Ölen ineklerine sarılıp ağlayan Kütahyalı yaşlı çift hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kütahya'da yıldırım isabet etmesi sonucu 8 ineğinden 5'i ölen ve hayvanlarından başka geçim kaynağı olmayan yaşlı çift, kaybettikleri ineklerine sarılarak gözyaşı döktü. Ölen ineklerine sarılıp ağlayan Kütahyalı yaşlı çift hakkında ne düşünüyorsunuz? Yaşlı çifte çok zaman geçmeden valilik ve sosyal medyada insanlar yardım kampanyası yaparak sahip çıktı! Haberin videosu;

1|1
70|51

En İyi Kız Görüşü

• yazık hayvancıklara. kadını dinledim ekmek paralarını çıkartıyolarmış. ne yapsınlar o yaşta zavallıcıklar. hem gönül bağı da olur insanın hayvanlarla (kimisi eşyasından arabasından ayrılamazken) üzüldüm haberlerde gördüm. Allah her canlıya acısının birbirimize ihtiyacımız dünya sonuna kadar...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Gariban heryerde gariban... Hayatta bir çıta var , üstünde kalırsan zengin , paşalar gibi hiçbirşeyin hesabını yapmadan yaşarsın , altında kalırsan gariban olur kıt kanaat hayat mücadelesi verirsin.. Kaç yaşına gelmiş hayatın yorgunluğunu dinlenerek atmaları gerekirken , hayat mücadelesine düşmüş iki nasırlı el... Kahr oluyorum bunları gördükçe.. Ama duyarlı insanlar hiç bitmesin dileğiyle.. Keşke bende o çıtanın altında kalmayıp bir yardımda bulunsaydım.. Allah yardımcıları olsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 69

• Her iki taraf içinde üzüldüm. Ama insanlarımız sağolsun hemen destek olmak istemişler. Ben yurdumun duyarlı insanlarını seviyorum.

1|0
    0|0
  • Valla çok üzüldüm şu an. Allah yardımcıları olsun. İnşallah iyi niyetli birileri bu haberi görür de yardım sağlar bu teyzeye ve amcaya. Benim elimden birşy gelmez

0|0
    0|0
  • Sanırım devlet geregini yapmış. Geçmiş olsun dedemle neneme. Allah dert vermesin başka.

Bizim köyde de birinin başına gelmişti bu durum. Koyunlarını ölü halde gören adam can havliyle "e Fazlilar Allah belanuzu versun" diye koşa koşa bayırdan aşağı yuvarlandı, bayıldı sonra. Sanki yıldırımı biz düşürdük tövbest.

0|0
    1|0
  • Ne dusunebilirki insan. Icim parcalandi.. Aileye yardim edilir tabiki.. Bizlere bile gerek kalmadan o yorenin halki valisi belediyesi gerekeni yapar.. Biz boyle bir milletiz aslinda..

0|0
    0|0
  • Valilik her turlu yardimda bulunacagini aciklamis.

0|1
    0|0
  • Tabi ki, devleti sahip çıkmalı. Hatta sığortalarına o kadar emin olmalılar ki, böyle bir durum karşısında doğa olaylarıdır deyip sıradan karşılamalı ve ağlamamalılar.

0|1
    0|0
  • Çiftçi bir aile için o ineklerin sadece, süt, yoğurt, ayran, peynir, tarhana, et değil aynı zamanda hayatlarının parçası aile fertleri olduğunu da düşünürsen ağlamaları çok daha anlam kazanıyor.
    Adamların geçimi, dostları gitmiş, gerçekten üzücü. Sahip çıkan valiliğe tebrikler, sosyal yönetim bunu gerektirir.

0|1
    0|0
  • çok üzüldüm :( Allah yardımcıları olsun

0|1
    0|0
  • Kıyamam ya :( Allah yardımcıları olsun ne kadar masum insanlar var, yakını ölünce bile bir damla göz yaşı dökmeyen vicdansızlar varken şöyle insanlar var oldukça dünya daha da yaşanılır bir yer olacak

0|1
    0|0
  • Siz ne tatlı çiftsiniz yaa kıyamam onlara yeni inek bile alsan içi gider eskide kalır aklı ve bende olsam yardım ederdim

0|1
    0|0
  • Yazık yani çok üzücü minnoş kalbim dayanamadı..

