Hamilelik hakkında ne biliyosunuz?

Nasıl hamile kalındığını biliyorum diye abazamsı cevaplar vermeyin gençler 😬😬😬 Güzel, yararlı bilgiler bekliyorum. Ben mesela onlara ikramda bulunmanın ve yardımcı olmanın sevap olduğunu çok duydum. Doğruluk payını araştırma gereği hiç duymadım.

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Hamile olan bir kadın, hamilelik döneminde ken-disini zorluklar âleminde görür. Çocuğu karnında dokuz ay taşımak, bir kadın için çok zor ve meşakkatlidir. Her geçen gün zorluk üzerine zorluk getirir, gün geçtikçe zorluklar çoğalır. Işte bunun için, yüce Allah tarafından, hamile olan bir kadına, birçok sevap ve mükâfat vaat edilmiştir.
    Resulullah (s. a. s)'in şöyle buyurduğu rivayet olunmuştur:
    "Kadın hamile olduğu zaman, yüce Allah ona, geceleri ibadet, gündüzleri ise oruçla ğeçiren, malıyla ve caniyla Allah yolunda cihat eden kimsenin sevabını verir. Çocuk ondan dünyaya ğeldiği vakit, sevabnı yüce Allah'tan başka kimse bilemez. Annenin çocuğuna her süt verişine şanı yüce Allah, Hz. Ismail (a. s) evlâdından bir köleyi azad etmenin sevabmı bahşeder. Çocuk sütten kesildiği zaman bir melek annenin yanma vararak der ki: Amellerini baştan al, çünkü Allah günahlarını bağışladı."Amellerini baştan al" yani geçmiş her ne hata ve günahın vardıysa affolundu. Artık ümitli ol ve kötü amellerini terk et.
    Pegamberimiz
    "Çocuğun ilk dört ayda ağlaması baba ve annesi için 'La ilâhe illallah' sevabını, ikinci dört ayda ise Peyğamber ve Ehlibeyti'ne selavat sevabmı taşır, üçüncü dört ayda çocuğun ağlaması anne baba hakkında dua sayılır. Daha sonra çocuk yaşadığı sürece farz ve müstehap ibadetlerden herhanği birisini yaptığında, çocuğa verilecek sevap miktarınca, çocuğun sevabı azalmaksızın, anne ve babasına da verilecektir."Allah sanada bu hali yaşatsın☺

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hamilelik çok kutsal birşey gerçekten. Benim de bebeğim var. Şey derlerdi bana hamillerim duası kabul olurmuş herkes benden kendi için dua isterdi. Birde hamileyken hergün namaz kılıyomuşsun gibi sevabını alırmışsın birde normal doğum yaptım ben. Normal doğum yapan annenin tüm günahları silinirmiş o an.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Kediler kısa sürede yavruluyor 2 ay mı ney öyle bir şeydi.

Süresi şaibeli hala net rakam verilemiyorsa değişken desinler artık.
    Çok zorlu süreç olabiliyor kişiye göre. En acısı bugün hala yıl 2016 olmuşken kız çocuk aldırılıyor diye bazı ülkelerde gebelikte cinsiyet tespiti yasak. Cahiliye Devri bitmemiş.

0|0
    0|0
    • 3ay

Öyle maalesef. O kıza sahip olabilmek için yıllarca hastahanelerde sürünen ama bir evlat sahibi olamayan var.

• Hamilelik genel anlamda kutsal görülür insanlar arasında bu çoğu zaman evrenseldir. O yüzden onlara yardımcı olmak iyidirö

0|0
    0|0
  • onlara turşu ve erik ver. turşu ve erikle beslenirler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...