Acıyı saklamak cekmekten daha zormus? acınızı saklamak zorunda kaldınız mı hiç?

otuz yasında işinde gücünde biriyim. hayatım esasında gayet yolunda, maddi manevi. fakat öyle mutsuzum ki konus deseler anlatamam yaz deseler yazamam, sadece cok mutsuzum diyebilirim. uzun bir ilişkim vardı aylar önce bitti, onu özlüyorum belki de onunlayken olan kendimi özlüyorum, bilmiyorum... mutlu gozukmekten cok yoruldum. habire gülüp sohbet etmek yerine ben hungur hungur aglamak istiyorum arkadaslarımın yanında, utanıyorum. hersey gecmıs bitmiş unutmus alısmıs gibi davranmaktan asırı yoruldum. az once eve girer girmez daha koridorda aglamaya basladım. zaten eve donus sebebım de buydu.. gitmiyor içimdeki sıkıntı ve caresızlık hissi. bu durumu ne kendime ne yasıma yakıstıramıyorum haliyle daha da beter ofkeleniyorum.. gecmıyor napsam.. acı cekmeye razıydım ama acıyı saklamak hesabımda yoktu, cok yorucuymus.. acınızı sakladınız mı hiç? acı cektiginiz için kendinizi ezik gibi hissettiniz mi hiç?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Acını saklamak zorunda değilsin ki. Utanılcak bişey yok. Acı çekmek duyarlı kişiler içindir. Bazen dozunu kaçırıp kendimizi daha fazla hırpalıyoruz ama yaşadığım şeyler için değer mi dersen, değer derim. Bu halde olacağımı bilsem gene çok severdim. Bunların sadece bir süreç olduğunu unutma. Arada sırada ilerisi için hayal kurmayı eksik etme. Zamanla onların peşinden koşmaya başlar, kazandıkların için eski sevgiline minnettar bile olabilirsin.

1|0
    0|0
    • 3ay

güzel yazmıssınız öncelikle tesekkur ederim. acımdan utanmıyorum da hala acı cekiyor olmaktan su halımden bazen utanıyorum, yakıstıramıyorum. bir de karsı taraf hayatına devam ederken, benım eve girer girmez aglamam falan yasıma yakısmıyor bir kere en azından bana gore yakısmıyor.
      anlatmama sebebım de, hala mı üzülüyosun o buna degıyo mu sence tarzında cumleler duyacak olmam. gordugum seyleri ustune basa basa soyleyecekler yine.. iyiligim için belki, fakat gereksiz cunku zaten biliyorum..

• 3ay

cok teşekkür ederim.

• 3ay

rica ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Kimse derdinizi tam olarak ne anliyor ne de hissedebiliyor. Teselli edilmek genel olarak benim hosuma gitmiyor ve samimi bulmuyorum da. En iyisi kimseye bahsetmemek ve gidip namaz kilip Rabbe anlatmak, yardim dilemek.

1|0
    0|0
    • 3ay

hissettiklerimi söylemişsin. acımı anlamayacakları gibi, hala mı üzülüyosun? ya salla sunu bak o nasıl mutlu minvalinde gereksiz beni üzen, ama onlara göre teselli edici hatta gercegi gösterici cümlelere maruz kalıcam.. ben bunu istemiyorum.. ayrıldıgımızı söyledim bir kac gun de üzerine konustuk sonra lafını hıc acmadım cunku neler duyacagımı biliyorum, gerek yok. dua ediyorum bol bol. bazen o kadar üzülüyorum ki gördüklerime beddua da ediyorum elimde olmadan.. allah yardımcım olsun isteyen herkesin olsun.

• 3ay

Kafanizi baska seylerle mesgul edin. Sevdiginiz seyler, neyden hoslaniyorsaniz. Ve dusunun ki karsinizdaki insan uzulmenize degmiyorsa yipratmamaliyim kendimi diye.

