Evli çiftler çocuk yapma kararını nasıl alıyorsunuz?

Tamamen sosyolojik amaçla sorulmuş bir sorudur. Ülkenin durumuna bakınca bir gelecek garantisi yok, huzurlu güvende bir ortam yok. Dünyada umut verici bir gelişme de yok. Aile kurma kararı alarak mutsuz insanlar yetiştirmeyi nasıl göze alıyorsunuz? Neslin devamı için verilen bu karar bencillik değil midir?

1|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• Peki bu ulkeyi guzel yarinlara belkidr senin yetistirdigin cocuk getirecek? Bunu da dusundun mu? Belkide bu yalnis yolda giden toplumu senin yetistirecegin evlat duzeltir?

1|0
    0|0
    • 3ay

bu çok romantik bir düşünce. bir Atatürk'ün daha yetişme ihtimali peşinden sürükleyeceği kitleleri bulma ihtimalinden daha yüksek, ve ikincisi olmazsa cesareti söner.

• 3ay

haklısınız, nickinizden belli hala insanlığa inancınız var. benim inancımsa her gün haberleri açtığımda ölüyor.
      Yine de insanlık için elimizden geleni yapmamak düzene teslim olmak gibi. Savaş ya da kaç.

• 3ay

Unutmayin iyiligin kiymetini bilmemiz icin kotulugun olmasi gerek dunya iyilik dolu olsaydi biz Şu an daha iyi bir dunyayi nasil yapariz diye konusmazdik ve iyilik kiymetli olmazdi bu yonden bakarsaniz hayata daha genis bakma imkaniniz olur

En İyi Kız Görüşü

• O kararı birazcık hormonlar alıyor aslında. Çocuk sevmeyen ben bile bir dönem çocuk istiyorum diye tutturmuş durumdaydım. Tamamen hormonlar :D

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• "Hayatım bugün et ete değecek" diyerek.

0|0
    0|0
  • Ne yapalım yaşamı mı durduralım

0|0
    0|0
    • 3ay

ya insanlar bilinçlensin artık çocuklar ölmesin, ya da toplu intihar edelim.

• 3ay

Aşağılayıcı mı kafa Cidde'n sorunlu senin bir kaç kendini bilmez düzen bozucu karaktersiz şaysiyetsizlerin eylemlerini bütün topluma mal etmen de senin yetişme tarzın heralde

• 3ay

Onları topluma mal etmiyorum. Onlardan kaynaklanan olaylara tepkisiz kalarak acısını hissetmiyorsan insanlığını sorgulamalısın.

• bazen istemeden oluyor 😀

0|0
    0|0
  • o halde evlenme

0|0
    0|0
    • 3ay

çocuk yapmak için evlenilmez, evlenilir istenirse çocuk yapılır. evlatlık almak mantıklı geliyor

• 3ay

saçmalıkkk

• 3ay

neresi sacmalık seni yapan niye yaptı koca cin bak haline yaslı nüfus genc potansiyel lazım

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence bencillik.
    Çocuk sahibi olmak istiyorsan evlat edinebilirsin, zaten bu pis dünyaya gelmiş hali hazırda bir çocuğa aile olup onu mutlu etmek varken dünyaya yeni çocuklar getirip kimsesiz çocukları dünyaya terketmeyi mantıklı bulmuyorum. :|

1|0
    1|0
    • 3ay

kesinliklee. onlarca kimsesiz çocuk varken -terkedilme dışında annesi babasnı kaybetmiş de olabilirler- evlat edinmek daha mantıklı

• Evlendin zaman hep icinde bir cocuk istegi oluyor artik cekirdek aile olmk istiyosun omrun boyunca iki kisi kalamiycana gore cocuk istegi geliyo zamanla ha bide cocuklari cok seviyorum ikiz bebeklerimi bekliyorum 😘💕❤😍

0|0
    0|0
  • Tarih adaletsizlikler, zulümler ve zor iklim koşullarında dolayı yaşam mücadelesi verenlerle dolu. Şu 30 yıldaki olaylar yeni şeyler değil. Dünya "büyük buhran" atlattı, dünya savaşlar gördü. Hayat devam ediyor. Çocuk umuttur

0|0
    0|0
    • 3ay

Çocuk umuttur. Doğru. Ama ben babası ölen çocukların yüzünde katledilen umutlarını görünce içim eziliyor.

• 10 tane çocuk doğurmayacaklar iki çocuk sahibi olsalar bile dünya nüfusunda bir artışa sebep olmayacaklar doğumun yanında bir de ölüm gibi bir gerçek var bilmem farkında mısınız, ki günümüzde bir tane çocuk sahibi olan da çok yani bu durumda nüfus artışı olmaz azalır. hiç çocuk olmasa aile kavramı nasıl oluşacak. tabi evlilik de saçma aslında bulduğunuzla yiyişip durum midesizler.

0|0
    0|0
  • daha çok doğaçlama oluyodur

0|0
    0|0
Yükleniyor...