Çok eşlilik (poligami) hakkında ne düşünüyorsunuz?

Alman filozof Schopenhauer çok eşliliğe sıcak bakıyor. Aynı şekilde Mazhar Osman da çok eşliliğe sıcak bakan kişilerdendir. Mazhar Osman'ın bir makalesi'nde okumuştum; çok eşliliğe karşı çıkan Avrupai kültürde, eş'i aldatma, birçok kişiyle beraberlik ve eş üzerine metres hayatı yaşanmasına birçok kadın razı gelirken veya sesini çıkarmazken neden çok eşliliğe ateş püskürmelerini anlamak güçtür ve Avrupa'nın bu anlayışına iki yüzlülük olarak vurgu yapar. Ben tek eşliliğe tarafım ancak Mazhar Osman'ın bahsettiği şeye cidden ben de anlam veremiyorum. Teş eşlilik diye konuşan bazı kadınlara bakıyoruz ki kimi zaman "Eşim bilir, ben bilmem" kafasını da yaşıyorlar.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Dogru bakıyorum ama soyle dogru 40 kadını es olarak alan biri 4 kisiyi alsa daha mantıklı. Yani dinimizdekine göre. Ama sonra o 4 kisi 1e inmeli. Ve artık yasadıgımiz devir belli bu devirde cok eslilik olmasın bir zahmet. Soyle bir seyde var insan dogası geregi 1 kisiye baglı kalamaz. Bir cok arastırma bunu soyluyor. Aldatma vs bu yuzden evet cok var. Ama yinede benim üstümr 1 kuma gelirse cinnet geciririm. Yok oyle dunya 😄

0|0
    0|0
    • 3ay

O zaman evlilik sözleşmesi ne anlam ifade ediyor ve insanlar neden evlenir sorunsalı ortaya çıkıyor değil mi...

• 3ay

Canım. kardesim allah annesi babası olan kişiler icin 2-3-4 alin demiyor yetim kalmiş sokakta surtmesin onun bunun mali olmasın genel evlere düsmesin diye yetimler icin 2-3-4 alin diyor evlendigi kisiler istemedikce cinsel. iliskiye bile giremez peygamberimizin 11 esi vardı sadece ayseyle resmiyeti bulundu. Allah kadinlara oyle deger veriyorki kafirlerlr evlenip zinkar gunahkar olmasinj yasakliyor cübbeli kiliklar kurani saptiriyor namus kadindada erkektede var esinin sana vurma hakki bile yok nisa 34/ saptirmislar
      Bilmedigin cok sey var

• 3ay

Sen ateistsin galiba kuraniniyi anlamak. lazım kardesim kadin kurana gore degerdir ama gel gorki peygamber düsmanları hadis uydurarak iftira ederek islami yozlastirip carsaf pece kadinlari assalama mal gibi gorme seyler uydurdular

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...