Dünyayı değiştirebilceğinizi düşünüyor musunuz?

Ben değiştirebilcegimi düşünüyorum ataerkil düşünceyi, kadınların aşağılık varlık olarak görülmesini. Ben bu isteğimi gerçekleştirebilmek için her türlü damgayı yemeye de hazırım. Siz?

1|2
3|34

En İyi Erkek Görüşü

• Senin dediğin imkansız benimkide imkansız benim değiştirmek istediğim olay savaşlar bitsin terör yok olsun

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Destekçim olur ise belki.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Mesele değiştirmek değil. Turkiye deki insanlar inandıkları dışında bişeyi dinlemiyorlar. Sorgulama yeteneği yok bizim insanımız da. Mesela şahitsiniz bu halkın bütün dincileri Fetullah Gülen e inanıyordu. Hor gördükleri Kamer Genç, Fetö nun ne olduğunu anlamıştı ama bunlar, dinlemiyorlar ki..
    "Bi Ben bilirim, Bide Şeyhim bilir."
    Kafa bu...

2|1
    0|0
    • 3ay

Yavaş yavaş değiştiricem işte ömrüm yetmesede öncü olucam. Bu cahillikten dünyayi Türkiyeyi kurtaricam. Sadece tek isteğim bu

• 3ay

Ayarlardan girip mesaj kutunu acabiliyon

• 3ay

Rlara giriyorum ve mesajlari acmak diye bisey yok. Belki seviye 1 oldugum icindir. Öyle bir olay yok

• Adamın biri dünyayı değiştirmeye karar vermiş..
    Uğraşmış başaramamış..
    Sonra ülkesini, olmamış..
    Yaşadığı şehri, olmamış, mahalle olmamış, ailesi olmamış.. Ve ölmüş..

Evlatları mezar taşına:
    "Babacığım sen dünyayı değiştirmek için önce "kendinden" başlasaydın; bizi, sonra mahalleni, sonra şehri, sonra ülkeyi, sonra tüm dünyayı değiştirirdin.." yazmışlar..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Hayır kanks

1|0
    0|0
  • Hayır öyle bir çabam yok

1|0
    0|0
  • ataerkil düşünce bence kalkmamalı çünkü bunun kalktığı yerlerde erkeklerin ezildiğini net olarak görüyoruz yani istisna erkekler var onlar da işte paralılar şulular bulular yani kısaca acırsan yetime döner koyar geri sana aksini düşünüyorsan ikna edici olabilmelisin

1|0
    1|0
    • 3ay

karakteri sağlam çok erkek tanıdım ama hiç sevgilileri yoktu olmamıştı da sevmek için sevmek istiyorlardı anlattım kızların sevilmeyi hak etmediğini bazıları ikna oldu bazıları bildiği yoldan şaşmadı işte

• 3ay

sana göre saçma ama bu kadın düşmanlığı üzerinde çok düşünülmüş ve en sonunda karar verilmiş bişey yoksa kadın gibi bişeye kim neden düşman olsun ki ama işin aslı öyle değil karakterin temeli aynı olunca hepsine karşı nefret oluşuyor

• değiştiremezsin hele ki ataerkil yapıyı.. ayrıca şu an kadınların sahip olduğu tüm hakları size gene erkekler verdi yani atatürk ve ekibindeki erkekler.. yani siz kadınlar erkeklere karşı savaşarak kazandığınız haklar değil yani.. dünyayı değiştiremezsin ve asla değişmeyecek..

1|0
    0|0
  • Ne demişler;
    Dünya güzel bir yer olsun demekle güzelleşmiyor, Sen güzel bir insan ol;
    Dünya başlasın biryerden GÜZELLEŞMEYE..

1|0
    0|0
  • kadınlar aşağılık filan değil sadece kadınlar arasında sadece kadınlara özgü sınıf farkı var ev kadını demek en basit örnek ama ev kadını olmaktan gurur duyan saf müslüman kızlar olduğu sürece bu böyle devam eder yani kadınların statüsünün düşüklüğünün sebebi tamamen kadınların kendisinin suçudur

1|0
    0|0
  • Senin dediğin göğe merdiven dayamak gibi bir şey kocamdır döverde severde diyen kadınlar var oğlunu doldurup gelinini dövdüren kaynanalar var e bide hakikatten dayağı hak eden kadınlarda var

1|0
    0|0
  • Dunyayi degistirmek imkansiz. Insanlarin egitim duzeyi ve artik bu cahillikleri kabullenmisliklerine baktikca imkansiz birsey gibi gorunuyor

1|0
    0|0
  • Evet değiştiririm. Ama önce kendinden başlayarak. Kendisini değiştiren, dünyayı da dünyasını da değiştirir.

1|0
    0|0
  • Dünya beni değiştirsin

1|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • İslamdan çıkman gerek bunu düşünyorsan

1|0
    0|0
    • 3ay

@karyaminas bunları bilmiyorumdum

• 3ay

Sayın soruyu soran kardeşim sen müslümanların güzel sözlerine fazla aldanmışşsın. Bak müslümansın buna saygı duyuyoruz ama hakkaten çok şeyi bilmiyor müslümanlar.
      İslam ve yahudilik birbirine çok benzer. Hristiyanlıkta tek eşlilik zorunludur ve ayrılırsan eşinden zina yapmış olur her iki tarafta ve çok büyük günah oluyor.
      Sadece her denene inanmayın kendiniz her dini araşıtrın ve kenidiniz karar verin.
      Sen kendi isteğinle müslüman olursun bizde sadece sana saygı duymak düşer.

• O zaman kadınları değiştirmeye başla. Çünkü onlar değişirse dünya da değişir.

1|1
    0|0
  • beni dacet etmeden duramiyon demi 😀😜

benim yok insan doğası asla degişmez 😉

1|0
    0|0
  • Çok zor knk ahhsdbff

1|0
    0|0
  • Dünyayı değil ama etkileşimde olduğum kişileri olabilir

1|0
    0|0