Türbanlıyım diye kırmızı ruj süremez mişim?

Kapalıyım ama yinede giyimime kuşamıma dikkat ediyorum kırmızı ruj sürmemeliymişim sizce öyle mi?

0|1
81|78

En İyi Kız Görüşü

• Süremezsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 78

• Az önce bindiğim araçta kapalı biri kırmızı ruj sürmüştü ve bu dikkat çekici bişey. Örtünmenin anlamını bilmiyorsanız yapmayın yarım yamalak yapıpta kendinizide milleti de günaha sokmayın.
    http://i.hizliresim.com/aX0LYg.jpg
    http://i.hizliresim.com/PQB0D8.jpg

Ben taş mıyım telefon muyum diye bir yorumda bulanacaksan okuduğunu anlamamışsındır demektir.

1|0
    1|0
  • Saçından tahrik olduğu için mi kapanın emri var sanıyorsun kendini sakınmam gerektiği için emir indi saçma saçma iş yapmayın ya adam akıllı kapanın ya da Allah'a nefsime yenik düştüm kapanamadım diyin Kapanıp böyle saçma şeyler yaparak Allah'ı kandırmaya çalışıyormuşsunuz gibi olmuyor mu sanki Allah bilmiyor. hesabı bize düşmez ama davranışların kendini ve Allah'ı kandırmaktan başka bişey değil her zeki mahlukat şunu anlar başörtüsü kendini sakınmak içindir buda dikkat çekmemek demektir ruj dikkat çekiyorsa yapılmaması gerekir bunu anlamıycak tek zeki mahlukat yok şu yeryüzünde

2|0
    0|0
  • Eee yani sürmemen lazım.
    İnsan neden kapanıyor dikkat çekmemek için kırmızı dikkat çeker.
    Evinde sürüyorsan sakıncası yok ama dışarda hem kapalı olup hem kırmızı ruj sürmek abes bir durum

2|0
    0|0
  • 1) Neden tesettürlüsün?
    2) Kırmızı ruj neden sürmek istiyorsun?
    3) Bu ikisi çelişki mi?

Bu üçünün cevabını istiyorum..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Boşver sen sur tesettürün nr anlama geldiğini bilmeyen aile baskısıyla kapanmış birini görüyorum şuanda.

1|0
    0|0
  • dikkat cekecek derecede makyaj yapacaksan örtünmenin manasi nerede kaldi?

1|0
    0|0
  • Bana kalırsa kimse surmemeli

0|1
    0|0
  • Olaya ilk önce neden türbanlı olduğun düşüncesine bakarak başla. Daha sonra Kırmızı ruj ile neleri ortaya çıkardığına bak :)
    örneğin arabanın kapısı var Ama üzerinde kilit var Hırsız girmesini istemiyorsun aynı zamanda kitlemiyorsun :)

2|0
    0|0
  • bence de surme kardedim. kirmizi ruj eminim sana cok guzel yakisiyordur ama disardan bakilinca. inan seni. hakkinda. kotu. dusunecekler. he dicen. banane onlarin dusunceletine. dogru diyorsun ama. bir . kapali birisinin karsisindaki erkegi. tahrik edecek. hareketler yapmamasi lazim dicen ruj ile mi tarik olucaklar vallah ortalik sapik dolu bu millet olur benden sana tavsiye

0|0
    0|0
  • Yahu şu uçkur düşkünü hayvanlar neden hep dinci oluyor?

Allahın sanki onlara şöyle dediğini zannediyorlar galiba sen erkeksin herşeyi yapacaksın karşı cins kendini temkin edecek sen azmayacaksın mı diyor lan abaza dindarlar?

Gerçek islam insanı diyorum bak müslüman kalmadı artık zaten islam gibi yaşayan insanlar kendine bakar başkasına değil!!!

0|0
    0|0
  • amaç güzel görünmemektir yani amaç insan dogasına aykırı zaten ama sür gelişim evreleri bunlar

0|0
    0|0
  • Eh haklı olarak

0|0
    0|0
  • Şimdi dine göre yorum yapmak gerekirse sürmemen daha münasiptir ama genç kadınların biraz dikkat çekmek adına kullanması bence çok abartılacak bir şey değil yoksa evde kalacanuz :D

0|0
    0|0
  • dinen makyaj yasak ya da hoş değil kadın sadece kocasına makyaj yapmalı ama 5 vakit namaz kılmayan bunu bilemez

0|0
    0|0
  • Süremezsin

0|0
    0|0
  • Bakışa Gore degisir

1|0
    0|0
  • türbanı niye taktığına bağlı. inancın gereği takıyorsan surmemelisin. tarz diye takıyorsan surebilirsin

0|0
    0|0
  • ne yaparsan yap

0|0
    0|0
  • Süremezsin tabi. Türbanlıların adını kirletemezsin.

