdırlar. Ayrıca, salt iyi diye bir şey de yoktur!

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• dostum ama bu tamamen beklenti ve zihniyetle alakalı... aklıma ilk gelenden örnek vereyim, çok da tartışmalı bir konudur..

kimisi tesettürlü eş ister ona göre en doğrusu budur. kimisi tesettüre karşıdır, tesettürlüleri yobaz cahil pis kötü yanlış bulur..

şimdi bu doğru bu yanlış demiyorum (benim doğrum belli biliyorsun ama şu an konu o değil diye yazmıyorum) ama hangisini hangisine nasıl inandırabilirsin? iki kişinin de zihniyetleri ve haliyle beklentileri farklı...

bence olay bu.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Genel kural ve kaideleri göre iyi vardır genel bir kural bir kaydıdır göre de kötü vardır insan hırsızlıktan zevk alıyor diye bu iyi değildir iyi olan şey zevk almasıdır hırsızlık değildir kötü bir şey yaparken insan iyi şeyler hissedebilir bu yaptığın şeyi iyi yapmaz yaptığın şeyin içersindeki bir fiilin iyi olmasıdır o yoksa tümüyle iyi olması değildir iyidir kötüde kötüdür

0|1
    0|0
    • Doğrudur. Fakat ben meşru olan şeylerden bahsetmek istedim... Yani toplumsal kuralların yasakladığı şeylerden değil...

• meşru olan şeyde de iyi iyidir kötü kötü iyiyye kötü diyen kıskanıyordur yahut bilmiyordur
      çünkü insan bilmediğine düşmandır.
      mesela o meşru şeylere bir kaç örnek verebilirmiyiz..

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Buna en basiti üniversite hocalarından verebilirim
    Bizim bir hukuk derslerine giren hocamız vardı adam. derslerde o kadar çok zorlardi ki kimisinengore berbat adamın tekiydi ama bazisina Gore de derslerin hakkını verirdi ve Allah razı olsun dedirtti

0|1
    0|0
  • Öyle oluyor menfaat dunyasi 😊

0|1
    0|0
  • Hakli

0|1
    0|0
  • Birde baktığın gibi görmek var mesela beni kötü bilmek isteyen hakkımda hiçbirşey bilmesede görür. Ve bence herşey hep iyi hep kötü degildir bazen iyi bazen kötüdür. Bazen göreceli de degildir kötü kötüdür.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...