Araplar'a bakış açınız nedir? Onların yaşadığı İslamiyet hakkında neler düşünüyorsunuz?

Araplar'a bakış açınız nedir? Onların yaşadığı İslamiyet hakkında neler düşünüyorsunuz?

0|0
8|21

En İyi Kız Görüşü

• İslamiyeti kullandıklarını düşünüyorum

1|2
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle çok haklısın. En basitinden tüm dünyanın hac paraları ile akıl almaz bir zenginliğe kavuşuyorlar ve sonra da prensleri gelip bilmem kaç milyon dolarlık yatın içinde 10 manken ile burada tatil yapıyo.

En İyi Erkek Görüşü

• butun sami kokenliler gibi araplarida sevmiorum... islam anlyisida 18 yuzyildan sonraki selefilikle tamamen yozlasti anadoludaki hatta balkan ve ortaasyadaki islamiyetle farklilasti selefiler idari alanlarda guc kazaninca tamamen degisti.. turklerin asla dostu degildir... hicbirzaman da olmamistir...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben araplari sevmiyorum.

1|2
    0|0
  • Her milletin oldugu gibi onlarin da iyileri ve kotuleri var. Islamiyeti nasil yasadiklari hakkinda yorum yapmak haddime dusmez lakin bazi arap ulkelerinde kadinlara 2. sinif insan muamelesi yapmalari hele de bunu islammis gibi gostermekeri cok sacma. Cahiliye devrinden kaldigini dusunuyorum. Cunku islamiyette kadin ve erkek esittir. Ustunluk yalniz takvadadir.

0|1
    0|0
    • 3ay

Yorum yapmak haddime düşmez dedin ama maşallah yaptın.

• 3ay

Kızın görüşünün altında çok tartışmayalım da kızmasın bize :D

İşte Kur'an maalesef inanıldığı gibi mükemmel bir kitap değil. Müslüman olduğun için saygımdan çok bir şey diyemiyorum ama Kur'an belki çıktığı dönem için çok ilerici bir kitap olabilir ama günümüz için içinde yazanlar ile çok yetersiz ve hatalı bir kitap.

• 3ay

@Articuno Cat Steven yani Yusuf İslam'ın müslüman olduktan sonra bir sözü var: eğer müslümanları daha önceden tanısaydım İslam'a büyük ihtimal geçmezdim diye. İşte demem o ki zamanındaki çok ilerici kitap olmasını bize aklımızı kullanarak, Kur'an üzerinden düşünerek ve yorumlayarak ilerici gibi göstermek müslümanların elindeyken maalesef ki müslümanlar 6. ve 7. yüzyıla kapalı kalmışlar. O sınıf müslümanlardan olmadığım için kendimi şanslı sayıyorum.

• Bende pek haz etmem.. peygamberimiz sav'in arap olmasina hürmeten de pek birsey diyemiyorum

1|0
    0|1
    • 3ay

Arap olmadığına dair birçok araştırma var ama Araplar'a laf söylemek ile Peygamber Efendimiz'in Arap olup olmasının hiçbir alakası yok.

• 3ay

Velev ki arap degil, bu yinede hic bir irki kötülmeyi hakli cikarmaz.. sende peygamberimizin veda hutbesini bir oku derim tekrar ve tekrar #vesselam👋

• 3ay

Bir ırkın kötülüğü, yanlışı, azgınlığı var ise bunlar söylenir tepki gösterilir. Velev ki bu da kötülemek değildir, ben ortaya bir yalan atmıyorum çünkü. #vesselam

• sevmiyorum

1|1
    0|0
  • Peygamber Efendimizden dolayı seviyorum.. İslamiyeti yaşayış tarzlarında günümüzde sıkıntı var çünkü çoğunluğu vahhabi zihniyetinde.. Ravzanın karşısında oturtmamışlardı şirk gördükleri için kabirlere yaptıkları da ortada böyle olanları sevmiyorum..

0|0
    0|0
    • 3ay

Peygamber Efendimiz'den dolayı Araplar'ı seviyorum demek zorunda değilsin. Hz. Muhammed'in soyu Hz. İsmail ve Hz. İbrahim'e dayandığı için Araplığı tartışılır bir konudur ve bir ırkın yanlış düşünceleri veya kötülükleri var ise bunları söylemek de sevmemek de son derece doğaldır. Hz. Musa'dan dolayı İsrailoğullar'ını sevmek gibi oluyor seninki.

