Evliliği insanlar uydurdu değil de Allah emretti demeniz için kanıt ya da mantıklı açıklama yapar mısınız?

Ben normalde müslümandım ateist cümlesini görünce onlar pis kafir vs düşünüyordum sonra kafama bir soru takıldı o sorudan sebep dini sorgulamaya başladım internetten araştırmalar yaptım acaba ateistler Allaha neden inanmıyorlar diye ve ateistlere katıldım anlartıkları hem mantıklı hem de doğru bilgiler idi o zaman bende ateist oldum ama o kafama takılan soruyu çözebilsem ateistlerin söylediklerine inanmayacam tekrar dine dönecem soru şu mesela ben evlenecem vesikalık resmimle kimliğimle evlendirme dairesine gidip devletin memurunun defterine imza atınca evlenmiş oluyorum öyle mi hani evlilik Allahın emriydi beni resmen devletin memuru evlendiriyor evlilik Allahın emri falan değil inandırıcı olsun diye hoca da üflüyor devletin bizi evlendirmesinin sebebi kız hamile kaldıktan sonra erkek karısını ve çocuklarını bırakıp gitmesin diye evlendirerek zimmetliyor ve evlilik Allahın emri diye uydurulmasının sebebi erkekler kızlara tecavüz etmesin diye evlenmeden yatmak zina diyorlar bu arada konu dışında çok anlatılacak konu var da ben sadece evlilik Allahın aemri değil konusundan bahsetmeye çalışıyorum bana mantıklı cevap verin dine dönecem evliliği insanlar uydurdu değil de Allah emretti demeniz için kanıt ya da mantıklı açıklama yapar mısınız bu arada sorumu burada bitiriyorum kısa tutuyorum siz yorum yapınca tartışırız açıklamalarınıza cevap verecem bu arada muhammed neden kendisi gibi 25 yaşındaki kızla evlenmedi çünkü muhammed 25 yaşındayken fakirdi diye hiçbir kız muhammede bakmıyordu muhammedin arkadaşlarının 15 yaşında evlendiği bir yaşta evde kaldı sonra 25 yaşındayken 40 yaşında 5 çocuklu bir nineyle evlendi muhammed 25 yaşına kadar evlenemedi diye kızlara güvenmiyordu işte kanıtı Nisa süresi 117. ayet Onlar, Allahı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar. Hâlbuki (aslında) azgın bir şeytana tapmaktadırlar. (Allahın kadın hakkında azgın şeytan demesi)

1|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Evlenmek farz degil ki evlenmek istemeyen evlenmesin ve insanlar artik kararlara saygi duysun uyduruyorlar bunlari..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Araştıran sorgulayan müslüman oluyor bu bir gerçek. andavallar kibirlenenler attist oluyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• helalin oluyo cunku evlenince

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bunu Dinden çıkmak için sebep göstermen saçmalık böyle basit şeyleri sorman mantıksızlık en basiti Afrikada bilinen bilineyen bir çok küçük kabile evlilik ayinleri düzenliyor ne kağıt üzerinde nede başka br belge olmadan Karı Koca sayılıyor onlar bile evlilik kurumuna saygı duyarken sen çıkmışsın neyi savunuyorsun oldu git sokakta beğendiğin kızın üstüne atla nasılsa senin için Yaradan Yok senin için günah yok

0|0
    0|0
    • 3ay

sokaktaki kızın üstüne atlarsam polis hapse atar

• 3ay

Farkındamısın insanların koyduğu kanun seni şekillendiriyor Kızın hislerini özgürlüğünü düşünmüyor ilk aklına gelen şey polisin seni tutuklaması oluyor Dinde İslamda budur Dinen evlilikde budur Eskiden Kağıt üstünde evlenmek mi vardı bu cumhuriyetle birlikde geldi Dini Nikahın amacı evlenen insanların eşe dosta akrabaya evlendiklerini göstermek ve Evlenenler için hayırlı duaların yapıldığı bir Adet 40 yaşındaki insana nine demişsin bu gün bir çok erkek ve kız olgunlardan hoşlanıyorum dediğinde garipsemiyorsun ya da 40-50 yaşıana kadar evlenmeyeni garipsemiyorsun ama Peygamber efendimiz Olgun bir bayan ile evlendiğinde yadırgıyorsun ya da geç evlenip evlenmemesini sorguluyorsun sen Peygambr efendimizin hangi koşullarda neden evlendiğini biliyormusun

• La yarım yamalak bilgiyle yazdıklarına bak. Komiksin cidden. Ateistler bile gülüyordur sana :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...