İslamda müzik haram mı değil mi?

Haramsa bunlar ne?

1|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalık. Videoyu izlemedim, müsait değilim. Ama şarkı söylemek ya da dinlemek haram değil.
    Dans falan edilirse durum başka, o günah.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ulan en de kıl olduğum insan tipi :D arap içki içerse tüm müslümanlarda ve islam dininde içki helal mi oluyor yani. senın düşünce sıfatına.. nese kardeş sen kafanı yorma bu tarz şeylerle. belli ki zaten bilgin olmadıgı gibi fikrinde sağlıklı değil. ha kusura bkma biraz gömdüm seni. bu dunyada bu konulardan daha onemli şeyler var yani o bakımdan. şe yaptım :)

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• camide müziğin haram olduğu söyleniyor. yine ilahi falan bunlarda İslam'da olmayan şeyler ve cami içinde söylenmemesi lazım

0|0
    0|0
    • 3ay

Bazıları da sadece müziksiz ilahi söylenebilir diyor. Bu kadar çelişki normal mi?

• 3ay

çelişkinin ta kendisi müziksiz ilahi nasıl olur ilahinin kendine göre bir ezgisi vardır eğer müzik olmazsa o Allah'a inanmaya veya tarikata yazılmış şiir olur.

• herşey haram

0|0
    0|0
  • Çalgı aletleri caiz degil

0|0
    0|0
  • Haram değil günah

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• değildir.

0|0
    0|0
  • İslamda esas olan Allah'a bağlılık dünya ya meyletmeme çalgı aletleri haram kılınmıştır örneğin def hariç başka bilmiyorum bununlada İlahi türü müziğin çalınması caizdir diye biliyorum alimlerin görüşlerine bakarak hareket etmekte fayda var

0|0
    0|0
  • Bu degişik ne anlatiyor

0|0
    0|0
  • sen ne kada r aptal bı adamsın :D

0|0
    0|0
  • Allah'ın yasaklamadığı her şey helal

0|0
    0|0
  • haram çok günah bence

0|0
    0|0
  • Türkiye'de müzik yapanlar sanki Müslüman değil, sadece Arap'ların Müslüman olduğunu düşünüyormuş gibi konuştun. Her kul günahkar her kul hatalıdır. Herkes kendini düzeltmeye çalışsa bir sıkıntı kalmaz aslında sen kendini sorgula bence kardeşim.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...