Neden insanları giyinişine göre yargılamaktan vazgeçemiyoruz?

Bakın Müslüman olanlar bilir, dinimiz kadına kapanmayı emretmiş.
Sebebi ise Kadınları 'kirli bakışlardan korumak' ve imtihan.
Çünkü kadın nefsi ister, hep ister.
Güzel giyinmek güzel olmak ister.
Ülkemizde kapanan bir sürü kadın var (kimi hakkıyla kimi baştan savma ama farketmez).
Bazı kadın veya erkekler kapanmayı çok önemli görmezler ve kapalıları eleştirirler.
Bazı kapalılar ise 'yobazca', dinde bir zorlama olmadığını unutup, açık olan bayanları kınarlar.
Ve bazı yobaz erkekler ise çok açık giyinen bayanlara afedersiniz 'peynir' derler.
(çokkk çok açık giyinmeye bende karşıyım).
Hakkıyla kapanmayanlara gelince 'Bi kapalıda günah işleyebilirr', bunu unutmayın.
Erkeklerin giyimine gelince sakal uzatıp, sarık takan erkekleri yobaz olarak görürler ya da işid militanına benzetirler.

Milletçe 'yok o hakkıyla kapanmamış, yok bu açık, yok şu işid militanına benziyor bu ne?' diyeceğimize 'o böyle giyinmek istemiş, kendi bileceği iş' demek varken, niye ota b. ka karışmaktan geri kalmıyoruz. Yok sonra neymiş efendim 'Türkiye neden gelişmiyor.

Not ;Kötü amaçlı bir paylaşım diildir.

Ayrıca çok açık giyinenleri kınamasamda doğru bulmuyorum.
Yaz sıcağında pişiyoruz diyen kızlar var, erkekler yaz sıcağında tişört -pantolon , veya short giymekle yetinirken, kızlar neden plajdan fırlamış gibi giyiniyorlar bunu ben bile pek anlayamıyorum.

4|2

Erkekler Ne Diyor 12

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...