• 3ay

Peygamber Efendimiz, Sahabeler, Tabiin, Tebeittabiin kısaca ehli sünnet akaidinde olan tüm arapları seviyorum.. yani ırk olarak genelleme yapamam günümüzdekilerin çoğunluğu vahhabi zihniyetinde bunları sevmiyorum.. İsrailoğulları farklı evet severim Yakub as ın oğullarına israiloğulları deniyordu şimdikilerin ise onlarla alakası yok sevmiyorum..

• Yaşadıkları İslamiyeti bilemem ama bizim ülkemizde yaşamalarına kıl oluyorum.

1|1
    0|0
  • Peygamber Efendimizin de Arap oldugunu unutmayın. Ama bu resimdeki gibiler dersek uzaktan yakından alakaları yok. Komşusu açken tok yatan bizden degildir ;)

0|0
    0|0
    • 3ay

Peygamber Efendimiz'in Arap olması Araplar'ı sevmek zorunda olduğumuz anlamı çıkarmaz. Bu Arap milleti ki Peygamber Efendimiz vefat eder etmez halifelik kavgasına, giren zekattan kaçan, cariyelerine zoraki fuhuş yaptıran bir millettir. Fuhuş olayı bizzat sahabeler tarafından yapılmıştır. Kur'an'da ayeti de vardır.

• 3ay

Ben sevmek zorundayız diye bisey demedim. Sadece Bütün Araplar diyerek konusmayalım seviyeli yapalım yorumlarımızı.

• 3ay

Onun için unutulması gereken ya da gerekmeyen bir şey yok ben de onu diyorum.

Erkekler Ne Diyor 20

• Her arabın Müslüman olmadığını belirtmek lazım..
    Biz Türkler gibi her Türk müslümandır..
    Dünya üzerinde tek dine sahip bir millet var o da biz Türklerdir..
    İslamdan çıkmış bir Türk, Türklükten dahi çıkmıştır (Macarlar gibi)

Fakat her arap müslüman değildir..
    İçlerinde yahudisi de hristiyanıda mevcut..

Bu yüzden her araba müslüman muamelesi yapmak hatadır..

#Vesselam

0|1
    0|2
    • 3ay

Senin dediğini kulağın duyuyor mu acaba? Şu son yazdığına kadar görüşlerimiz zıt olsa da aklı başında bir insan diyordum. Müslüman olmayan Türk, Türklükten çıkıyor demek? Sen kim oluyorsun da böyle bir şey diyorsun? Macaristan örneği ayrı bir insanın inanıp inanmaması ayrı. Türk ırkı İslamiyet dediğiniz o uydurma şeyden öncesi dd vardı sonrası da var olacak.

• 3ay

Oku gel karşıma..

• 3ay

Demek ki hiçbir şey bilmiyorsun sadece oku diye ahkam kesiyorsun. Okuduklarımı sana zaten söyledim ben hala neyi okumam gerektiğini söylemesi gereken sensin tabii ki de farklı elle tutulur bir şeyler biliyorsan.

• Ülkemizde olsun Dünyada olsun bir çok kişi Arapları yadırgıyor da acaba aynaya bakıyorlar mı ya da Hangi Ülkelerle kıyaslıyorlarda eleştiriyorlar İnanç olsun, yaşayış olsun, örf anane olsun, İnandığı Dinin emir ve yasaklarına uyması konusunda olsun? İğneyi Kendine Çuvaldızı Başkasına Batır

0|0
    0|1
    • 3ay

Sen de geriye dönük düşünenelerdensin üzüldüm.

• 3ay

Kendimi eleştiriyorum zaten merak etme sen, üzerime düşenleri fazlası ile yapıyorum ama sizler Arap yalamaya devam edin böyle devam.