0|0
    0|0
  • Tüylerim diken diken oldu ya :/

0|0
    0|0
  • Çok üzülmüştüm izleyince.

0|0
    0|0
  • Haberde görmüştüm çok üzüldüm ya

0|0
    0|0
  • Gecim kaynagiyla ilgili oldugunu sanmiyorum. Onlarda can

0|0
    0|0
  • Kiyamam ya üzüldüm 😓😓

0|1
    0|0
  • Yıldırım da gelir fakiri bulur be

0|1
    0|0
  • Çok üzüldüm haber izlemek bir zulüm artık.

0|0
    0|0
  • Kurban olurum ya yazik kiyamam

0|1
    0|0
  • Evlat acısı gibi...

1|0
    0|0
  • Yazik ya masumlarimm

0|0
    0|0
  • Oy ya nasıl da ağlıyorlar üzüldüm, yardım kampanyasının linki yok mu?

0|0
    0|0
  • emek vermiş o kadar yazık gerçekten ben de üzüldüm o emektar insanlara allah yerlerini doldurur inşallah..

0|0
    0|0
  • Üzücü

0|0
    0|0
  • Yardım kampanyasının başlatılmasını isterim. Seve seve elimden gelen yardımı yaparım.

1|0
    0|0
  • Kıyamam ya

0|0
    0|0
  • Ölen ineklerine değil, yok olan geçim kaynaklarına üzülmüşlerdi. Gelen hayvanlarla beraber acıları dindi. Kadın bu sefer de sevinçten ağladı. İşte öyle bir şey.

0|0
    1|0
    • 3ay

Ölen ineklere ağlamadı diyemezsin 😐 uzun süre beslediğin zaman geçirdiğin bir hayvandan ayrılmak ile r arkadaşınla vedalaşmak arası da çok fark yok 😐
      Bizim de ineklerimiz vardı eskiden 😐 yaylaya çıkartır otlatırdık onları 😐 inek yatınca gider ben de yanına yatar ineğe haslardım sırtımı 😐 yattığım yerden ot kopartır ağzına uzatır elimle beslerdim 😄 bir süre sonra inek ya ı a gelip yatmaya başladı ben otururken yatarken 😂 arkadaşlık ederdi bana resmen 😄
      O insanların da günde kaç saati o ineklerle geçiyordu 😐 kolay değil ayrılmak 😐
      Biz bir danayı sattık diye annem iki ağladı be 😄 evlat gibi dokundu 😄
      Hayvan beslemeyen, hayvanlarla büyümeyen kişiler tam olarak anlamaz onların halini 😐
      Kolay değil birlikte yaşadığın bir şeyden bir anda ayrılması 😐

• 3ay

İnternetim bitmek üzere 😄 videoyu seyretmedim o yüzden 😄 paketim yenilenince bir bakayım en iyisi 👀

• Ay😔😔 yerim onları ben bu insanlar olmasa dünya çoktan rezil bir yer olmuştu da bu güzel insanların yüzü suyu hürmetine biraz daha çekilir oluyor işte

0|0
    0|0
  • Bence sadece geçim sıkıntısında değil sonuçta onların bir canlı olduklarını biliyorlar ve ölünce tabi ki insan üzülür, üzücü bir durum ya. 😢

0|0
    0|0
  • Benim anneannem tavukları öldüğünde dahi ağlıyor yemeden içmeden kesiliyor. Geçim kaynağı hayvanlar falanda değil fakat köyde onlara bir arkadaş oluyor onlar sanırım. Farklı seviyorlar..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    39

Erkekler Ne Diyor 50

• Az önce, Cuma namazını kaçırdığı için sitem eden bir kullanıcıya; "eyvah cennet deki köşkün küçük olacak, 90 huri yerine 80 huri vercekler" dedim, bastı bana kalayı.
    Sizcede müslümanların imanlı olanları hep küfürbaz olmuyor mu? Küfretmek islamın 6. Şartı olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Yaw kötü bir durum 😐 o hayvanlarla o kadar zaman geçirdikten sonra birden kaybetmek çok fena koyar insana 😐 insan bir süre sonra arkadaş gibi oluyor beslediği hayvan ile 😐 kolay değil ayrılması 😐

0|0
    1|0
  • Yardım konusu tam olarak bu amcayı mutlu etmeyebilir zira o amca için çocuklarını kaybetmek gibi bişey bu. Aslında o amcanın pek da mal gözü ile baktığını düşünmüyorum açıkcası.

