Evliliği insanlar uydurdu değil de Allah emretti demeniz için kanıt ya da mantıklı açıklama yapar mısınız?

Ben normalde müslümandım ateist cümlesini görünce onlar pis kafir vs düşünüyordum sonra kafama bir soru takıldı o sorudan sebep dini sorgulamaya başladım internetten araştırmalar yaptım acaba ateistler Allaha neden inanmıyorlar diye ve ateistlere katıldım anlartıkları hem mantıklı hem de doğru bilgiler idi o zaman bende ateist oldum ama o kafama takılan soruyu çözebilsem ateistlerin söylediklerine inanmayacam tekrar dine dönecem soru şu mesela ben evlenecem vesikalık resmimle kimliğimle evlendirme dairesine gidip devletin memurunun defterine imza atınca evlenmiş oluyorum öyle mi hani evlilik Allahın emriydi beni resmen devletin memuru evlendiriyor evlilik Allahın emri falan değil inandırıcı olsun diye hoca da üflüyor devletin bizi evlendirmesinin sebebi kız hamile kaldıktan sonra erkek karısını ve çocuklarını bırakıp gitmesin diye evlendirerek zimmetliyor ve evlilik Allahın emri diye uydurulmasının sebebi erkekler kızlara tecavüz etmesin diye evlenmeden yatmak zina diyorlar bu arada konu dışında çok anlatılacak konu var da ben sadece evlilik Allahın aemri değil konusundan bahsetmeye çalışıyorum bana mantıklı cevap verin dine dönecem evliliği insanlar uydurdu değil de Allah emretti demeniz için kanıt ya da mantıklı açıklama yapar mısınız bu arada sorumu burada bitiriyorum kısa tutuyorum siz yorum yapınca tartışırız açıklamalarınıza cevap verecem bu arada muhammed neden kendisi gibi 25 yaşındaki kızla evlenmedi çünkü muhammed 25 yaşındayken fakirdi diye hiçbir kız muhammede bakmıyordu muhammedin arkadaşlarının 15 yaşında evlendiği bir yaşta evde kaldı sonra 25 yaşındayken 40 yaşında 5 çocuklu bir nineyle evlendi muhammed 25 yaşına kadar evlenemedi diye kızlara güvenmiyordu işte kanıtı Nisa süresi 117. ayet Onlar, Allahı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar. Hâlbuki (aslında) azgın bir şeytana tapmaktadırlar. (Allahın kadın hakkında azgın şeytan demesi)

1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...