Dindarlik sizce iyi mi kötü mü?

Ya gerçekten insanlar sadece kendilerine baksa sorun olmicak ama yanlış bişey gördüklerinde hemen dini on plana çıkararak bu dine uygun değil demeleri rahatsız edici biliyorum uygun olmadığını ama günahı bana onlara değil sizce dindarlik yapmalari iyi mi kötü mü sebebiyle söyler misiniz

0|1
14|35

En İyi Erkek Görüşü

• neden oruç tutmuyorsun sen benden daha mı çok müslümansın yani diye soran iş arkadaşımı komaya sokmuş biri olarak din en gereksiz şeydir diyorum

1|0
    0|1
    • 3ay

oruç tutmayinca dinden mi cikiyoz anlamiyorum ya böyle insanlar var daha

• 3ay

neler neler gördüm valla billa inan inanamazsın yazsam roman olur

En İyi Kız Görüşü

• Herşeyi dine baglayanlari sevmiyorum. Staj yaptığım yerde bir kiz vardi kapali hep siyah giyerdi iyi kizdi. Sevgilisi vardi ama. Birgun dedimki kizlarla cafeye gidecegiz sende gel. Dediki orda erkekler var garsonlar falan olmaz. Hic unutmuyorum olamaz boyle bisey ben buna geri kafalilik derim sadece. Kotu bisey

1|0
    0|0
    • 3ay

hah bende bundan bahsettim kız sevgilisiyle arkadaşı gibi takılıyo yanında oturuyo kalkiyo sadece temas olmasın diye kız sevdiğine sarılmiyo bile bence olamaz ya sarılmak çok güzel bir duygu ama temas var diye olmaz diyo kız bunun yüzünden sevgilisnden ayrıliyo

• 3ay

Valla bak yemek aralarinda geziyoruz cocugun calistigi yerden geciyoruz ariyo kapiya cik diyo 5 dk bakiyo gidiyo 10 yaşında ki ergenler yapmaz bunu nssjksjs

• 3ay

o kadar olmaz ya valla sjjxjxd

Erkekler Ne Diyor 34

• Dini eğitimin sıfır bu belli senin dindarlık diye kafamda canla dirdigin şey zaten hakiki islamla uyuşmuyor ki zaten toplumumuz İslami tam anlamıyla doğru algilayabilseydi senden önce kendilerini eleştirildi. Ben senin büyüğünün tavsiyeme kulak ver iş lafa geldimi Almayı kuranı dini sana bana bırakmayan tiplerden uzak dur tecrübeyle sabittir ki bu tipler genelde konuştuklarının aksine şerefsiz çıkıyor 2 İslam dinini ozellikle peygamber efendimizin iyice bir araştır sen o sahillerden olma

1|0
    0|0
  • yıllarca dindar gezdim beyni uyuşturuyor, haksızlıklara karşı susuyorsun göklerdeki kankamız senin cezanı verir deyip geçiyorsun. dindarlık beyni uyuşturur

2|0
    0|0
  • Kötü. 2016 yılında halen dindar takıntılara endeksli yaşayan insanlar çağın gerisinde kalmıştır.

1|0
    0|0
  • Üslupları itici. Evet bunun farkında değiller. Yani benzetme yaparsak Allah sevgisi aşılamak yerine Allah korkusu ile sana telkinde bulunuyorlar.
    Dindar olmak iyidir. Keşke hepimiz iyi birer dindar olsak. Dinci olmak tehlikelidir :)

1|0
    0|0
  • Dindarlık iyidir yobazlık kötüdür

1|0
    0|0
  • Din kişiye değil topluma inmiştir. Ancak barbar (ki bu ozelligimize asigim) bir milletiz ki birbirimizi kirmadan duramiyoruz.

1|0
    0|0
  • Dindarlik kisinin kendinedir. Önce kisi kendine bakmalidir. Kendini düzelttiginde etrafindakiler de düzelecektir.

1|0
    0|0
  • Kendini günümüz şartlarına uyarlamamış yeniliğe açık değil körü körüne bişeye bağlı olursa sabit fikirli olursa dindarlığı hiç bişeye yaramaz bence. Din benim kapalı ortamda yaptığım ibadetle Allahla aramdaki iletişimdir 3. Şahsa ve gösterişe gerekyok

1|0
    0|0
  • İyi niyetle söylenenleri yankış anlamamak lazım yermek için ısrarla aynı tondan gelenlere gereken cevabı vermelisin

1|0
    0|0
  • Bırakalım bu muhabbeti
    O insan seni sıkabilir ikazları ile ama
    O da ikaz ederek görevini yapıyor
    Sen uyarsın uymassın o ayrı bir konu
    O sadece inancı gereği uyarıda bulunuyor
    Empati ve anlayış çok önemli

1|0
    0|0
  • dindarlık kötü değil, dincilik kötü.

