Neden insanları giyinişine göre yargılamaktan vazgeçemiyoruz?

Bakın Müslüman olanlar bilir, dinimiz kadına kapanmayı emretmiş.
Sebebi ise Kadınları 'kirli bakışlardan korumak' ve imtihan.
Çünkü kadın nefsi ister, hep ister.
Güzel giyinmek güzel olmak ister.
Ülkemizde kapanan bir sürü kadın var (kimi hakkıyla kimi baştan savma ama farketmez).
Bazı kadın veya erkekler kapanmayı çok önemli görmezler ve kapalıları eleştirirler.
Bazı kapalılar ise 'yobazca', dinde bir zorlama olmadığını unutup, açık olan bayanları kınarlar.
Ve bazı yobaz erkekler ise çok açık giyinen bayanlara afedersiniz 'peynir' derler.
(çokkk çok açık giyinmeye bende karşıyım).
Hakkıyla kapanmayanlara gelince 'Bi kapalıda günah işleyebilirr', bunu unutmayın.
Erkeklerin giyimine gelince sakal uzatıp, sarık takan erkekleri yobaz olarak görürler ya da işid militanına benzetirler.

Milletçe 'yok o hakkıyla kapanmamış, yok bu açık, yok şu işid militanına benziyor bu ne?' diyeceğimize 'o böyle giyinmek istemiş, kendi bileceği iş' demek varken, niye ota b. ka karışmaktan geri kalmıyoruz. Yok sonra neymiş efendim 'Türkiye neden gelişmiyor.

Not ;Kötü amaçlı bir paylaşım diildir.

Ayrıca çok açık giyinenleri kınamasamda doğru bulmuyorum.
Yaz sıcağında pişiyoruz diyen kızlar var, erkekler yaz sıcağında tişört -pantolon , veya short giymekle yetinirken, kızlar neden plajdan fırlamış gibi giyiniyorlar bunu ben bile pek anlayamıyorum.

4|2
9|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bir deyiş geldi aklıma.. İmanın da paranın da kimde olduğu bilinmez diye. Baktığın zaman hakikaten öyle.. Ben ne kapalılar gördüm, afedersiniz orda burda kendisine ve baş örtüsüne yakışmayan hareketler içinde olan.. Ve ben ne açıklar gördüm eşine itaatkar, dinini o sözde kapalılardan daha çok yaşayan.. Yobaz diyen de kendisine der, peynir diyen de kendisine.. Allah ile kulu arasında olana sen neden giresin? Ben neden gireyim ki.. Kişi önce kendisine baksa zaten utançtan kafasını kaldırıpta başkasına tek laf edemez..

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Dinde zorlama yokturu okudum gerisini biraktim. Bu hep yanlış anlaşılmıştır. Birini zorla müslüman yapamazsin anlamindadir. Ama müslüman olduktan sonra Allah n emrine farzlara uymak zorundadır

2|0
    0|0
    • 3ay

Uymuyorsa günahı onundur ama zorla başını kapatamazsın ve ya kapattıysa da nefsi ölmüyor sonuçta o yüzden bir kapalıyı günah işlerken gördümmü şaşırmıyorum.

• 3ay

Tabi ki zorla birşey yaptıramazsin. Dedigim gibi dinde zorlama olayını açıkladım :)

• insanlarin giyinisiyle ilgilenmiorum benide ilgilendirmez ama beni uzun sac uzun sakaldan isidli sananlar olmustu... ne alakaysa...

1|0
    0|0
  • Yazı uzun özet: Yargılamıyoruz.

1|0
    0|0
  • Eleştirme ile zevk almadan hoşlanıyorlar ondan, benim umrumda olmaz kim ne giyerse giysin, böyle çok fazla tekrarlayan insalar hayatından çıkaracaksın rahatına bakacaksın

1|0
    0|0
  • asil ayrimcilik budur iste

1|0
    0|0
  • algı mühendisliği. ahlaktan uzaklaşma. dinin bu ahlak oldunu unutup farzlarla zorlama oldunu zannetme.

0|0
    1|0
  • ben bu durumu seviyorum

0|0
    0|0
  • ön yargılardan

0|0
    0|0
  • kınama değil de bazıları abartıyor herkes yaşça küçüklere örnek olduğunu unutmasın ona göre davransın kınamayı bile nüyüklerden öğrenirken...

0|0
    0|0
  • Türban çok iğrenç bence
    Haykırıyorum onları görünce ahuahuahu

0|0
    1|0
  • kim ne giyerse giysin ben ona karısmadıgım gibi o da düşüncelerime karısamaz . benim onlar hakkında düşüncelerimle biri terörşs kşar olmaz yani. kimseye zararı yok düşünmenin

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Miting tarzı bir toplantıda peygamber adı gecince salavat getiren uzun saçlı kupeli ve dövmeli adamı gördüğümden beri, kafede en arka masada bir adamla samimi olan tesettürlü bayanı gördüğümden beri, köyde bembeyaz sakallı bir dedenin bana (tesetturumden dolayi) sende her halt vardır dediğini duyduğumda beri kimseyi görünüşüne göre yargilamamaya karar verdim. (Yazı güzelmiş eline saglik)

2|1
    0|0
  • Hayata onlar renk katiyor ne onyargisi 😊

1|0
    0|0
  • Yazdiklarin çok doğru kimse düzgünce kapanmasını bilmiyor dekolteymis bikiniymis gereksiz şeyler şehvet icin oranı burani açmanın ne anlamı var ki. Buraya da açık açık resim atıyorlar ya sinir oluyorum hele cinsellikle ilgili sorulara kimse namusunu onemsemiyor.

2|0
    0|0
  • Açık olanın hesabı Allah la. Kimse karışamaz. Ama ne açıklar var ki namazlı abdestli dedikodu yapmayan mert, kimi kapalılar var her türlü pisliği bekliyorsun. Yürek işi bu açıklık kapalılık değil.

1|0
    0|0
  • Tamamen cahillikten

1|0
    0|0
  • keske kimsenin işine kimse karismasa hayat bayram olsa

1|0
    0|0
  • Çünkü kapalılar orspu

0|0
    6|2
    • 3ay

Kapali misin?

• 3ay

Cevreni degistir o zaman eger tanidigin kapalilar bu sekilde cikiyorsa sen de onlari taniyarak cok duzgun sayilmazsin. Göçmen olman beni ilgilendirmiyor

• 3ay

genelleme yapamazsin bu konuda oyle bir hakkin yok evet cogu duzgun degil fakat cok cok iyi olanlarda var insan ilk basta kendine bakip kendi yanlislarini duzeltmeli baskalarini elestirmek daha sonra

• Bosversene ya yillardir sure gelen bir sure gelen bir durum bu. Diger ulkeler cag atlarken biz turbanlilari okullarin kapisinda kopeklerle kovaliyorduk hey gidi ulkem hey

1|0
    0|0
Yükleniyor...