Bilim insanlarının araştırma ve sonuçlarına güveniyor musunuz?

Bilim insanlarının araştırma ve sonuçlarına güveniyor musunuz?

• Araştırma ve sonuçlarına inancımız sonsuz.
    51% (22)62% (20)56% (42)Oy Ver
  • Araştırma ve sonuçlarına inanmam.
    14% (6)6% (2)11% (8)Oy Ver
  • Araştırma ve sonuçlarının canı cehenneme.
    35% (15)32% (10)33% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bilim sonuçlarına inanılacak ya da reddedilecek bir şey değildir. Bilim mutlak doğru arayışında bir araçtır ve yine bizzat bilimin kendisi mutlak doğruyu yakalayamayacağını iddia eder. Bilimsel gelişmeler ancak yeni teknolojilerin üretilmesinde araç olurlar. Bunun dışında insanın merak ettiği sorulara anlamlı cevap vermeye çalışırlar. Einstein bilimin mutlaklığına inansaydı 300 senelik Newton mekaniğini çöpe atan İzafiyet teorisini geliştiremedi ve 300 senelik Newton mekaniği olmasaydı bu günkü makinelerin hiç biri hayata geçemezdi. Ben bilimsel bilginin geçerliliğini her zaman yitirme tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna inanıyorum. Bilim zaten böyle ilerliyor. Ve bilime bir yerde güveniyorsam o da bilimin metotları ve izlediği yoldur. Mutlak doğrudan bile şüphe eden ama elindeki verileri her zaman pragmatik bir biçimde kullanmayı beceren yetenektir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bilimde hep bir şüphe vardır zaten teorilerin çokluğu her şeye net inanmamamız gerektiğini gösteriyor. Eğer bunu dinle karşılaştırmak açısından soruyorsan dininin kitabından daha doğrudur daha reeldir. Bilim adamlarına sonsuz saygı lütfen

0|0
    0|0
  • Sonuçlara inanırım

0|0
    0|0
  • Evet ama yüzde yüz güvenmem

0|0
    0|0
  • Bilim ve matematik yalan söylemez. Yoruma dayalı değildir

0|1
    0|0
  • gerçekten canları cehenneme peynir yeme süt içme şeker aah tuz aah uzaylılar gerçekmi adamların işi gücü fantazi üretmek

0|0
    0|0
  • Hayır hiç bir zaman bilimsel bir bilgiye tamamen inanmam hep bir aralık, bir şüphe bırakırım.

0|0
    0|0
  • güvenirim

0|0
    0|0
  • Kısmen.😌

0|0
    0|0
  • Kuran'dan daha cok güvendiğim kesin

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 17

• Bilim, insanları kapitalizmin içinde hapsedip , büyük yöneticilerin elinde tüm insanları istediği gibi kullanmasından başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Bilim dünyasınında tam anlamıyla açıklayamadığı şeyler var. Günümüz teknolojisinin açıklamalarına tam anlamıyla güvenmek söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • Sonuçlara güvenirim ama bize gösterilenlere değil

1|0
    0|0
  • Buna bilim adamlari da inanmiyor. Her teori curutulebilirdir cunku. Biz de onlar gibi dusunuyor ve onlar kadar guveniyoruz.

0|0
    0|0
  • Sonsuz güvencim olmasa da, inanırım

0|0
    0|0
  • İsviçreli ise evet :D

0|0
    0|0
  • Söz konusu araştırmayı yapan şirket, üniversite ve bilim insanının kim olduğu önemli. Bilim insanı ünvanına sahip olup burçların gerçek olduğunu iddia edenler de var, onlarınki kariyer intiharı gerçi.

0|0
    0|0
  • Tereddüt ve çelişkiler...

0|0
    0|0
  • Onlarda hata yapabilir

0|0
    0|0
  • Araştırma ve sonuçlarına inancımız sonsuz.

0|0
    0|0
  • Çoğu araştırmalar her sene değişen şeyler

0|0
    0|0
  • sorgularım ilk başta

0|0
    0|0
  • Bazı araştırmalara evet bazılarına hayır

0|0
    0|0
  • Kısmen.

0|0
    0|0
  • Hani bazi asalaklar varya bilimin b sini bilmeyip islam dinine dil uzatmaya calisan cahil kafirler emin olun din bilimle celismiyor sacma teorileriniz celisiyor tek !

0|0
    0|0
  • Bilim insanı gerçeği değil, gerçeğe yaklaşmak için çalışır. Yani, kendini her zaman yeniler, gelişmeye açıktır. Bu yüzden güvenilmemesi için ben bir beis görmüyorum

0|0
    0|0
  • Güveniyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...