İnanan arkadaşlar, Tanrı'nın varlığının en büyük kanıtı nedir?

İnanan arkadaşlar, Tanrı'nın varlığının en büyük kanıtı nedir ?

Sizce nedir en büyük kanıtı
sensin
rüya görmen gibi saçma cevaplar vermeyin 😀

Not:Tanrı diyorum çünkü aramızda müslüman olmayan ama inanan arkadaşlara saygısızlık etmemek için..

0|0
9|20

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşim etrafına bir bak bu kurulu mükemmel işleyen düzenin arkasında mükemmel bir yaratıcı yok mudur?

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dışarıya bir bak bakalım herhangi bir kusur görebiliyor musun bulutlara bak dağlara bak. Peki ya güneş sistemimize ne demeli gökte asılı duran ateş topuna? Yıldızlara? Bir yağmur bulutu bünyesinde yüzbinlerce ton su barındırır, bir anda üzerimize inse o su heryeri yerlebir eder ama üzerimize tane tane yüzümüzü okşarcasına düşüyor. Bunlar tesadüfen oluşamayacak kadar mükemmel üstü bir nizamla oluşturula şeyler. Sonuç olarak gözümüzün önünde aklımızın alamayacağı kadar güzel kusursuz bir resim var bu resim ressamsız olamaz değil mi?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• kazada 2 kız 1 erkek 3 çocuğunu kaybeden çiftin 1 sene sonra 2 kız 1 erkek üçüzünün olması benim için yeterli bir kanıt.

0|1
    0|0
  • Benim için, içinden dua edip ve 'Tanrı' nın varlığına inanıp bir şeyi içtenlikle isteyince onun er ya da geç gerçekleşmesi ve daha sonrasında yüzünde aptal bir gülümseme ile'Tanrım beni duyup, yardım ettiğin için teşekkür ederim' diyebilmek. Bunun icin kendiliğinden oldu, olacağı varmış diyebilirsin fakat bence bu büyük bir nimet.

0|1
    0|0
  • Tanri'nin Isa'yi yaratmasi baslica bir mucize ve kanit degil midir.

0|1
    0|0
  • Kanıt yok. Kanıt olsada inanmak istemeyen inanmaz. İnsanlar doğru düşündüğü şeye inanır. İnanıp inanmamak sana kalmış.

0|1
    0|0
    • 3ay

Kanıt yok demek biraz saçma bence kanıt çok her yerde imzası var

• 3ay

Ben müslümanım kanka yanlış olmasında 😂

• 3ay

Yok senlik sorun yok :D

• sonsuzun aslında sonsuz olmaması. ondan sonsuz bir sonsuzun olması.

0|1
    0|0
  • Peygamberler ve mucizeleri

0|1
    0|1
  • Var olman

0|1
    0|0
  • Benim inanmam zaten onu var yapmaya yetmez mi?

0|2
    0|1
    • 3ay

Hayır yapmaz kanka

• 3ay

@bruce3 Evet severim

• 3ay

Neden var olmasın? Sadece madde boyutunda olmayabilir ama aklında o şeyi kurgulaman bile onun var olduğunun bir işaretidir.

Erkekler Ne Diyor 19

• Tanrı nın varlığına kanıt çok mesela atomlar, enerjiler ama şimdiki zamanla ilgili değil, Tanrı, Yarattı ve gitti onu biliyorum. Yani bir sistem kurdu pili taktı gitti, pil bitince kıyamet kopucak. Negatif enerjiler ve pozitif enerjilerle ortalığı kuşattı. Ama hepsi kendi planı kendi ruhu. Daha sonra negatif enerjileri toplayıp çöpe atcak gibi geliyor. Pozitif enerjilerle ise devrim yapacak. Akıl dan daha değerli bişey olduğunu düşünmediğim için Tanrı nın akılları geliştirmek gibi bir planı olduğunu düşünüyorum. Yoksa bu kadar salağı ne diye yaratıp övünsün ki 🙂

Müslüman olmayan arkadaşlarda var dedi, kendisine teşekkür ediyorum bizi gördüğü için. Müslüman değilim. Agnostik düşünceye sahibim. Din bilgiminde burdaki herkesden çok olduğuna inanıyorum, özellikle Kur'an 32 farklı ceviri ile okudum 🙂

0|1
    0|0
  • bazen insan kalabalık da bile kimseyi görmez, kendine bakan gözleri bile... kaldı ki tanrıyı görmek, açık bir göz ister... etrafında ki delillere bakması yeterli.

