Kazandım ama gidemiyorum?

arkadaşlar üniversite snavına 2 yıl sonra girdim ve kazandım şehrime 1 buçuk saat uzaklıkta hemde öğretmenlik. annem babam tamam dedi abim dışarı bozuk oralarda işin yok diye izin vermiyor iki seçenek sundu ya beni ezer geçersin bende seni silerim ya da gitmezsin bir yıl daha hazırlanırsın ki ben hazırlanamam dedim oda bu sefer kendin bilin evde otur dedi babam onun yanında konuşurken hemen beni satıyor annemde öyle yarın bir akrabamız gelecek ikna etmeye ve sabah da bir hocasına danışcam onunda eşi arayıp ikna etmeye çalışcak. bunların hiçbiri muhtemelen olmazsa ve o hala bana gitme derse bende onu ezip kayıt yapmaya gidecem ve evde kavga çıkacak annem babam bir yandan çok kötü fenalaşıyorlar annem ağlıyor hepsi uykusuz hepsi canı sıkkın ve aileyi bu noktaya getirende benmişim. gidersem onu silersem bu sefer evi barkı kırar dökerim kavga çıkarırım dedi gitmezsem ev kızı olacam ve evde ölümü bekleyecem

0|0
13|8

En İyi Erkek Görüşü

• Abin adam değil bir baban sana destek vermeli esas konu şu sen yurta kalacaksın 400 tlsosyal ihtiyaç 200tl şahsi giderler 200tl bu kadar para vermek zorunda ailen ama aynı evde kalıyor otobüs ile gidersen ilk yıl senin svantsjin olur ben Aydınlı yım buradan çevre illere okumak için gidip gelen öğrenciler var

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu hayat senin hayatın yarın öbür gün abin evlenip gittiğinde kendine nasıl bakacaksin bu devirde mesleği olmayan insanın tek bir seçeneği var evlenmek... O kadar uğramış kazanmışsin abini ezip geçmek güzel bir şey değil ama şu an başka yapabileceğin bir şey yok hayalini kurduğun ne varsa yaşa kimse için kendinden fedakarlıkta bulunma yine canı yanan sen oluyorsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Neden öyle düşünüyorsun ki? Ev kızı olacaksın, gitmezsen? Kesin mi? Seneye girersin tekrar sınavlara diyor ya? İnanmıyor musun bu lâfına? Kendi şehrinde bir okul için çabalarsın bu sefer? Yani 1 sene geç değil bence. Bu kadar kötüyse ailevi durum, daha da kötüye gitmesin. Bence anlayışla karşıla, aile önemlidir. Aran düzelsin herkesle. Yine kazanırsın, Allah yardım eder. Böyle yaparsan, gidersen; o okulda da hayır gelmez. Allah ailene karşı çıkmanı nasıl karşılar?

0|0
    0|0
    • 3ay

kendi şehrimi defalarca denedim puanları aşırı yüksek metropol sonuçta ve hiç tutmuyor.. bu yğzden ev kızı olmak gözüküyor. olmak istemiyorum ama kaos çıkacakk biliyorum

• 3ay

Hım... Ama şu da var, orayı istemiyor ağabeyin sadece? Dışarısı bozuk derken, o bölgeden bahsediyor belki sadece? Başka şehirler olur mu, orası hariç? Yani bilemedim. İlle de kendi şehrin diyorsa, zor tabii tutturmak. O zaman mecburen gideceksin başka yere. Eğitimsiz olmaz çünkü.

• Ayrıl

0|0
    0|0
  • abin kötülüğünü istemiyodur da bir yere kadar yani o mu karar vericek her şeyine istiyosan git

0|0
    0|0
    • 3ay

gidersem annem hastalanır da kötü olursa diye korkuyorum psikopat bu sefer camı çerceveyi indirir diye de korkuyorum ama gitmezsem hayatımdan olacam

• 3ay

yanlış anlamada abinin biraz adam olması lazım çok rahatsızsa güvenlik açısından kalksın seninle gelsin kesinlikle git üniversiteye

• Hayallerinin peşinden koş. Ağabeyin saçma ve yanlış düşünceler içerisinde senin kanın bozuk olmadıktan sonra etkilenmezsin hiçbir şeyden

0|0
    0|0
  • ulan bir pislik var b u işin içinde. sakın seni evlendirmeyi planlamış olmasınlar

0|0
    0|0
    • 3ay

annemgilde şüpelendi yokmuş

• 3ay

ya annen cahilliğinden altan alıyor, abin de anneni çözmüş onu maşa olarak kullanarak istediğini yaptırmaya çalışıyor gibi

• 3ay

ya sen benim amcamın kızı olsan abini itin kıçhına sokarım. sen ne ruh hastası herifsin kardeşinin geleceğini niye engelliyorsun diye. döverim la onu!