0|0
    0|0
  • Süremezsin. Oldu o zaman türbanını tak sonra git mini etek giy.
    Giyimine dikkat ediyorsun ya!

0|0
    0|0
  • Ellerinden gelse sizi evden çıkarmazlar bunları diyenler lol takma kimseyi

0|0
    0|0
  • hafif sür. dikkat çekici olmasın. bazıları abartıyo iğrenc duruyo

1|0
    0|0
  • Türbanlıysan bir adım öndesin

1|0
    2|1
  • Madem kapandın sürme. Süreceksin gösteriş yapacaksın niye kapandın. Kaçacam isveçe yeminle ülkemin insanları şizofren

0|0
    0|0
  • O tesettürün amacı dikkat çekmemeye çalışmak değil mi la? ne bu :D

1|0
    0|0
  • evde sür dikkat çekiyosun sonuçta :D :D :D

0|0
    0|0
  • İslamda örtünmenin en temel şartı ilgi çekmemektir. İlgi çekecek şekilde giyinirsen islama uygun olmaz var gerisine sen karar ver. Erkeklerin ilgisini aşırı derece çekecek şekildeki herhalin şeytanın yoludur

0|0
    0|0
  • Hem kapalısın kırmızı ruj suruyosun. Esra ceydalar geziyo sokaklarda 😪

1|0
    0|0
  • tesettürlü olmanın anlamı nedir senin için? kim için tesettürlüsün sen bunu iyice düşün bence.

0|0
    0|0
  • Sürmemelisin.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    48

Kızlar Ne Diyor 80

• Kapanmanin amaci Allah rizasi dini ritueller icinse tabiki de surmemelisin. Gosteristen uzak kalmak degil mi amac? Ama Şu an bakiyorsun ki cogu makyaj ve vucut hatlarini belli eden seyler giyerek kapaniyolar. He ama bu beni ilgilendirir mi hayir. Ben oylelerine daha cok basortuyu tarz olsun diye taktiklarini dusunuyorum kimsenin tarzida bizi ilgilendirmez:)

1|2
    0|0
  • İstediğini sür kimseyi bağlamaz ama yaptığınız absürt ve çelişkili. Böyle söylenince de ağlamayın.

2|1
    0|0
  • Simdi tesetturun amaci dikkat cekmemektir. Kirmizi da bir hayli dikkat ceken bir ruj sahsen benim fikrim Allah hepimize akil vermis sen dusunebiliyorsun bunun sonuclarina katlanman gerekecek gereksiz bir suru insan ismini almis yaratiklar var onlarin agzi, bakislari rahat durmaz benimde arkadaslarim var bilekten pantolon giyiniyorlar diye cok elestiriyolar ben saygi duyarim , elestirmem sonucta senin hayatin, senin fikirlerin bana laf dusmez gunah diyenler cok ama senin aklinvar gunah oldugunu kavrayabiliyorsun onun icin bence insanlari takma.

0|0
    0|0
  • Evde sürebilirsin tatlım.

0|1
    0|0
  • tesettürün amacı dikkat çekmemektir

0|2
    0|0
    • 3ay

Ah birde ülke şunu bir kavrasa kafasını bağlayıp ahlak kurallarını çiğneyen o kadar yanlış insan var ki aynı şekilde kafasına takke geçirip küçük çocuklara iğrenç hisler besleyen kişiler..

Allah senin vucuduna bakmıyor kalbine bakıyor.. Teşekkür ederim beni kendime getirdin.

• Kimseyi alâkadar etmez.

0|0
    0|0
  • Biri sana kufur ettifinde milleti kotuleme olur mu? Sizin gibilere sovuyorum hemse

2|0
    0|0
  • türbandakı maksata ter düşüyor biraz. kapanmanın amacı dikkat çekmemek erkekleri cezbetmemek ve çekici olmamak. kırmızı ruj bayağı bir tahrik edici ve ikkat çekici...