0|0
    0|0
  • Geçim kaynağı sonuçta ve Mübarek hayvanlar.
    Allah korusun ve Allah yardımcıları olsun.
    Bir de şu var , şu güzel inekler kadar olamayan
    Hayvandan aşağı bir sürü insan var dünyada.
    Günahsızlara ağlanmaz mı.

0|1
    0|0
  • o insanlar 3 inekle de geçimini sağlar.
    daha çok bağlanma gibi geldi bana..
    insanlar beraber yaşadıkları her canlıya bağlanır..

0|0
    0|0
  • zor bu zamanda geçinmek hele yaşlanınca daha zor
    neyseki valilik duyarlı davranmış

0|0
    0|0
  • Ben bu devletin basi olsaydim. Daha vatandasin haberi olmadan bu magduriyeti giderirdim. Benim ciftcimim 5 tane inek icin doktugu goz yasi, sadece mutluluktan akmalidir. Sirf onlar uzulmesin diye layigiyla olen inekler icin cenaze toreni bile duzenlerdim. Onlar icin onemli olan hersey devlet erkanindada ayni degerde olmalidir.

0|0
    0|0
  • Halamların 10 tane ineğinin 6 tanesini elektrik çarptı öldü. Onlar da ağlamıştı. Ben olsam ben de ağlardım. Tüm mal varlığının %60 ını kaybediyorsun. Küçük bir şey değil.

0|0
    0|0
  • birşey mi düşünmemiz lazım geçmiş olsun üzüldük

0|0
    0|0
  • Rabbim yardımcıları olsun..
    Zor imtihan..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Cana geleceğine mala gelsin.

0|0
    0|1
  • ya sonucta bende koyluyum bilirim onlar onlarin evlatlari gibi oluyor sonucta canlari gidiyor kolay degol

0|1
    0|0
  • Çok üzücü...

0|0
    0|0
  • Bunu bir hekim olarak cok iyi biliyorum mesele para da diildir aslinda bir evlat gibi olur o hayvanlar hastalandiginda titrerler gecen gun tedaviye basladigim bir buzagida duzelmeyebilir buzagi yi kaybedebiliriz dedigimde aglayan kiz cocugunun goz yaslari geldi aklima Allah sabir versin

0|0
    0|0
  • Cok uzuldum, hem onlar hem de inekler icin.

0|0
    0|0
  • Köyde yaşamadığınız için bilmezsiniz bunu.

0|1
    0|0
  • kolay değil bir inek 8 bin lira v sonuçta geçim kaynakları

0|0
    0|0
  • Helal amcama

0|0
    0|0
  • Bir yerlerde hala böyle masum insanların yaşadıklarını görmek insana umut veriyor, acıları, hüzünleri, içtenlikleriyle gerçek anadolu insanı görmek... Bir yandan da içine düştükleri duruma üzülmemek elde değil :(

0|0
    0|0
  • yazık o kadar besleyip büyütmüşler

0|1
    0|0
  • yazık olmuş.

0|0
    0|0
  • İçim parçalandı :(
    Neyseki yardım yapacaklarmış

0|0
    0|0
  • bence çok üzücü hem bir can ölüyor hemde geçim kaynakları bende olsam aynısını yapardım

0|0
    0|0
  • Hayvanlara üzüldüm yaşlı çiftin masrafları karşılandı merak etmeyn

0|0
    0|0
  • Allah yar ve yardimcilari olsun emekli bile degillermis Su sanatcilar mankenler oyuncular uyusturucuya ickiye cok para verceklerine 2 3 gariban sevindirip makbule gecsinler 2 3 inek alsalar da onlara yeter

0|0
    0|0
  • Zor bir durum. Onca emek bir an yok oluyor. Maddi olarak girdikleri sıkıntı ayrı. Bu hayvanları yetiştirirken kurdukları bağ ayrı.

0|0
    0|0
  • zor bir durum

0|0
    0|0
  • Allah yar ve yardımcıları olsun.

0|0
    0|0
  • insanın nasıl dükkanına bir zarar gelirse ağlar işte onların dükkanı da bu inekler malum yaşlılıkta yapılaçak şeyler kısıtlıdır Mevlam bu insanların yardımcısı olsun

0|0
    0|0
  • Dün gece gözüme uyku girmedi resimleri görünce...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20
Yükleniyor...