Kapalılar cahil mi?

Türkiye de benim gördüğüm çoğu kişi batılılaşmaya başladı gibi geliyor. Kapalılara "cahil" gözüyle, takke takanlara "yobaz" gözüyle bakma çoğaldı gibi ama sorsan müslümanlar. Evet, bende mükemmel bir müslüman değilim sonuçta insanım ama dinini yerine getiren insanlara da cahil, yobaz falan da demem

1|1
32|43

En İyi Erkek Görüşü

• Kapalılara cahil gozuyle bakanlar en buyuk cahil. Annem kapalı Allaha şukurler olsun eğitimini gormuş benden daha fazla kitap okumayi seven bir insan. Boyle genellemeleri neye gore yapiyorlar cozemiyorum.

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başımı örtüyorum ben, beynimi değil..

5|8
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Annem kapalı ve bir çok kadından ya da erkekten daha zeki

5|2
    0|0
  • kimsenin zekasını bilgisini karakterini giydiği kıyafetle değerlendirmeyi öğreneli çok oldu..
    ve ayrıca, haddim değil..

1|1
    0|0
  • ALLAHın emrine yerine getirip ona layık şekilde yaşadıkları içinse "hayır"

2|1
    0|0
  • Bu dünyada İslamiyeti öğrenip yaşayanlara yobaz, gerici diyenler öldükten sonra kimin yobaz olduğunu görecekler ama bu sefer de pişmanlık işe yaramayacak

1|2
    0|0
  • Kapanan insana cahil diye ithaf eden bilmiyor ki asıl cahil kendisidir.

3|2
    0|1
  • Açık diye gezinen çoğu cahilden kapalı bilgili insanlar var.
    İnsanları giyim kuşamına göre sınıflandıran beyinsiz takıma geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Bir insanın cahil mi değilmi diye karar vermek için giyimine bakılmaz.

1|1
    0|0
  • bende onlara öyle demem ama adam akıllı kapanan varsa ama gördüğüm çoğu kapalı millete süslü gözükmek için kapanıyor ve bende onlara sövüyorum bir edep var demi kapanıyorsan adam gibi kapanacaksın yok dar pantolon paçaları kısa makyaj parfüm eşarp deve hörgücü gibi gözlük felan sövüyorum kapalı or*spu diyorum biriyle kavga ettim ağız kavgası zamanında

1|0
    0|0
  • öyle düşünmemek gerek

1|0
    0|0
  • Kapalılar cahildir diyen birisini zaten kaale almamak gerekir..

2|1
    0|0
  • TÜRKIYENIN en aydın insanları ALEVILERDIR. Bu inkâr edilemez. Tuncelliyim ben. Toplumda tuncelli oldugumu soyleyince ne mezunusun diye soruyorlar. Bu soru yöneldiginde sadece gülüyorum. Çünkü okuma oranının en yüksek olduğu yer TUNCELİ dir. Kadina şiddetin en az olduğu il TUNCELİ dir.
    Kapalilar, sarıklılar cahil değil dir tabiki. Yobaz demek bizlere düşmez. Zikir eden arkadaslarimda var. Ileride de kapalı biriyle evlenirsem sorun olmaz benim icin

1|0
    0|0
  • kendı avrupaı bir insan olarak gören gerı zekalılar , onlar sadece. Batılılasma adı altında her turlu haltı yiyen kişiler

1|1
    1|0
  • insanlari dus görünüşüyle yargilamak bencilliktir

1|0
    0|0
  • birini işşaret ederek şucu bucu diye konuşmak kolay o parmak bir kendine dönsünde kendini eleştirsinde görelim

1|0
    0|0
  • aynen insan yüzde yüz olarak kılıfına göre yargılanamaz

2|0
    0|0
  • Hayır değiller

1|0
    0|0
  • deill

1|0
    0|0
  • En güzelini yapıyorsun. Saygı duymak lazım.

1|0
    0|0
  • değillerr

1|0
    0|0
  • Hayir degil

1|0
    0|0
  • Saçma bir tesbit olur bu

1|0
    0|0
  • Başa takılanla içindeki bilinmez. Başörtüsüz de cahil var sonuçta.

2|0
    0|0
  • 👏👏👏👏 keske herkes senin gibi düşünse

1|0
    0|0
  • Kişileri giyinişine göre yargılayp karar verenler asıl cahillerin ta kendisidir.

1|0
    0|0
  • kibirlerinden bir de kendileri yapmadiklarindan yapanları cekemiyolar. Allahin dini onlarin nefislerine agir geliyor. yasadiklari gibi inanmaya başlayınca da kendilerini diger inaanlardan müstağni goruyorlar

0|0
    0|0
  • Cahillik görüntüyle oluşan bişeh değildirr

1|0
    0|0
  • Birçok insan kıyafete bakmıyor artık, eskisi gibi değil kimse genelleme yapmasan daha iyi olur, herşey aile terbiyesiyle başlar öyle bakanın yobazdan farkı ne

0|0
    0|0
  • Umumiyetle düşük eğitim seviyesindeler...

0|1
    2|1
  • başörtüyü başka amaçla kullananlar çok çoğaldı o yüzden katılıyorum

0|0
    0|0
  • cahil değil ama davranış ve kişilik bozukluğu yaşadıkları kesin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 31

• Batilasinca ne olacak? Cagdas olmaktan cok kulturlu secmeliyiz. Gorduk dizilerde batilasiyorlar. Sac bas acmakla birsey olmuyor. Is kisilikte, davranislarda.