0|0
    0|0
  • Neden kapalisin peki?

0|1
    0|0
    • 3ay

elelem ne der sonra.

• 3ay

@hayal-et kapanmanin amacı dikkat çekmemek ve dinin gereği ama açık biri olarak ben bile kırmizi ruj surmuyorm dikkat çekiyor diye.

• 3ay

@siray haklısın ama kızımız özenti içinde ve şaşırmış durumda. bu görünen yüzü, daha neler vardır allah bilir.

• Eee madem dikkat cekceksin kirmizi rujla turbani da cikart ozaman..
    Islamda ne diye kapaniyoruz.. helalinden baskasina cekici olmamak icin..
    Sen basini hem kapa hem cekici olmak icin elinden geleni yap..
    Ne anladinki.. aciklardan farkin olmaz ki..

1|0
    0|0
  • şuanki durumda erkekler nasl kapalı olursa olsun türbanlılar dikkatlerini çekiyor yani sen hanımhınımcık kapanıp güzel hafif ruj sür hevesin kalmasın bir süre sonra zaten sana yakışmadını fark edersin bende kapalıyım ilk kapandımda abartırdım sonra baktım çirkn oldum kendimi durdurdum araada hafif hevesim geçecek kadar sürüyorum :)

0|0
    0|0
  • Tesettur bilinciyle takmadiysan turbani istedigini surebilirsin. Ama o bilincteysen neyin yanlis oldugunu zaten bilirsin

0|0
    0|0
  • Amaç dikkat çekmemek diye biliyorum. Neyse umrumda değil

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Yok canımm sür tabi dudaklari ön plana çıkar bakalım alt kapalı üst taraf sekse davet resmen 👊

0|0
    0|0
  • Kapanmakta ki amaç dikkat çekmemektir. ve kırmızı ruj ile oldukça dikkat çekersin. kapalılıkta amaç nedir? dinimiz neden böyle emretmiştir? bir daha araştır bence.

0|0
    0|0
  • Tesettürün amacı dikkat çekmemek

0|0
    0|0
  • Kapanamanın amacı kendini örtmek belli etmemek değilmi kırmızı ruj aşırı dikkat çeken bir unsur sürmesen daha iyi bence

0|0
    0|0
  • evet ruj özelliklede kırmızı ben burdayım der. kapalıysam sürmemen gerek

0|0
    0|0
  • Yani sence sürmelimisin türbanın amacı örtünmekten ziyade olabildiğince sade olmak ve dikkat çekmemek ha süren sürer her koyun kendi bacağından asılır ama vicdanen bence yanlış.

0|0
    0|0
  • sür gitsin

0|0
    0|0
  • Amac dikkat çekmemek olunca ruj sürmen biraz tuaf kacar ama sen bilirsin sizler özgür kadınlarsınız sonucta :)

0|0
    0|0
  • Kırmızı ruj değil sadece, makyaj yapmanıza evet doğru değil yanlış. Ama eşine yaptığın takdirde değil aksine sevap bile. Ama karar tabiki senin ve kendin için en doğrusunu sen bilirsin. Sonsuz hayatını kurtarmak için yapmamak senin elinde 😉

0|0
    0|0
  • bunu fazla düşünmene gerek yok bence dikkat çekmemek için başınızı örtüyosunuz ama başka yerler önemli değil maşallah bizden daha çok makyaj yapıyosunuz

0|0
    0|0
  • Boşveeer içinden geldiği gibi takıl :) kadınlara çok müdahale ediyorlar öyle her söylenene kulak asma

0|0
    0|0
  • haklilar. Tesettur dikkat cekmemek için yapiliyor ve kirmizi ruj dikkat ceker. Yani alakasiz ve ironik bir durum.

0|0
    0|0
  • Haklılar.

0|0
    0|0
  • onun gunahi ayridir illa ruj surmek için basini accak halin yok tabi rujun abarti olmasin ama nefsine soz gecirebildigin kadarini yap

0|0
    0|0
  • Oyle

0|0
    0|0
  • Kapalı bir bayan erkeklerin dikkatini çekmemek için kapanmıştır. Elalemin adamlarına değil evinde kocana karşı sür o kırmızı rujunu

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    50
Yükleniyor...