1|0
    0|0
  • ben inanmam her daim saygım vardır ama bu sayfada da bu harammdır sevgilşim bana gömdü harammdır elini tuttum caizmidr gibi soruları gördükçe sinirlerim bozuluyo nihat hatipoğlumu burda lan dan. galak ne soruyon

1|0
    0|0
  • Ben zararını görmedim Dkab öğretmeni adayıyım

1|0
    0|0
    • 3ay

Hocam diye hitap edeyim
      hocam öyle insanlar var ki benim başım açık diye beni kötüluyolar aslında öyle insanların kotulemelerinden bahsediyorum

• 3ay

Hocam demesen de olur estağfurullah :)
      Ama bak dostum ben şu zamana kadar kimseyi başı açık diye kötülemedim hatta bazı kızlar tanıdım birtek başı açık ama hem huy hem giyim kapalıya 10 basar
      Ben sana açık gez demiyorum kapansan iyi olur diyebilirim sadece ama kapanmıyorsun diye de seni kötülemeye hakkım yok :)

• Herkes kendine dindar olsun

1|0
    0|0
  • Dini ne kadar iyi anladığımıza bağlı.

1|0
    0|0
  • Din hiç bir zaman kötü olmadı ama din tüccarlığı her zaman kötüdür dini kullanarak yapılan herşey kötüdür ama dini tertemiz yaşamak insanlığın en güzelidir.

1|0
    0|0
  • Kötü, ne kadar saçma iş yapan varsa azından bir din olgusu

1|0
    0|0
  • “Din devletten tamamen ayrı tutulmalı, din adamları da politikadan..” Felicite de Lamennais

1|0
    0|0
  • Kötü bir şey bence insan dindar olmadan da iyi olabilir ama nice dindarlar gördük ki adamlıkla alakaları yok.

1|0
    0|0
  • İyi tabiki toplum bireye göre şekillenir...

1|0
    0|0
  • sen bildiğin yolda git

1|0
    0|0
  • Kötü yobazlık

1|0
    1|0
  • Günah olduğunu bilip günahında ısrar etmek insanı dinden çıkarır.

1|0
    0|0
  • müslüman olmak kötü degil islamı yozlaştırmak kötü farkı anlayın

1|0
    0|0
  • Dinin emridir arkadaşıni uyar der ya da insanları

1|0
    0|0
  • ben seviyorum ama herşey gibi bunun da fazlası zarar

0|0
    0|0
  • Gerçek dindarlık iyi.

1|0
    0|1
  • Dini yaşıyorsa iyi. Yaşamıyorken yaşıyormuş gibi yapıyorsa kötü.

1|0
    0|0
  • iyi..

0|0
    0|0
  • dindar yanım tutunca hoş görüm artıyor.. vefam artıyor.. güler yüzüm artıyor.. sence kötü mü

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 13

• Müslüman diğer Müslüman' ı uyarmalı diye biliyorum ben ama herkesin dini kendine.

Özgürlüğün tutsaklık olduğu bu Dünya' da doğru ne kaldı ki dini inançlara saygı olsun.

Ben misyonerlerden nefret ediyorum ve açıklanan misyonerlere inanmayan saflardan dehşetle ürküyorum yıl 2016 olmuş beyinlerini kullanmaya hala üşeniyorlar dehşet!

1|0
    0|0
  • insanlar istediklerine inansın umrumda değil. ahlak ve saygı çok önemli asıl. dindarlar dinsizlerden daha beter hale geldi.

1|0
    0|0
  • Toplumda bazı şeyleri inançlara dine vurarak yapmaları rahatsız edici insanların inançlarını kendilerine saklamalarından yanayım ve birbirlerinin inançlarını sorgulamamalarından.

1|0
    0|0
  • Kötü

1|0
    0|0
  • Dini öne çıkarmak değil biz ona uyarmak diyelim sadece seni yargılamamak değil fikrini ifade etmek bu

1|0
    0|0
  • Zaman zaman iyidir. Doğru olanı söylüyorsalar tabi. Sonuçta iyi bir amaç tabi amaçta iyiyse yani öyle😄

1|0
    0|0
  • Kişiye bağlı bir şey bana saygı duymak düşer sadece

1|0
    0|0
  • Dindarlık güzel

0|1
    0|0
  • Aşırı dindarlık kotu zaten herseyin asirisi kotu

1|0
    0|0
  • Neden kötü olsun ki

1|0
    0|0
  • gördüğüme göre kötü dindar olup geri kafalı olmayan bir insan gördün mü?

0|0
    0|0
  • Bence iyi, sana yol gösteriyolar böylece daha az günahlar işliyosun.

0|0
    0|0
  • Allah fırsat veriyor kul rahatsız

0|1
    0|0
Yükleniyor...