• 3ay

Sen kendini eleştirseydin, üzerine düşeni yapsaydın dünyada olan bir çok yanlışı bir kesim yapıyor diye lanse etmez buna açıklık getirene de hakaret etmezdin. Ben senin gibi film izler gibi bir tek perdede sahnelene bakmıyorum arkasında ve dışarıda olanlara bakıyorum

• Arapların içinde yaşıyorum dostum. şöyle diyeyim tek bir gözlemim oldu buralardaki islamiyeti gören her türk dinden soğudu. hiç tahmin ettiğiniz gibi yaşanmıyor islamiyet buralarda. ben bile cumalara gitmiyorum artık. inanın Türkiye'deki islamiyetin tadını çıkartın.

0|1
    0|0
    • 3ay

Çok haklısın kardeşim.

• Müslüman değilim. Arapları ve ortadoğu insanını sevmem çünkü çoğu cahil.
    Yaşadıkları İslamiyete gelirsek Kur'an dediğiniz süper kitabın kurallarını uyguluyor bir çoğu.

1|0
    0|0
  • Kendi yaşadığıma bakarım ben.

0|1
    0|0
  • islamda ırkcılık yoktur olaya arap kurt turk dıye bakılmaz. her toplumda bozuk ınsanlar yok mu oraya yemek resmı koyum kafana gore o ınsanları kotuluyorsun senın ulkende ne haram yıyenler ne hak yıyenler var ama bu yuce turk ulusunun hepsının oyle oldugu anlamına gelmez. ırkcılk ıyı bır sey degıl dın kardesıysen gerısı bos

0|0
    0|1
    • 3ay

adamlar bizi savaş zamanında satabilecek seviyedeler din kardeşliği nedir bu devirde salak saçma işler bütün arap ırkı paraya tapıyor. hatırlatayım dedim

• 3ay

@BakiAydin tamam ya batının beynını somurduğu bırıne ne anlatabılırsınkı. sen gıt papanın etegını yala

• 3ay

ahah söyleyecek bir laf bilebulamıyor papada kimmiş ben hiristiyanım dediğimi hatırlamıyorum sana

• Araplar islamiyeti Türkler kadar yaşamıyorlar ve Türkler kadar Kur'ana ve islama saygıları yok..

0|1
    0|0
  • Ya Araplar örf ve adetlerine göre sanki birazcık düzensizler. Yani İslam'ı da bu açıdan kullanıyorlar. Tabi hepsi için değil böyle yapanlar için.

0|1
    0|0
    • 3ay

Haklısın hepsi tabii ki değil ama maalesef çoğunluk böyle.

• Pis insanlar.

0|1
    0|0
  • İslamiyet hakkında kötü düşünüyorum

0|1
    0|0
  • 100.000 peygamber gelmiş ıslah olmamışlar. allah ıslah etsin.

0|1
    0|0
  • Aralari sevmem

0|1
    0|0
  • Petrol görüyorum. Gerisi ahlaktır , karakterdir hepsi boş.

0|1
    0|0
  • 75 derece açıyla bakarım

0|1
    0|0
  • severim azıcık

0|0
    0|0
  • Kafalarına göre yaşıyorlar İslama göre değil genelde.

0|0
    0|0
  • Çok pis insanlardır sokak ortasına yapıyolarmış

0|0
    0|0
  • İslamiyet tektir onlarin yaşadıkları ile bizim yaşadağımız din aynıdır. Araplara gelince bişey düşünmüyorum onlar hakkında ne iyi ne kötü.

0|0
    0|0
    • 3ay

İslamiyet çift demedim zaten o da nereden çıktı? Fethullah'ın yaşadığı da İslam o zaman.

• 3ay

Dostum onların yaşadığı İslamiyet diyosun belkide ben yanlış anladım bilemiyorum.

• Ahmak olduğunu neden bu kadar belli etme ya

0|0
    0|0
    • 3ay

Nereden anladın, yazarsan çok mesut olurum.

• 3ay

Evet o konuda haklısın. Yanlış anlamışım Özür dilerim. Ama şimdiki Arapların çoğunun itikatı bozuk olduğu için yani vehhabi oldukları için İslamiyeti kendi kafalarına göre değiştiriyorlar.

• 3ay

Demek istediğim bu benim.

• Her ne kadar Müslüman olsamda şu araplara bir türlü kanım ısınmadı

0|1
    0|0
Yükleniyor...