Ailemin istemedigi bir evlilik ve simdi hamileyim. Ancak ailem hâlâ bana küsler bu sureci nasil atlatabilirim?

Ailemin istemedigi birisiyle evlendim. Evlenirken de benim ailemin haberi yoktu. Kaçarak evlendik yani. Esimin ailesi ile nikahi kiydik. Evleneli iki sene oluyor. Şu an hamileyim. Doğum yakin bir zamanda olacak. Annem babam bazi akrabalarim bana küsler. Kardesimle görüşüyoruz sadece. Cok üzülüyorum bu duruma. Bebegimi falan da görmek istemiyorlarmis. Sizce dogum sonrası barismazlar mi? Böyle olmasına uzuluyorum ya. Şu an evliligimle ilgili sıkıntım yok cok şükür mutluyuz. Esim ve ben de çalışıyoruz maddi problemimiz yok. Onun ailesi de iyi insanlar. Ama bir taraftan su hamileligimde ozellikle kendimi yalniz hissediyorum. Napmaliyim sizce?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• anneni ara soyle anne dogum yapacam falan die.. ayni sey bnmde basimda bacimi annemde babamda affetti ama ben etmiom dun mesaj atmis bana aradiginda acmiom die abi dayi oluyorsun demis affetmicem diyorum fakat cocukla gorursem yuregim yumusar die korkuom ;) bunlari bir dusun bence ;)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuda ailelerin tutumu genelde sert oluyor, ama iki sene geçmiş çocukta olacakmış biraz daha sabredin ya da görüştüğünüz kardeşinizle onlara güzel mesajlar gönderin belki olumlu geri dönüşümler alırsınız. Onları anlamaya çalışın sizinde çocuğunuz olacak sizi yüz üstü bırakıp gitse sizde aynı şekilde kırılırsınız. Gönül almak bazen çok zor olabiliyor.

1|0
    0|0
    • 3ay

Dogru söylüyorsun aslinda. Ozellikle annem gerçekten evlenmeden once de boyleydi. Başkalarına kırılınca da kolay kolay affetmezdi. Insanin hatasını da surekli yüzüne vuran hatirlatan bir insan. Babam aslinda daha naif ona göre. Eşimi de ben cok uzun yıllardır tanıyordum. Cocuklugumdan beri. Sevdigim icin onu da birakamazdim. Ailemin bu kadar uzun sure küs kalacağını da düşünmemiştik doğrusu.

• 3ay

Keşke ikna edip öyle evlenseydiniz. Ama olan olmuş zamanla düzelir aranız, siz sabredin yeter ki.. Bebek aranızın düzelmesine sebep olacaktır, eminim onlarda torunlarını merak ediyordur. Bebeğinizi de iyi günlerde büyütün...

Erkekler Ne Diyor 2

• cocuk olduktan sonra yumusar ortalik. ilerde duzekir. hersry

1|0
    0|0
  • evlatlıktan redderim ben olsam

1|0
    0|0
    • 3ay

Neden yani? Ben mutluyum. Evet ailemin istemediği birisi ile evlendim. Ama mutluyum. Kotu bir sey de yapmadığım. Bir evladım olacak insallah. Onların istedigi birisi olsa mutlu olacagimin garantisini kim verebilir? Ayip mi yaptığım? Cok mu kotu?

Kızlar Ne Diyor 2

• Öncelikle canını sıkmamalısın. Sonuçta hamilesin. Aile çok önemli kavram. Hiçbir zaman sadece dört harfli bir kelimeden ibaret olmamalı. Manevi hediyeler insanları birbirine bağlar. Mesela birinde yazdığın gibi doğan bebeğinin resmini gönderebilirsin bir de o resmin yanında sende varsa kendi resmini se koyabilirsin. Hem torun sevgisi başka oluyor. Zaman en bütük ilaçtır, geçer bu günler.

1|0
    0|0
  • Gerçekten üzüldüm ailenle konuşmayı onlardan kaçtığın için seni affetmelerini istesen güzel bir dille ulasamiyorsan evlerine birşey gönder yazı, fotoğraf ya da bir aninizla ilgili bişey mutlaka konuşmanın bir yolunu bulup kendini affettirmelisin bence

1|0
    0|0
    • 3ay

Konusmaya çalıştım ama etrafindakiler sanirim onlari dolduruyor. Biraz da kinciler. Mektup gibi bir şey atabilirim bebek dogunca resim vs. Bu mantikli aslinda. Allahtan kardesimi cok seviyorum ve görüşüyoruz. Ama o da bu konuda yardimci olamıyor.

• 3ay

Bebek dogunca bebekle fotoğrafını gonderebilirsin icinede yazi yazip belki o zaman yumuşar ama sen şimdi bu aralar cok canını sıkmamaya çalış hamilesin sonuçta :)

Yükleniyor...