Erkekler Ne Diyor 7

• Ağlatacan yeminlen. Unutacaksın başka çaresi yok. Kafayı dağıt biraz, sabah kuşlar göç vakti kalk, camı aç bir derin nefes al, boşuna kendini harap ediyorsun, yeni güne başla, basit olucak ama dünya hâla dönüyor. Ama bunlari yapmadan önce çok derinden boli ağla açıl. Ondan sonra yap. Hayat bazen böyle yapıyor acı ama gerçek.

Hee ben böyle bişeyl yaşamadım çok şükür ama yasattin resmen. Gece gece kalp gözüm filan acik duruyor, birebir yasadim şu an.

1|0
    0|0
  • acını saklamak için neden kendini bu kadar hırpalıyosun acı çekiyorsan mutluluk rolü yapmak neden bunlar geçiş süreçleri eminin yakın zamanda hepsini atlatacaksın

1|1
    0|0
  • hayır olmadı hiç

1|0
    0|0
  • İçin şiir gibi, gözlerin dalgalı vuruyor, evin zindan gibi, kalbin bir enkaz.

Seni senin gibi olanlar anlar.

Eşşek den düşene demişler ne oldu.

Demiş, beni ancak eşşek den düşen anlar.

Üzülmek için hayat ve zaman çok kısa, şöyle düşün mutluluk gibi acı ve ayrılık da normal, bu duygular insanlar için var.

Sevgiyle kal.

0|0
    0|0
  • Eziklik yok. Acı taşımak herkesin harcı değil. Herkes yapamaz. İntihar edenler var. Biz şükür ediyoruz. Ezik değil kralız 😎

1|0
    0|0
    • 3ay

:)))) tesekkur ederim umut dolu yazmıssın:)
      onlar hayatlarına devam ederken oturup bu yasta acı cekmeyi kendime yakıstıramıyorum halıyle kendime ofkeleniyorum bu da kendi gözümde beni ezik yapıyor. dedigin gibi belki kralımdır belki dogrusu benimdir ama, anlatamamak anlatınca hala mı üzülüyosun gibi cumleler duymak onlarda can sıkıcı.. kurtulmamız dilegiyle:)

• 3ay

vallahi ne dogru yazmıssın. ne acılarla sınandım. gecen sene babamı kaybettım mesela. hala üzülsem özlesem de gelmeyecegini bildigim için ölüm fikrine alıstım alısmak zorunda kaldım.
      gecen yıl bu zamanlar asıl acıyı cekıyordum şimdi bu yıl acı gene acı sekli degişik sadece. seneye dilerim güzel seyler olur bu zamanlar da. dedigin gibi vay bee diyerek bakarım maziye.

• 3ay

Kuzen başın sağolsun. Mekanı cennet olsun. Beterin beteri var. Evet acı ile sınanmak iyidir bir bakıma. Zaman gelir acı hissetmezsin. O kadar etkilemez seni

• evet, herkese anlatmam zaten

1|0
    0|0
  • Benzer süreçleri yaşamışız. Uzun ilişkinin üstünden ayların geçmesi maalesef yetmiyor. Yıl geçmesi gerekiyor ki toparlanabilesin.

1|0
    0|0
    • 3ay

sanırım bu bizim için gecerli. hatır gönül bilenler için. karsı taraf hayatına devam ediyor gibi görünüyor gayet. bu daha da incitiyor.

• 3ay

Belki de terk etmek zorunda bırakıldın. Seni buna zorlayan asıl terk edendir.

• 3ay

cok düşündüm bu dediklerinizi. hepsini düşündüm.. ama bu soruların cevabı bende yok. cevapsız oldukları ıcınde kurtulamadım bu acıdan. bu dedıgınızın cevabını ogrenebilseydim mesela kus gibi hafiflerdim.

Kızlar Ne Diyor 5

• En iyisi acıyı saklamak. Acı paylaştıkça azalır derler ya. Onun acısını unutup başka dertler yükleniyor üstüne.

1|0
    0|0
  • Evet malesef

1|1
    0|0
  • Evet bir acıyı kimseyle paylaşmamak büyük sorumluluk ve can acıtıcı

1|0
    0|0
  • Bende içime atarım acıları diyemem

1|0
    0|0
  • hemde çok kere :(