Babaannemle eve çıkmak?

Arkadaşlar merhaba.
Ben 22 yaşındayım. Ablam ve ben çocukluğumuzdan beri babamdan hep şiddet görüyoruz. Üniversite bitirdik büyüdük kazık kadar olduk hala bizimle uğraşıyor. Kendisi her ne kadar kabul etmese de şizofreni hastası olduğunu düşünüyorum. Anneme de bizlere de hayatı zehir etti. Şu an bir işte çalışıyorum. İyi kötü para kazanıyorum. Babaannem aksi ve huysuz bir kadın ama çocukluğumda bize baktı çok emeği var üzerimizde. Kendi çocukları bakmak istemiyor diğer torunları ile bizimle ilgilendiği gibi ilgilenmediği, bize baktığı için siz bakacaksınız diyorlar. Bizim evimizde huzur yok. Ben babaannemi alıp ayrı bir yere taşınmak istiyorum. Yükün altından kalkabilir miyim bilmiyorum. Evden kaçmak gibi bir düşüncem olmadı zira bu hasta ruhlu herif anneme bir şeyler yapar diye korkuyorum. Ben kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum. Takdir edersiniz ki erkeklerden korkuyorum ve yalnız huzurlu bir hayat yaşamak istiyorum. Çaresiz hissediyorum bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ekonomik özgürlüğe sahipsen olabilir. Ama baban bu konuda neler düşünüyor? Annenin kararı nedir? Çok çok huysuz bir baba ise ayrı eve çıksan bile yine rahat bırakmayacaktır. Birde şu var. Babanın kötü bir huyu yoksa, yani içki, kumar gibi kötü alışkanlıkları yoksa ufak tefek söylemleri kafaya takma derim. Aile gibisi yok. Hayat zor ve ayrı eve çıktığında bir sürü sıkıntıyla karşılaşacaksın. En azından evlenene kadar idare et. Zaten çalışıyormuşsun. Evlenince babaanneni de götürürsün.

0|0
    0|0
    • 3ay

Gerçekten ufak tefek sorunlar olsa bunları gözardı ederdim. 6 - 7 yıldır çalışmıyor. Annem çalışıyor onu aşağılamasına artık dayanamıyorum. Gerçekten psikolojik sorunları var. Olmayan şeyler üretiyor kafasından kurguluyor. Evimde can güvenliğim yok. Ayrı eve çıksak rahat bırakmayacağını biliyorum ama dediğim gibi onun çatısının altı daha kötü. Evlenmeyi gerçekten düşünmüyorum.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu zor bir durum

1|0
    0|0
  • Anlasabiliyormusunuz

1|0
    0|0
    • 3ay

Babaannem mızmız bir kadındır. Sürekli doktora gitmek ister. Bu durum beni korkutuyor açıkçası. Maddi anlamda ona yetebilir miyim bilemiyorum. Sonuçta kira, faturalar gibi belli başlı masraflar var. Kendisinin emekli maaşı var o da destek olursa elbette sorunlar en aza indirgenmiş olur.

• 3ay

Yasli insanlar genelde boyle olur.
      Peki sen nereye kadar bakacaksin.
      Evleneceksin yarin oburgun

• Aynen bunu yapmalisin

1|0
    0|0
  • Erkekler yemez seni gidipte piçç erkeğe tutulmazsan bişi olmaz

0|0
    0|0
    • 3ay

Allah korusun. Zamanı gelince doğru insanla neden olmasın ama şu an için istemiyorum.

• 3ay

22 yaşındasın evlenme vaktinde gelmiş :D

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...