1|1
    0|0
    • 3ay

Nedir o deliller kanka

• 3ay

Senin galaksinde güneş var okey
      Peki ya milyar kere milyar galakside güneş olmadığını nereden bilebiliriz?
      Tanrı bir mühendistir bu doğru bir tespit teşekkür ederim 😊

• 3ay

göğe baktığında gördüğün tüm yıldızlar güneştir. senin güneşinde bir yıldızdır. o halde bilinmeyen üzerinden dilediğimiz varsayımı yapabiliriz. mantıklı olan bilineni merkez noktası seçmektir efenim. başka bir yaşam formu olması da bir mühendis olduğu gerçeğini yok saymaz. fakat henüz bilmiyoruz. belki vardır, belki yoktur. rica ederim :)

• Oncelikle dogustan musluman olarak soyluyorum. Gercektek hak din islam olduguna inaniyorum.

Kuranda aciklamalar oyle etkiliyor ki insanlar bunu anlayamiyor.
    Musluman muslumani kardestir ayeti cok etkileyicidir. Kafirler, munafiklar, muminler bile kuranda gecmesi etkileyicidir.

Tek tanri olan ve onun ortagi olmayan tek tanri Allahtir. Ondan baska tanri olamaz. Onun herseyi gucu yeter. Onun herseyi gorendir isitendir daha nice mucizeler goruyorum.

musluman dogduguma cok sukrediyorum.

0|1
    0|0
  • kendine bak. milyarlarca hücreden oluştuğunu ve bunların birbirleri ile uyumlu şekilde görev bölümü yaparak yaşadıklarını, her gün hücrelerden 100.000 civarında öldüğünü ve onların yerine yenilerinin yapıldığını düşün. bütün bu hücrelere hükmedenin sen olduğunu düşün. birde gökyüzünde 82bin takım yıldız olduğunu bunların galaksilere, galaksilerin sistemlere, sistemlerin yıldızlara ve gezegenlere ve birde gökyüzünde dolaşan trilyonlarca göktaşlarının olduğunu düşün. o kadar büyüklüklerin içinde dünyamızın yeri bir topluiğnenin ucu kadar, peki sen ne kadarsın? ne dersin bütün bu alemi yöneten ve onları yapıp bir araya getiren güç sence nedir?

0|1
    0|0
  • Kanıt yok. ya inanırsın ya inanmazsın. Hür vicdanın.

0|1
    0|0
    • 3ay

Bence kanıt var ve en büyüğü kaostan düzen oluşması big bang teorisi bir patlamayla kaosla düzeb olmaz bunu yapan bir güç var mutlaka

• 3ay

Kalmıyor kanka big bang bir kanun değil teori ama bunu kuvvetlendiren binlerce tezle desteklenen bütün dünya bilim adamlarının kabul ettiği bir olay var sayalım ki big bang olmadı
      Yine bu kendi kendine oluşacak bir şey mi bu düzen 😀

• 3ay

İşte orada inanç devreye giriyor. ben olduğuma inanıyorum. Adalet olmalı en azından.

