Çok sessiz birisiyle arkadaşlık kurar mısınız?

Sosyal fobisi olan, sessiz, ağır başlı, soğuk ama güven problemini aştığı zaman sıcakkanlı, iyi biri ama işte sessiz durgun biriyle arkadaş olur musunuz?

Hiç ciddi arkadaşım yok, yalnızım sosyal fobim yüzünden hiç sevgilim ve ya kız arkadaşım (sosyal) olmadı. Benim gibi biri çok sıkıcı olur ama ne bileyim ben böyle olmak istemedim kimseyle uzun süreli arkadasligim olmadı çok kırılgan, alingan, kafaya takan biriyim.
Böyle biriyle arkadaş olur muydunuz?

Güncellemeler:
3ay Yoruldum bu durumdan
3ay Nasıl kurtulurum bu sessizlikten sizce mumkun mü
3ay Güncel güncel güncel

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• Beni anlattin hic arkadasim yok arkadas olmuyorlar ve cok sıkıcı oldugumu dusunuyorlar ben benim gibi insanlarla arkadas olurdum ama bizim gibi olmayan insanlar bizimle arkadas olmuyorlar malesef

0|0
    0|0
    • 3ay

Evet bende öyleyim ama benim gibi de etrafmda pek yok diğerleri de dediğin gibi olmak isyemiyor zaten ben de olmam

• 3ay

Erkek de ayni kadin da bence hangi konuda dezavantaj olsun ki geveze kendini begenmis insanlara kiyasla sessiz sakin insanlar daha iyi kiz erkek farketmez..

• 3ay

Erkek hep girisken olmak zorunda. Mesela evlenirken efendilik iyi ama tek başına bişey ifade etmiyor ve kızlar böyle biriyle evlenmek istemiyor ama bir kızın sessiz olması nerdeyse avantaj çünkü erkekler böyle kızlarla evlenmek istiyor

Kızlar Ne Diyor 11

• Evet kurarım. Bende pek konuşkan değilimdir

0|2
    0|0
    • 3ay

Hiç bir kız kurmak istemiyor çevremde
      Neden böyle

• 3ay

Yinede bir önyargı vardır. Fakat dediğinde nedenler arasında yer alır

• 3ay

Nasıl bir önyargı olabilir mesela

• konuşurum kafam uyuşursa olurum

0|1
    0|0
  • olunur ama bu bana ruhi açıdan iyi gelmez negatif olduğu için. Onu düzeltmeye çalışırım.

0|0
    0|0
    • 3ay

Düzeltmeye çalışırken de negatif etkilenirseniz

• 3ay

bırakırım. ama düzeltirim ondan eminim

• 3ay

Çok iddialısiniz arkadaş olmak isterdim

• Sorunu okurken kendimi buldum resmen😀bence çok güzel bir arkadaş olur bizden hemen öyle samimiyet kuran tabiri caizse vıcık vıcık bir arkadaşlık istemem

0|0
    0|0
    • 3ay

Öyle diyorsun da kimse olmak istemiyor herkes eğlenceli arkadaş arıyor

• Oo tam benlik

0|0
    0|0
  • Neden kurmayim ki, hem bende sessizim istersen tanisiriz

0|0
    0|0
    • 3ay

Bilmem ki biriyle arkadaş olmaktan korkuyorum sanaldan bile, o kadar güvensiz kapanık biriyim

• 3ay

Tamam ediyorum

• 1ay

Arkadaş oluruz demiştiniz hani

• Aradığım arkadaş tipi

0|0
    0|0
  • Kuramam

0|0
    0|0
  • sessizliği soğukluğu arkadaş olduktan sonra da devam ediyorsa hayır etmiyorsa evet

0|0
    0|0
    • 3ay

Alisinca yani güvenimi kazninca sıcak kanliyimdir

• 3ay

e güzel o zaman çoğu insan öyle

• 3ay

Herkeste olandan farklı bu durum, alışsan dahi bir kaç kere kırılınca güvenin kirliyor

• Cok yakin olmam

0|0
    0|0
  • Bendede var aynilari. Ama kimseye sosyal fobim var demedim ailem haricinde. Yanımda kendi tipimden insanlar olur. Yeni girdiğim ortamlara alışamam falan. O yuzden ben genelde oyle kişilerle takilirken rahat hissediyorum. Birlikte az da olsa acilmaya çalışıyoruz. En azından birbirimizi anlıyoruz. Sende kendi kişiliğine yakin kisilerle iletisim kurmaya calis. Seni tanisam hemen gelirdim yanına arladas olurdum.

1|0
    0|0
    • 3ay

Okulda bir arkadaşım vardı ama liseden sonra yollarimiz ayrıldı çevremde pek yok benim gibi

• 3ay

O zaman bulmaya çalış.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kardesim sosyalfobi bendede vardi ozellikle kizlara karsida cekiniyordum. Bir kac defa psikiyatriye gittim yenememistim. En son gittigim psikiyatri sosyalfobinin duygularin ne yogunlukta hissedildigi veya belkide hic hissedilmedigiyle ilgili olabilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak bir anlikta olsa ' bu kisiyi seviyorum' diye dusundugun yani 'sevdigin' oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan sosyalfobin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|0
    0|0
    • 3ay

Sadece hoslanti oldu platonik olduğumu sanmıyorum bazen aklıma gelince mutlu olurum o şekilde oldu

• 3ay

5) Dogdugundan bu yana dusun, birseyler hissettigin biri icin birkac gunlukte olsa o birkac gun icinde surekli icinde aci duydugun, o birkac gunun icinde baya uzuldugun oldu mu?
      6) Cocuklukta olan bir kisiye karsi olan hislerin hoslanti derecesindemiydi veya cocukluk aski denebilcek hislermiydi? Hani cocukluk aski şoyle oluyor, bazilari cocukken bile buyuk baglilik yasar, takinti gibi olur cok uzulur vs.

• 3ay

7) Dogdugundan bu yana duygu hissettigin kisi sayisi? duygu yogunlugun hemen hemen ayni coklukta miydi?
      8) Birine duygu hissettigin zamanlardaki dusuncen (şuanki dusuncen degilde o duyguyu hissederken); hoslanti degilde 'ben birini ilk defa seviyorum' dusuncesi kisa surelide olsa hic oluşmuş muydu gecmiste? ya da boyle birsey dusundugunu hatirlamiyormusun?

• Evet

0|1
    0|0
  • hayırrr kurarım bunun değişmesi için ama fazla birşey yapmam

0|0
    0|0
  • Gel age of empires cevirem lan

0|0
    0|0
  • yaşın 18 daha erken

0|0
    0|0