Yapılan kız/kadın ayrımını nasıl karşılıyorsunuz?

Az önce aldığım bir mesaj sonrası aklıma takılan soru. Mesaj aynen şu şekilde; "kız mısın kadın mı?" Ben hiçbir zaman hoşlanmadım bu durumdan, kadınları aşağılayan bir ifade bence. Ancak bizim toplumumuzda da yaygın bir kullanım olduğu söylenebilir. Bakire olmayana "kadın" bakire olana "kız" denmesini nasıl karşılıyorsunuz?

1|0
11|21

En İyi Erkek Görüşü

• Aslına bakarsan ben hemcinsimden bu şekilde bir ayrım yaptığı için utanıyorum Benim anlamadığım erkeklerin hepsi sevişmek istiyor ama evlenirken bakire arıyorlar oldu canım.
    Gerçi kızlarımızda bu konuda oldukça geri kafalı örneğin ben bakire bir kıza hayır benim için bekaret önemli değil önemli olan benden sonrası dediğimde bana nasıl miden kaldıracak çok genişsin diyor :D şaka gibi aslında oda kendini satiş politikası bekaret ile pirim yapmaya çalışan kızlarmızı malesef var. bu artık günümüzde tabu olmaktan çıkmış olması gerekiyor bence ne yazıkki toplum baskısı vs hala bunu sorun yapan insanlarla dolu

1|0
    0|1
    • 3ay

Malesef kadınlarımız bile kendilerini böyle aşağılarken erkeklere bir şey diyemiyorum, işin kötüsü kendi kendilerini ezdiklerinin farkında bile değiller.

• 3ay

unutmayalım her erkeği bir kadın yetiştiriyor.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• ben yetişkin insanlara kız demeyi uygun görmüyorum..
    kadın dediğim de bozulan hemcinsleriniz var..
    +ben kadın değil kızım taaaam mı?
    +TAAM da ben senin seks hayatını sormadım ki?

2|0
    0|0
  • kadın kız ayrımı değil önce bu yanılsamayi doğru anlatmak gerek... sadece yetişkin veya olgun kimseler için nitelendirilen bir ifadedir bu... ayrım değil birbirinden ayırmaktır, bunu cinsel durumlarla örtüştirmek çirkincedir zaten. .

1|0
    0|0
    • 3ay

Toplumumuzda böyle bir algı olduğu aşikar malesef. Cinsel deneyim yaşayan "kadın" yaşamayan "kız" oluyormuş. :D 40 yaşında kadınlar "ben hala kızımmmm" diye ortalıkta dolanıyor, kız nedir kadın nedir bilen yok

• 3ay

insanların kalıplaşmış kişilikleri bunlar malesef bilgisisiz ve cahilce... aslında işte onu doğru anlayabilselser, neyin nerde ayrıldığı bilirler ama düşünmek için çaba sarfetmiyorlar. .

• Kadın:
    1. Erişkin dişi insan, hatun, hatun kişi, zen, erkek veya adam karşıtı.
    2. sf. Analık veya ev yönetimi bakımından gereken erdemleri olan.
    3. mec. Hizmetçi bayan.
    4. esk. Bayan.

Kız:
    1. Dişi çocuk
    2. Üzerinde kadın resmi bulunan iskambil kâğıdı: Karo kızı.
    3. ünl. Dişi cinsten birine daha yaşlı biri tarafından kullanılan bir seslenme sözü.

Kaynak: TDK

1|0
    0|0
    • 3ay

İşte bahsettiğim bu aslında. Eğer bir sınıflandırma yapmak illa ki gerekiyorsa bu cinsel deneyim yaşayıp yaşamadığıyla alakalı olmamalı.

• 3ay

Kafa takmak değil yahu, öyle aklıma geldi sorayım dedim diğer insanlar ne düşünüyor diye. :)

• ben de hoşlanmam! :/

1|0
    0|0
  • Ben davranışa göre nitelendiriyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

yani nasıl hepimiz erkeğiz ama herkes adam değil. onun gibi. senin dediğin türdeki ayrımı yapan insanlardan nefret ediyorum bende

• Gayet guzel, sizi siniflandiriyor. Erkegi, Erkek ve Adam olarak ayiranlara gelsin.

1|0
    1|1
    • 3ay

Bu iki cins için de geçerli aslında. Erkek de kadın da sınıflandırılmamalı cinsel deneyim yaşayıp yaşamadığına göre. Leş bir durum.

• 3ay

Ben kullanmiyorum, umrum dışı

• Bence olmaması gereken bir durum yani benim gözümde ergenliğe girenler kadındır çünkü kadınlık bekaret değil olgunluktur, büyüklüktür bu nedenle ergenlik diye bir şey var ama bizim cahil toplum bunu bilmiyor maalesef

1|0
    0|0
    • 3ay

Malesef bizim insanlarımıza bunu anlatmak zor görünüyor hala.

• Ben bir kere sitede birine bayan diye seslendim saygısal anlamda oda kızıp ben kadınım demişti hemde senin yaşlarında.. Bazıları hak ediyor.

1|0
    0|0
  • saçma bir ayrım

1|0
    0|0
  • İğrençlikten başka bişey değil bence.

1|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle..

• 3ay

Burda bile yazanlar var yahu, sen yemişsin hurmaları hala kız olarak bilineceksin öyle mi diye :D yani okudugunu anlamayan anlasa da yorumlayamayan insanların olması epey üzücü

• 3ay

Maalesef cehalet ücrete tabi değil.

• Çok yanlış. Bayanların bekareti kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca çok kabalık bu

1|0
    0|0
  • Gayet iyi neden ikisi de aynı olsun sen zamanında yemissin hurmalari ama hala kız olarak bilinicen var mı öyle dünya.

0|0
    1|0
  • mantıklı geliyor bana

0|0
    0|0
  • Davranışa olgunluğa yaşa göre şekillenir daha çok 30lu yaşlarda bir bakireyede kız denilmiyor yani

1|0
    0|0
  • gerçek bu.

0|0
    1|0
  • Ben işime bakarım...

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• Saçma sapan birşey

1|0
    0|0
  • Erkek misin adam misin diye soralim o zaman bizd

1|0
    0|0
  • saçma

1|0
    0|0
  • Aynen bide öyle bisey var demi😁😂

1|0
    0|0
  • genelde insanların bana nasıl hitap ettiği umrumda olmuyor en rahatı

1|0
    0|0
  • saçmalıktır erkeğe ayrım yapılmıyorsa kadına da yapılmamalı

1|0
    0|0
    • 3ay

Kesinlikle, mesajı görünce sinir katsayım arttı resmen.

• bizde evlenen qadindir, evlenmeyen qiz)

1|0
    0|0
  • bağnaz ve cahil insanların yaptığı saçma ayrımlar.

1|0
    0|1
  • Alışılmış bir durum

1|0
    0|0
  • gereksiz

1|0
    0|0
Yükleniyor...