Ben ne ablalar biliyorum sac bas acik ama dinlerime bagli bayanlar. Iste tek farkimiz basimizi ekstradan Allah icin ortmemiz. Herkesin niyeti farklidir. Ki esasen Allah bakmiyor mi?

Bende basortuluyum, hayir bunu dusunecek kadar cahil degilim. Biz muslumanlara ilk inen ayet 'ikra' oku demek. Asil bilincli muslumanlari kendini gelistirmeli diye dusunuyorum.

1|0
    0|0
  • Kapalılara örümcek beyinli diyecek kadar sığ düşünenlere anca bir tarafımla gülerim

2|3
    0|0
  • Bende kapalı değilim ama dinimi yaşayabildiğim kadar yaşıyorum. Ama kapalı yahut dinini yaşayanları gericilikle suçlayanlar adıl gerici ve yobaz gibi geliyo. Hani özgürlükten bahsederken başkasının özgürlüğünü kısmak ne kadar doğru?

2|2
    0|0
  • Üniversiteler bakın artık birçok insan başörtülü ve bilim adına çalışıyorlar başörtüsü beyni kapagmaya engel değil

1|2
    0|1
  • Belki öyle belki de değil ama kapalısından da açığından da cahili varsa benden uzak dursun mümkünse. Cahille konuşmaya gelmiyor, deveye hendek atlat daha iyi

1|0
    0|0
  • Turban ve tesettür giyip çok iyi hanımefendi ve okul okuyan çok. evet bir bakıma çok haklisin kapalı bir kesim cahil , neden dersen sadece arapca okuyorlar hayatı sorgulama yok koyun gibiler. ama sadece bir kesim herkezdede değil. Modernlik açık olmak degil

1|0
    0|0
  • Her açığın bilgiç olmayacağı gibi her kapalıda cahil ya da yobaz değil. İnsanları giyim tarzına göre yargılayacağımız bir konu değildir bu. İnsan ya beynini kullanır ya kullanmaz sonuç olarak.

1|0
    0|0
  • Asla değiller..! Aksine çok zekiler fanı dünyayı değilde sonsuz kalacakları yeri ahireti seçip Allah rızası için kapanırlar.

2|1
    0|0
  • Ne kapalılar var bilimsel projeden bilimsel projeye koşuyorlar. Bırakın bu ayrıştırmaları demek istiyorum onlara.

1|3
    0|1
  • saygısı azalan insanlara batılaşmış modern toplum demeye başlayan insanlar olmuş

1|1
    0|0
  • Kapalının da cahili var açığın da ne alaka başındaki örtüyle beyine oksiyen mi gitmiyor? Salak mısınız abi siz? Bende kapalıyım cahil falan da değilim.

1|0
    0|0
  • Cahillik kıyafete bakmıyor cici kiz

1|0
    0|0
  • "Kapalılar cahil" diyen kadar cahil yoktur herhalde bu toplumda ne alaka ya bu kadar mı et beyinli olunur pes !

1|0
    0|0
  • açıkların cahili olabileceği gibi kapalıların da vardır illaki ama genelleme yapmak doğru değildir

1|0
    0|0
  • Cehalet dış görünüşden anlaşılabilecek bir husus değildir.

1|0
    0|0
  • Hayır ne alaka

1|0
    0|0
  • Ya şu kapalı insanlar neden böyle adlandırılıyor ne alakası var insanlar dinini yerine getiriyor işte. Hindistan da ineklere tapanlara kimse cahil geri kafalı demiyor ama çünkü onlar da kendi dinlerini yerine getiriyorlar.

1|0
    2|0
  • saçma bence cahillikle dinini yerine getirenler bir değil

1|0
    0|0
  • Çoğu cahil evet.

1|1
    3|4
  • bence değildir.

1|0
    0|0
  • İnsanın yobazlığı dinden çok okumadığından gelir i.

0|1
    0|0
  • Saçmalık ya yurt dışında bile dünya kadar kapalı var

0|0
    0|0
  • bazıları

0|0
    0|0
  • Ne alakasi var onunla

0|0
    0|0
    • 3ay

Saçma sapan insanlar ama gittikçe çoğalıyor gibi bböyle düşünenler

• Batı ne zamandan beri buna cahillik diyor. Benim izlediğim videolar hiç öyle demiyorda.

0|0
    0|0
  • Bazıları değil

0|0
    0|0
  • Evet cahiller

1|0
    2|0
  • Kapalı komşularım kitap okuyan, sürekli kursa vs giden hayır faaliyetleri için koşturan kişiler. Açık komşularımı balkonda sigara içip saatlerce oturup aksam eşleriyle kavga seslerini duyuyorum. Bazen sohbette karşılaşırız. İmrenerek bakarlar kapalı kadınlara. Huzur İslam da. Keşke bizde böyle olsak ya da eşimizde böyle olsa diyorlar. Münafıklardan bahsetmiyorum. Dini kullananları saymıyorum. Benim dediğim hakiki dindar kişiler

1|0
    0|0
  • Cahilin önde gidenleri

2|0
    2|1
  • Dinini yerine getiren insana yobaz demediğim gibi, her dinini yerine getiren insana da kültürlü demem önemli olan zihniyet. Fakat cahil kesim fazla görülüyor ki bu da kaçınılmaz bir gerçek.

0|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...