Çok utanıyorum, kendimden nefret ediyorum?

6-7 yıldır anksiyete problemi yaşıyorum. Yani kaygı bozukluğu. Buna artı olarak sosyal fobimde var. Ama son zamanlarda değişik bir durum oluyor. Derste, evde, yatarken herhangi bir zamanda dayanılmaz bir ağlama isteği ve nefessiz kalma durumum var, çığlık atmak istiyorum. Aniden geliştiği için kendimi durduramadığım zaman oluyor. İnsanlar beni sorunlu ve tuhaf olarak algılıyorlar! Neden ben böyleyim! Kendimden nefret ediyorum! Hastalığımdan, herşeyimden utanıyorum. Normal bir insan olmak istiyorum! Bu hastalık beni öldürüyor! Psikolog, psikiyatri, hiçbiri işe yaramıyor! Ölmek istiyorum...

0|1
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hakkaten ne kadar enteresan bir hastalık. Yani durup dururken neden bu ruh haline giriyorsun. Bunu belkide kendin keşfetmelisin. Herşey yolundayken birden bire olması...
    Büyük ihtimal birşeyleri kafaya takıyorsun ve bunalıyorsun. Tek aklıma gelen bu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aynı sorunlar bende de vardı ve sorunların üstüne gittim evden dışarı çıkamıyordum çıkınca ölecek gibi oluyordum daha sonra zorlada olsa çıktım herşeyin üstüne gittim şu an geçti sayılır sadece anksiyete bozukluğu devam ediyo onuda halledicem eğer halledemicek derecedeysen depresan ilaçları kullan bir nebzede olsa azaltır

1|0
    0|0
    • 3ay

İki tane kullanıyorum zaten.

Erkekler Ne Diyor 12

• Durma doğru doktora

1|0
    0|0
  • dert ettiğin şeye bak ya sana sorunlu diyenlere kendi sorunlarınızı alıp g. tünüze sokabilirsiniz demen lazım :D

1|0
    0|0
  • o bendede biraz var sanırım ya ya hani kıyamet gelsede kopsak havasındayım son bir aydır zaman geçsin diye yaşıyorum resmen

1|0
    0|0
  • işe girince düzelirsin, bir şekilde topluma girmen gerek

1|0
    0|0
  • sana nacizane tavsiyem namaz kıl ve bol bol dua et.

1|0
    0|0
  • Yasin kacki

1|0
    0|0
  • Panik atak belirtileri gibi geldi bana ayrica

1|0
    0|0
    • 3ay

Bilmiyorum. Bir o eksikti. Çok sağlıklı bir ruh halim var ya!

• 3ay

Psikiyatr git xanax yazsin birseyin kalmaz biraz agla zirla cok kotuyum de ama yoksa yazmaz

• korkunun üstüne gitmeyi denedin mi? yani sorunun...
    yapılacak hiçbişey yokmuş gibi hissettiğinde sen de tam tersi, hepsinin zıttını yapmaya çalışırsın.. örneğin yaşadığın şehirdeki en kalabalık caddeye çıkmaya çalışmak gibi.. aklına gelen düşüncelerin tersini düşünmek? mesela herkesin seni izlediği hissine kapıldığın anda kendini aslında herkesin kendi işiyle meşgul olduğuna inandirmak gibi.. ya, muhtemelen demek istediğimi tam olarak aktaramadim. ama faydali olur umarim..

0|0
    0|0
    • 3ay

Çalıştım. Hatta münazaraya çıktım! Ne oldu biliyor musun? Okuyacağım yazıları göremedim. Kağıtta yazılar bulamaç oldu. Başım döndü. İnsanlar bana gülüyormuş gibi hissettim.

• 3ay

düzelicek umarım

• Mast yap rahatlarsın Bir dene istersen.

0|0
    0|0
  • banane?

0|0
    0|0
  • Bence seninle ilgilenicek, destek olucak, aşırı endişe duyduğun zamanlarda yanında olucak, ağlamak/sarılmak istediğinde bir omuz olucak, seninle sosyal hayat arasında köprü olucak biri lazım. Kız erkek arkadaş sevgili farketmez. Nerden mi biliyorum çünkü bu kadar yoğun olmasada bende böyleyim.
    Kendinden sakın nefret etme, çevrendekileri de düşünme (biliyorum imkansız ama olsun düşünmemeye çalış).

1|0
    0|0
  • gecmis olsun kardesim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Omega 3 ve 6ya, dvitaminine ve b12 vitaminine bakdır onlar olması gerektigi gibi olunca sorunların kalmaz manevi tedavide yap tabi dualar oku nas felak ihlas

1|0
    0|0
    • 3ay

omege 3 ve 6 testini doktorlar neye göre yapiyor demelimiyiz özel olarak omega 3 ve 6 degerlerimide bilmek istiyorum diye

• 3ay

@Adsızon sen kendin isticeksin magnezyum bide çogu drmbakmıyor bile ama kas kramp bunalım kişilik degişikligi kalp sıkışması nefes darlıgı halsizlik falan magnezyum eksikliginden oluyor hatta biri eksikliginden yürüyemez olmuş ilacı kullanınca yürümüş

• 3ay

hm öylemi cok tesekkür ederim bilgilenmis oldum saol kardesim :)

• Vardır bir sebebi konuşmak istersen yaz

1|0
    0|0
  • Merak ettiğim şu, bu bağırma duygusu geldiğinde bağırıyor musun ya da etrafa zarar veriyor musun? Yoksa bu sadece içinde beyninde gelişen ve o an sana huzursuzluk veren bir düşünceden ibaret mi?

1|0
    0|0
  • Hiç bişey işe yaramıyorsa Dua et hergün ama içten et

1|0
    0|0
  • Öl napalım

1|0
    1|1
    • 3ay

basina gelirse görürsün yardimci olmak yerine köstekmi oluyorsun

• 3ay

Bende aynı durumdayım ama yaşıyorum burayada böyle şeyler yazmıyorum

• 3ay

yardim almak icin yaziyor napsin caresizse yardimdami almasin öl ne demek, sende yardim alabilirsin kardesim size yardimci olabilirim bu konuda ama siz yeterki derdi verenin safi ismiyle caresinide verecegini unutmayin

• Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Tek çözümü kendine göre seni hep seven bir çevre

1|0
    0|0
Yükleniyor...