• Dışarı derken neresi bozuk? Kendisi ne kdar düzgün ya da ..

0|0
    0|0
  • hangi ogretmenligi kazandin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kazanmıssın ne demek göndermemek. Bosa mı çalıştın o kadar. Ben olsam asla durmazdım geleceğin sonucta evde oturup hayırlı bir kısmet mi bekleyeceksin. Yine de onlar ailen ikna etmeye çalış.

0|0
    0|0
  • valla kimseyi dinleme kazanmissin mutlaka git.. kizsinlar gelir gecer evlenip evdemi oturucn... snra ovunurler kizim okudu ogrt oldu diye

0|0
    0|0
  • Allah abini ıslah etsin. hayallerinle oynuyor resmen. geleceğinle oynuyor. ne olursa olsun savaş. bu dünyaya bir kere geliyorsun. millet gidip okuyor da senin ne eksiğin var?

illa ki zamanla alışırlar sen mücadeleni ver.

0|0
    0|0
    • 3ay

pazartesi ilk ve tek kayıt var. yapamazsam biterim. sıram yanar. evi kırar dökerim dedi ne dediysem anlamadı annemlerde beni sattı akrabam gelecek yarın ikna için ama imkanı yok olmaz diyor defalarca anlattım. ondan öyle nefret ediyoru m ki kalkıp kaydıma gidecem engel olamayacak kırsın döksün diyorum bir yandan

• 3ay

ya git yap canım valla ya. bak arkadaşımın ailesi istanbula izin vermiyordu kız dinlemedi yaptırdı şu an3. sınıfa geçti alıştılar zamanla da olsa. sen anneni babanı ikna et onlar dönmesinler ya. nasıl bir şey bu :(

• Kayıtlar biteli bir hafta oldu yalnız :)

0|0
    0|0
  • Git tabi ruh hastasi mi o

0|0
    0|0
  • Abin seni çok düşünüyorsa kendisini senin yerine koysun. Böyle şeylere hiç tahammülüm yok ya. Git oku.

0|0
    0|0
    • 3ay

Empati yapabilecek kafa yok onda. Ben üstte onların tarafını tutuyor gibi bir yorum yazdım da, kızın iyiliği için. Yoksa tabii ki gitmesi gerek. Ama kötü şeyler olmasın diye...

• 3ay

Son yazdıklarından sonra söylüyorum kesinlikle onu dinleme pişman olursun. Saçma sapan kendi kafasında kurguladıgı kendine göre sebepleri vardır ki aklı başında biri bunu asla doğru bulmayacaktır. Derdi ne bilemem ama seni düşündüğü yok.

• 3ay

Yok ya, bunun akla sığar yanı yok. Kız geleceğim geriye diyor, ağabeyi ne diyor hâlâ. Millet başka şehirde okuyor da ailesi destekçisi. Git kızım oku da, bizim gibi olma diyor. Nerede böyle insanlar ya. Aileni seçemiyorsun ki işte, senin de ailen böyle!

• ne psikopat babalar var

0|0
    0|0
  • İleride bir hedefin varsa gerçekten hayalinin peşinden git. İlerideki halini düşünsene bir ..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gitmelisin

0|0
    0|0
  • Hayalini gerçekleştir

0|0
    0|0
  • gidip sizin oraya gecis yapabilirsin

0|0
    0|0
    • 3ay

dedim onu bir dönem sabret dedim yok dedi imkansız varya hayatta izin vermiyor bende kalkıp gidecem yeter artık canıma tak etti çare bulamıyorum annem babamda satıyor beni evde herşeyi kırıp dökecek sonra da evden ayrılacakmış annemde o benim oğlum ayrılmasın diyo

• Ne cahiil abiler var Allah yardimcin olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...