Sizce¿ önemli mi?

Sizce din önemli bir etken mi hayattaSizce ??¿  önemli mi?

1|0
17|26

En İyi Erkek Görüşü

• Sizcesi bencesi yok; din sosyokültürel anlamda çok büyük toplumsal etkileri olan bir olgu. Ama sormak istediğin "dinin sizin hayatınızda önemli bir yeri var mı?" Gibi bir soruysa benim için yok; çünkü bir inancım da yok zaten 😅

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 25

• Benim dinim bana başkasının dini başkasına. Konu Kapanmıştır... Bunu diyebilen herkes hayatının her noktasında mutlu olur

2|2
    2|0
    • 3ay

Eksileyen , dinci kim acaba? Beyin yoksunu avel. Aç kuranıda oku orda bile yazar bu

• 3ay

bana ne laf atıyorsun o zaman? boş boş anlamadan dinlemeden. dil anlatımın 0 . okuma anlama alıştırmaları yap arada sırada sitede canını sıkmasınlar

• 3ay

bir defolup gitsene sen canımı sıkmadan

• Benim yaşamımı etkilemiyor

1|0
    0|0
  • Önce ahlak. Ahlaksız olduktan sonra din hocası da olsan 9 aylık bebeğe tecavüz edersin.

1|1
    0|0
  • İyi bir insan olmak yeterlidir. Din fanatikleri çoğaldıkça kötülük de çoğalıyor maalesef. Dini düzgün yaşıyanların sayısı az.

1|0
    0|0
  • Dinlerin hepsi aynı
    Hepsi birbirinin morciverti
    Amaç iyi bir insan olmak oluyosa yeterlidir

0|1
    0|1
    • 3ay

O zaman şöyle bişi çıkıyo mesela ben yaratıcın varlığına inan ama ona saygısını başka şekilde göstermeye yeğleyen biriyim ve bu toplumda ayıplanıyo

• 3ay

Çok zor ama en sonunda döneceğiz bir şekilde

• Önemlı kanks

0|0
    0|0
  • en önemli şey

0|0
    0|0
  • Önemlidir

0|0
    0|0
  • Son derece önemsiz. Önemli olduğunu düşünenleri görüyoruz dünya üzerinde sadece bu ülkede değil.

1|0
    0|1
  • Dinler dünyayı ayakta tutan ahlaki değerlerdir, dinler olmadan bugüne gelmiş olsaydık, tecavüz, hırsızlık, insan öldürme, katliam yapma vs. Doğal olan şeyler olacaktı bu yazıyı okuyan kişi de böyle şeyler olacaktı ve şu an insanlık bir ilerleme gösterememiş imparatorluk, krallık çağlarında yaşıyor veya dinlerden önceki toplulukların yaşadığı durumda olurduk, evet dünyayı dinler ayakta tutmaktadır ve önemlidir.

0|0
    0|0
  • İslam dışında başka din yoktur :)

0|2
    1|0
    • 3ay

Yaov he he

• 3ay

zaten zorunda değilsin
      ama Allah sana ben İslam'ı indirdim
      neden inanmadın dediğinde şu falanca topluma bakıp senin indirdiğini dini kötüledim dersin mantıklı geliyorsa bişey diyemiycem...
      istediğiniz şeye inanın beni bağlamaz ama burda kişilerin inançlarına gelipte örümcek kafalı bilmem ne demeniz sizin insan kıymetinizi gösterirki gördüm saolun

• 3ay

Sizin söylediğinize göre o zaman islam inene kadarki tüm dinlere inanlar yanıcak ben sadece tek din islamdır ibaresini kullanırken siz esas saygısızlık yapıyosunuz ki bana saygısızlık yaparsanız ağzınıza biber sürerim

• kesinlikle önemli..

0|0
    0|0
  • Önemli tabi, kimse kendini dinsiz nitelendirmesin, illaki taptığı birşeyler vardır

0|0
    0|0
  • Evet, öyle.

0|0
    0|0
  • Hiç yaratılışını düşünmedinmi kardeşim bunu bir sorgula sonra gel!!!

0|0
    0|0
  • Allah için yaşıyoruz.

2 dakika nefessiz yaşayamayan insan, neyine güvenemiyorsun.

0|1
    0|0
  • tabii ki önemli..

0|0
    0|0
  • Ne koni bakımından

0|0
    0|0
  • varoluş nedenimiz din..

0|0
    0|0
  • Sen dinsiz misin

0|0
    0|0
  • Cok onemli

0|0
    0|0
  • yani siyaset bile din üzerinden yapılıyor

0|0
    0|0
  • Evet önemli.

0|0
    1|0
  • Sonucta sonsuz cehennem var canli canli yanmak kimse istemez O yuzden benim icin cok onemlidir. Cok sukur ki ailem hristiyan iken ben muslumanim. Gurur duyuyorum kendimden

0|0
    0|0
    • 3ay

Çok şükür ki etrafım örümcek lerle doluyken ben bir ata külte sahip olup o yönde tanrıya saygımı sunuyorum

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Çok önemli

0|1
    1|0
  • Herkesin inancı kendine
    Iyi insan olmak önemli

0|0
    0|0
  • evet çok önemli

0|1
    0|0
    • 3ay

Neden peki

• 3ay

Türk törelerine atatürk ilkelerine sanki din ahlakı olanlar çok ahlaklı bir toplum

• 3ay

bak islamı müslümandan öğrenirsen hata edersin islamı kurandan öğreneceksin.
      çünkü insan şehvet, kibir, hırs ve daha bir sürü özelllik sahibidir nefsine yenilip kötü şeyler yapabilir

• Benim için değil

0|0
    0|0
  • önemli elbette insanların çoğu işini allaha bırakarak vicdanlarını rahat ettiriyor

0|0
    0|0
  • Hayatın özü bence

0|0
    0|0
  • İnsanların ilişkilerinde bir önemi olmamalı
    fakat kişisel olarak önemli bence

0|0
    0|0
  • Benim evet

0|0
    0|0
  • Önemli tabi ama önce ırk

0|0
    0|0
  • Elbette. Yaratıcı kadar önemli bir konudur benim için.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Bence önemli. bir etken

0|0
    0|0
  • Önemsiz, önemseyen insan sayısı çok az

0|0
    0|0
  • Önemli

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • bence önemli değil. dinle insan değişmiyo sonuçta. ibadet var ki bu da kişiye özeldir yapar veya yapmaz inanır veya inanmaz kendi tercihi

0|0
    0|0
Yükleniyor...