Medya kadınları tekrar itaatkarlaştırmaya çalışıyor farkında mısınız?

20. Yüzyılda ciddi cinsiyet eşitliği hareketi için çok ciddi girişimler yapıldı toplumsal olarak.

Özellikle 90'larda kadınlar tam olarak bağımsızlaşmaya çok yaklaştı diyebiliriz.

Son yıllarda çıkan grinin elli tonu, daddy issues gibi saçmalıklar ikili ilişkilerde kadınlara itaatkarlığı dayatıyor ve birçok cahil kadın bu oltaya düşüyor gibi geldi bana.

Cahil kadınların yerine de mücadele veriyor gibi hissediyorum ve bu gerçekten yıpratıcı.

0|1
4|23

En İyi Erkek Görüşü

• O cahil kadınlar feminizmin anlamını bile bilmiyorlar. Kendilerini köleleştiren ve kadın olmayı bizzat kendileri kirleten cahilleri sevmiyorum.

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet oyle. Ben cidden bu hemcinslerimde de sucu buluyorum bu salaklar için mucadele etmek istemiyorum artik. Kendilerinin kolelestiginin itaatkar hale getirildiginin farkinda degiller. Grinin elli tonu gibi sacmaliklardan tiksiniyorum

1|1
    0|0
    • 3ay

Özellikle Türkiye'de çok yaygın bu durum. Ortak karar alan bir çift görünce çölde su bulmuş gibi seviniyorum.

• 3ay

Katılıyorum, şu maço erkek sevme olayı da beni deliye döndürüyor.

Erkekler Ne Diyor 22

• 20. yüzyılın sonlarına kadar feminizm (eşitcilik manasında, bazı kadınlar iyice cozutup kadınlar üstündür diyor 8 martta kesesim geliyor onları) gelismemisti ataerkil düşünce tüm dinlerden daha yaygındı. Noldu 1 ve 2. dünya savaşında 80 milyon kişi öldü. Şunun anlaşılması lazım:üstünlük ve zeka geni Y kromozomunda taşınmıyor

1|1
    0|0
  • Kızların artık kız değil insan olma vakti geldi diyorsun yani.. Ben anlayabilen çok az insan vardır..

2|1
    0|0
  • Bu konuda haklısın. Bu filmler özellikle yeni genç ve cahil kuşağı hedef alıyor. Şehvetlerine oynayan filmlerin altında hangi mesajların verildiğini bilmeden izliyorlar.

2|0
    0|0
  • Nedir bu üstün olma çabası sizde. Biz her isi yapariz biz erkeklerle dengiz. Hadi ya. Sabahın 5 inde git insaatta tuğla taşı bakalım yapabiliyo musun ! Zaten çogu konuda sizlere pozitif ayrimcılık yapıyoruz daha ne istiyorsunuz? Yaradılılış olarak bile daha zayıfsınız (hiç itiraz etme şu an 4. sınıf bir tıp öğrencisi olarak gayet anatomi ve fizyolojinize hakimim). Yahu en basitinden bir erkek çalışmaz abes olur ama kadın çalışmazsa pek de abes değil paşa gönlü bilir. Bak burada bile size bir avantaj varken nedir bu sivrilme çabası. Bir tutturmuşsunuz eşit olalım. Nereye eşit ooluyosunuz! Önce anatomi ve fizyolojini iyi öğren sonra hormonlarını tanı ve ne kadar farklı olduğumuzu gör. Bugün bir erkek ters bir laf eder ağzı burnu dağılır çevre tepki göstermez. Ama kız haksız olsa dahi ağzına geleni söyler ama ona cevap vermeyiz tamam kardeş kusura bakma der gideriz. El kaldırsak zaten kınamalar zinciri ! Az mantıklı olun oturun oturduğunuz yerde. Siz hanımlığınızı bilin bizde beyliğimizi. Kadın erkek misyonu farklıyken eşitlik söz konusu bile olamaz

0|0
    1|0
  • Nisa Suresi 34. Ayet.
    Benim değil, Rabb'imin sözü.

0|1
    2|1
  • Eşit diye birşey yok bunu kafanıza koymanızıı umarım

0|1
    2|1
  • Evet farkındayım

1|0
    0|0
  • Aynen öyle.

2|0
    0|0
  • Kadın dediğin CUMHURİYET KADINI olmali asil ve zerafetli. Her yerde ne yapacağını eşine çocuğuna büyüğüne küçüğüne küçüğüne nasıl davranacağını bilmeli her insan gibi kısacası kadın değerlidir ama bazı kadınlar artık isi egoya vs vuruyor asillikten ve namustan ziyade. Cumhuriyet kadını olmak her hakkını aramayı da gerektirir fakat gereksiz egolardan ve gereksiz dik başlılıktan da ayıklanması gerekir..

0|1
    0|0
    • 3ay

Zaman değişiyor, kadınlar da zamana ayak uydurmak zorunda.

• 3ay

Kadın değil insan hakkını aramalı başta fakat kadının da kültürlere uyması gerekir

• Hiç farkına varmadım, tehlike büyük demek

0|0
    0|0
  • Tarihin başlangıcından beri isyan kölelerin asaleti olagelmiştir. Bu hanım kız da fazla cesur yürek izlediğinden algısı hoplamış gibi.

0|1
    1|2
  • Kadin dedigin itaatkar olmalidir itaatini tam yapmadigi icin ne denli mukembel kadinlara yol verdim ben kadinligin 7 kuralinin ilki itaatkarliktir bence

0|0
    1|1
    • 3ay

Hadi ya

• 3ay

Nacizane fikrimdir geri adim yok kizlar koca olmaya cahiller hoca olmaya kalkmamali kalkarsa kotu oluyor yani cahil hoca okyanustan neler yapiyor goruyonmu

• Kadın ve erkek eşitliği yok bu ülkede eğer olsaydı köyde yaşayan kadınlar şehir de yaşan kadınlar kadar özgürce kendi ifade edebilirdi her şey de söz hakkı olurdu...

0|0
    0|0
  • kadınlar fazlasıyla asi ve feminist sen neden bahsediyorsun benim kaburga kemiğimden yaratılmış ama erkeğe asi hadi ordan

0|0
    0|0
    • 3ay

Kaburga kemiği derken? Başka inandığın masallar da var mı? Böyle bilim fakirleri kendini çükü yüzünden bir halt sanıyor ya ona üzülüyorum.

• 3ay

bende senin gibi erkeği sadece bilmemne gören kancıklardan hazetmiyorum ama dildo icad oldu asilik arttı iyi araştır kancık kendini ne sanıyorsun kanamalı şey

• Vur beline beline. d

0|0
    0|0
  • sitenin adıda insanlarsoruyor olarak değişmeli artık

0|0
    0|0
  • Tek taraflı bakıyorsun bence

0|0
    0|0
  • Modaya da itaat edilmiyor mu? 😊

0|0
    0|0
  • sen bittin adamım

0|0
    0|0
  • medyanın canı cehenneme cennet annelerin ayakları altında

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Farkindayim kadınlar toplumda hep böyleydi ki zaten

0|0
    0|0
  • Medya değil sadece moda da var. Kadını erkekleştirmeye, erkeği de kadınlaştırmaya çalışıyor. Buna da moda deniyor. Allah akıl versin

0|0
    0|0
    • 3ay

Medyanın sunduğu köle kadın modeli normal mi sence?

• Aynen

1|0
    0|0
Yükleniyor...