• allaha varki biz varız ateistlerin cogu gelenekci madde kendi kendine oluşması ya da yok olması evrenın varlıgındandır yokluktan hiçlikten varlık olmaz varlıktan varlık oluşup şekil alır madde oluşur geleneksel ateistler alıntıcı yedekcidir ateisten aldıgını yedekler saklar sonra söyler

0|1
    0|0
  • Herşeyin başladığı ana git mesela desteklenen en büyük teori bigbang teorisi evrenin oluşumu bu teoriye dayanır, bigbang dan once ne vardı, o maddeler nasıl oluştu durup dururken bir güç olmadan yoktan var olması imkansız değilmi dusunun veya bir yaşam oluşuyor ve kusursuz yaratılıyor, moleküller, dna zinciri vb. göz mesela et parçası ama görüyor, inanmak isteyen birisi her türlü inanır zaten bunlari araştırirsa :)

0|1
    0|0
    • 3ay

Yaklaştın dostum beklediğim cevaba yakın kaostan düzen oluşmaz bunu oluşturan mutlak ve hakimi bir güçtür
      Örneğin masaya bir el bombası koy ve patlat düzen mi olacak kaos mu 😀

• 3ay

Aynen öyle güzel örnek verdin :)

• binlerce gezegen var sadece dünyada yaşayabiliyoruz. evrende o uzay boşluğunda bir tek dünya nemi, sıcaklığı, suyu, gıdası herşeyi bize göre ayarlanmış bu demek ki bir yaratıcı var olduğunu gösterir.

1|1
    0|0
    • 3ay

Milyar kere milyar galaksi var insan daha kendi galaksisinde Mars'a gidebiliyor
      Kendi galaksisinden çıkamıyor
      Nerden biliyorsun dünya gibi milyonlarca gezegen ve yaşam olmadığını

• 3ay

olsun bikaç uzak gezegende olabilir ama görüyoruz ki incelediklerimizden henüz yaşayabileceğimiz gezegen bulamadık. uzay boşluğunda gezegenlerde örneğin sıcaklık -10binlerden + 10binlerce kadar değişiyor. ama insanın vucudu 32-42 dışına çıkarca ölümcül oluyor. bide ben sadece gezegen örnek verdim bir kalemi yapmak için bile tasarım akıl irade güç lazım. binlerce hayvan, bitki, bakteri çeşidi var hepside inanılmaz komplex yapıda unlar bir üstün akıl yaratıcıyı gerektirir ki o da Allah tır. ve kendiside peygamberlerle kitaplarla kendini tanıtıyor. tek tanrı benim diyor başka yoktur diyor. ola ki (haşa) başka tanrılarda olsaydı Allah a karşı çıkmazlarmıydı. ve bu düzen bozulomazmıydı

• Her bir insan en büyük kanıtlardan biridir.

0|1
    0|0
  • Ama en büyük kanıt biziz :) sensin kendinsin yani. İnsan vücudu da kusursuzdur. Damarlar organlar beyin...

0|1
    0|0
  • Bu alemin varlığı nizamın ve intikamın devamidir

0|1
    0|0
  • Dışarı çıkıp bir etrafa bakmak yeterli.

0|1
    0|0
  • Tanrının varıgı beyinsizlerin fikir üretmesinden belli :) beyin vermemiş ama fikir veriyor işte

0|1
    0|0
  • Evrene atılmış en büyük palavra olmadığını nereden biliyorsun.

0|1
    0|0
  • Nefes alabilmem :)

0|1
    0|0
  • tanrı deyince hepimizin gönlü oldu demi tövbe tövbe

1|0
    0|1
  • Saçma cevapları okudukca ağlayasım geliyor. İspatı yok.. Çünkü yokk :)

0|1
    0|0
    • 3ay

Buda bir düşünce kanka saygı duyarım 😊
      Peki bilim adamları 2012 yılında dünyanın ve kainatın yoktan var olduğunu kabul etti
      Ve bir patlamayla oluşan evrende böylesine kusursuz işleyen bir düzen Nasıl oluştu sence? 😊

• 3ay

Big bang büyük patlama teorisi

• 3ay

Tamam kanka senin için objektif bir şekilde izleyeceğim

• Insanlar, hayvanlar, dogamız vs vs

0|0
    0|0
  • Hz İbrahim kıssini bilmiyorsun sanırım

0|1
    0|0
Yükleniyor...