Çocuğuna şiddet uygulayarak bir şey öğretmeye çalışmak ne kadar doğru bir tutum?

Çocuğunuza şiddet uygulayarak bir şeyler öğretir misiniz? Yapmaması gereken her hangi bir şey de ona yanlış olduğunu anlatmak yerine şiddete başvurmak ne kadar doğru? Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz. :)

0|0
11|20

En İyi Erkek Görüşü

• Dedem kardeşlerine yeni yazıyı babalarından gizli öğretmiş. En ufak olan sürekli 'Aga ben anlamadım, aga anlamadım' diyince kafasına mumla vurmuş ve ondan sonra nasıl olduysa öğrenmiş.

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çocuk kişiliği temeli ilk yaşlarda oluştuğu için şiddetli bir kimliği olması yerine ceza ödül sistemi daha makul. Çocuklar çok yaramaz olsalar da adı üstünde çocuk güçsüzler zaten.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• 15 yaşıma kadar hep böyle büyütüldüm. Bu saçma zihniyet çocuğun kafasında sürekli bir nefret oluşturuyor. Yapma denilen şeyleri zamanla zaten bırakıyorsun, Ama aile bunun üzerinde çok durup o çocuğu çok sıkıyorsa onların isteğini terse çevirir ve sürekli yapar. Bende böyle inat vardı. İnsan 15inden sonra neyin ne olduğunu anlıyor ve ona göre davranıyor. Mahallenin en belalı veledi benken şimdi en delikanlısı olduk, reise övgüler Vs. Bunlar olduktan sonra bırak dövmeyi , "oğlum bak bunu böyle yapma etme" dediğini bile görmedim

1|1
    0|0
  • Eğitimde şiddetin yeri yok

2|0
    0|0
  • Bu güzel birşey ya

1|0
    0|0
    • 3ay

hmm neden ki :D

• 3ay

uuu. ama kızlarda ters tepki verebiliyor. mesela 3-4 sene önce babam bana göbeği açık tişört giyme demişti. inat ettim giydim. :D

• 3ay

Kızını dövmeyen dizini döver

• Şiddet değil de çocuğa ara sıra bir fiske vurmak gerekir. Vurmazsa terbiye falan veremezsin

1|0
    0|0
  • Şiddet değil de yaptığı yanlış işler de ceza verilirse daha iyi olur..

1|0
    0|0
  • Kötü ya bize öyle ögrettiler ama

1|0
    0|0
  • yanlış. şiddet ile hiç birşey öğretilmez

1|0
    0|0
  • Kendinize düşman bir çocuk istiyorsanız buyrun şiddet hiç bir zaman çözüm değildir

1|1
    0|0
  • asla korkutmadan biseyler ogret

1|0
    0|0
  • arada bir okşanmak iyidir,

1|0
    1|0
  • Aptallik

1|0
    0|0
  • Şiddete hayır

1|0
    0|0
  • sacmaliktir bu kimin gucu kime yeterse olmaz oyle

1|1
    0|0
  • Ben bir hata yapınca babam beni döverdi
    Laftan anlamıyodum ben dövmesi iyi oldu

0|0
    0|0
  • çocuğa şiddet uygulamak onda inat oluşturur ki emin olun sizde birgün yaşlanacaksınız ve onu dövecek gücünüz kalmıyacak çocuğunuzu iyi yetiştirinki onlarda size iyi davransın

0|1
    0|0
  • Duruma gör

1|0
    0|0
  • Benim annem babam öyleydi telefon bile etmiyorum artık

1|0
    1|0
  • Ben ailemden çok şiddet gördüm. Onlardan öğrendiğim hiç birşey yok neredeyse. Hep kendi kendime çabaladım. Şimdi benimde çocuğum var. Güzel güzel konuşarak anlatıyorum herşeyi anlıyor. Demek gereksizmiş...

1|0
    0|0
  • Yanlış.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• bana annem öyle öğretiodu ve işe yarıodu. ilkokul 2 de hiç ders çalışmazdım çünkü en yakın arkadaşım çok şeytan bir kişiliğe sahipti. o yüzden hep notlarım zayıf gelirdi annem öğretmenimle konuştuktan sonra oklavayla döve döve bana matematik çalıştırdı ve en yüksek notu aldım.

1|0
    0|0
  • Değil tabii de bir yerden sonra zıvanadan çıkıyorsun. Hani bir tane şaplatırım ben

1|0
    0|0
  • acı çekerek gebermelerini istiyorum. çocuk bu sonuçta dayakla mı öğreneceksin doğruyu yanlışı. o da kendi çocuğuna şiddet uygulayacak.

1|0
    0|0
  • Dövünce bir inatlaşıyolar konusmak daha mantıklı

2|0
    0|0
  • Doğru değildir! Ceza verirdim ben. Dışarı çıkma cezası veya harçlığını keserdim ama vurmazdım.. :|

1|0
    0|0
  • kesinlikle yanlış zaten bu yüzden toplumda şiddet olayları son bulmuyor.

1|0
    0|0
  • ÇocuğunA şiddet uygulayana şiddet uygularım

1|0
    0|0
  • hayır yanlıs

1|0
    0|0
  • Fiziksel şiddet tiksinç bir şey çocuğuma asla uygulamam. Kendimi döverim daha iyi

1|0
    0|0
  • Yanlis

2|0
    0|0
Yükleniyor...